A brit Parlament felfüggesztése szerintetek mennyire demokratikus lépés?
Egy nem kellő alapossággal és tájékoztatással meghirdetett népszavazás utáni unortodox kísérlet arra hogy a fájó lépést lenyomják a brit társadalom torkán.
Egy patthelyzetből való kétségbeesett próbálkozás a kiútkeresésre.
De még a gyakorlati problémák garmadája hátra van.
Piacok vesztése, nemzetiségi konfliktusok újraéledése, önállósodási népszavazások.
Arra gondolok hogy ez a briteknek vagy ami még megmarad belőlük egy 20 év múlva nemzeti gyásznap lesz amikor kiszavazták magukat.
Mert minden nehézsége ellenére az Unió őket is védte, mint egy nagyobb szélesebb ernyő a világ globalizálódó kihívás özönével szemben. A Brit Birodalom az összes gyarmatával meg egy kimúlt mese a 70+os korosztály hagymázas álomvilágában.
Elég érdekes dolgok történnek mostanság. Az egyik populista fel akarja függeszteni a parlamentet, egy másik előrehozott választásokat akart kikényszeríteni, mert pillanatnyilag népszerűbb volt a pártja, mint a koalíciós partneré, egy harmadik pedig kivágatja és lángba borítja az esőerdőit, hibáztatva mindenkit magán kívül, miközben visszautasít minden segítséget.
Napjaink politikusai.
semmivel sem kevésbé demokratikus lépés, mint az amit meg akarnak vele akadályozni, hogy mondvacsinált okokra hivatkozva beadványokkal tegyék lehetetlenné egy népszavazáson meghozott demokratikus döntés végrehajtását.
A brit választók népszavazáson döntöttek arról, hogy ki akarnak lépni az unióból. Azóta lett volna lehetőségük ezt megváltoztatni, mert voltak választások, 2017-ben is megszavazhattak volna olyan kormányt amelyik egyértelműen a bentmaradást pártolja és így kiírhatott volna akár újabb népszavazást is, meg az EP választáson is szavazhattak volna olyan pártokra amik bent akarják tartani az embereket. Ehelyett a kormány továbbra is azokból állt fel akik ki akarták léptetni az országot és az EP választás nagy nyertese éppen a brexit párt lett.
Tehát a brit választók 2016 után többször is amellett foglaltak állást hogy legyen brexit. Ezt eddig sikeresen megakadályozták az ellenzői és most is erre készülnek.
Nem azt kellett volna megkérdezned, hogy ez most demokratikus lépés lesz-e, hanem hogy demokratikusak voltak-e az eddigi lépéseik és az amit most csinálni akarnak, a brexit ellenzőinek a parlamentben. de még azokra is azt kellett volna mondani hogy igen, demokratikusak. Amire a törvények a demokráciában lehetőséget adnak, azok azok. Hogy tetszik-e az ellenzőinek és hogy hányan vannak akik ellenzik ezeket a lépéseket, az más kérdés.
# 3/7
Hát mi? Malterosok kecskelandja?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!