Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani Németországról?

Figyelt kérdés

2019. szept. 8. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó hely, családtagom közül vannak kint ketten is, nem panaszkodnak.

Aki befogadó és nyitott, az kijön bárkivel ott, legyen az ázsiai, fekete, indiai akármilyen ember... Egyedül a letelepedés nehézkes mert horror áron vannak az ingatlanok.


Vendégmunkásnak annyiból jó, hogy ha nem zülleni megy ki Keleti parasztként és vérszemet kapva a kinti fizetésektől, akkor évek múltán egy szép összeggel lehet hazajönni, és elkezdeni az életet.

Kamionos ismerősöm így építkezett, összeszedte még egy 2-3 éves autó árát, és hazajött némi tartalékkal.

2019. szept. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Első hozzászoló szerint rakás fos.

Én ezt Magyarorszàgról mondanàm el

Németország jó szerintem, én Brandenburgban élek, de ezerszer nyugodtabb, jobb az életem mint otthon volt

kedves első hozzászóló,itt éjszakára be sem zárom a kaput, kint hagyok értèkeket az udvaron és mégis reggelre minden ott van ahogy hagytam, ezt próbálnám otthon megtenni, mindent ellopnának

Már szinte unalmas itt, annyira nyugodt helyen vagyok

Az életminőség és az emberek felfogása sokkal.jobb.mint Magyarorszàgon

2019. szept. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én 2 éve voltam kint, Münchenben.

Már a pályaudvaron állt a bál rablás miatt, pedig előtte is már egy rakás rendőr volt ott.

Utána a helyi táborban volt cirkusz, a készenléti rendőrök jöttek ki.

Szal nekem így telt a német hosszú hétvége, nem lopta be magát a szívembe.

Előtte ott volt a kölni eset, máig nem kaptak el egyetlen elkövetetőt se.

A többit meg gondolom kitaláljátok.

2019. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy egy jóléti ország, amit a magyar propaganda próbál lejáratni.

Nem hanyatlik, nem erőszakolnak meg mindenkit a migránsok naponta 3x.

Ezzel szemben tisztaság van, jó az egészségügy, az oktatás, jók az utak. Az élelmiszer árak gyakorlatilag a miénkkel azonosak. Az elektronikai cuccok, háztartási dolgok is kb árban megegyeznek a magyar árakkal.

Csak nekik 5x-6x annyi pénzből telik rá.

A szolgaltatasok drágábbak és az albérlet is. Bár város függő, több nagy városban már annyi az albi, mint BP-n.

A testvéremék egy kisvárosban átszámolva 150 ezerért bérelnek kertes házat. Gyerekkel.


A bölcsőde drága, de szerintem itthon sem panaszkodhatunk, mert marad a magán ovi a kevés állami hely miatt.

2019. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent egybevetve nagyon jó. Persze vannak problémák, mint mindenhol a világon, de ha teszel te is érte, élhető hely. Itt is vannak kretének, idióták,stb, de az általános közhangulat sokkal jobb
2019. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Csak nekik 5x-6x annyi pénzből telik rá."


A magyar minimálbér 100 ezer, a német olyan 370.

Ez neked mióta 5/6*???


"testvéremék egy kisvárosban átszámolva 150 ezerért bérelnek kertes házat."


Hát persze és gondolom ebben már a rezsi is benne van meg a kertész meg a többi :D


Legalább ne kamuznál :D

2019. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Örülnék ha ott élhetnék. Eddig nekem is és ismerőseimnek is kizárólag pozitív tapasztalatai vannak. Jólét van, tisztaság van, normális egészségügy, normális közhangulat, sokkal könnyebb megélni, sőt félretenni is lehet, minőségiek az utak, nyitottabbak az emberek, szépek a nők, szép a táj, kellemes a hangulat. A hazug fideszpropagandával ellentétben semmi probléma nincs, nincsenek migránsok, nincs bűnözés (maximum annyi ami bárhol máshol), ellenben nincs pl. korrupció, amiben Magyarország világelsők között van. Összetenném a két kezem ha Németországban lakhatnék. Össze nem lehet hasonlítani a putrissá züllesztett hazámmal.
2019. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
6# szerinted hány ember keres 360 ezret Németországban? Még a bevándorlók sem, nemhogy a németek. Ne Magyarországbol indulj ki, ahol a fél ország minimálbéren van tartva.
2019. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!