Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Támogatnátok egy közös Európai...

Támogatnátok egy közös Európai Uniós hadsereg felállítását?

Figyelt kérdés

2019. jún. 14. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Én támogatnám.

Legaláb az egy jól összehangolt ütőképes hadsereg lenne.


Amit azorbán most itt előad az egy agyrém, a németektől vesz harckocsit meg lövegeket az Amerikaiaktól vadászrepülőt meg rakétákat a Törököktőlvalami szállító járműveket Csehektől kézifegyvert. Ezeket hogy akarja majd egymásba integrálni? hogy fognak ezek az eszközök együttműködni? Ez megint egy hibbant elme kapkodó semmire sem jó hadserege lesz.

A Jóisten mentsen meg bennünket attól hogy megtámadjanak bennünket, boritékolható a totális káosz és a kudarc.

2019. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is támogatnám. Egyenként nem ér fel az országok hadereje a nagyhatalmak hadseregeihez. Jó, van egy NATO-nk de abban is bent van az USA, jó lenne egy a többi nagyhatalomtól független hadsereg is.


Azért az európai országok egy elég ütőképes hadsereget tudnának összeállítani, ami komoly erőt jelentene a kezünkben és sokkal könnyebben meg tudnánk védeni is magunkat. Ehhez persze más területeken is szorosabb együttműködésre van szükség a mostaninál.

2019. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen. Ezek a kis nemzeti hadseregek jelenleg semmit se érnek, 1-2 tagállamét kivéve (Németo. és Fro. a kivételek, illetve a kilépő britek). Mind erőforrás, mind ember szinten ezeket össze kéne vonni és kialakítani a korszerű, ütőképes sereget.
2019. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ha nyugat-európai bér járul hozzá, akkor másnap mennék is.
2019. jún. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám, legyen egységes, ütőképes ereje az Uniónak, amely független a NATO-tól, azaz főként az USA-tól és Törökországtól.
2019. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Én nem csak a hadsereget, hanem azt is, hogy sokkal jobban integrálódjanak az Európai országok egy nagy, közös és erős országba. Amolyan USA mintára ahol vannak önálló államok, de mégis van felettük egy nagy szövetség.
2019. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Támogatnám


1#

Nem pontozlak le mert van logika abban amit mondasz de teljesen hülyén közelíted meg.


NATO rendszerű gépeket veszünk. Egységes mint anno a varsói szerződésben volt. Konkrétan ha beleül egy H145-ös pilótája egy Blackhawk-ba kis eligazítás után tudja vezetni.


A CZ elég korrekten kompatibilis az m4-el. Lőszerben nato kalibert használ.


A leopardot elég sok úniós ország használja. (Hollandia, ausztria, lengyelo pl.) Teljesen korrekt.


Semmilyen káosz nem alakul ki ebből.

Maximum abból hogy minden új lesz és idő míg hozzászokik az állomány.

2019. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Elméletileg a Dunai hajókatasztrófának sem lett volna szabad bekövetkeznie mivel nemzetközi kommunikáció és szigorú szabályok írják elő hogy mikor mit kell tenni a vizeken, és mégis bekövetkezett a tragédia.

A rádió forgalmazás nyelve a Német Magyarországon, a Viking kapitánya egy kevert rádió üzenetet mondott amiben volt Angol Német Ukrán is, a Magyar hajósok szerint nem is lehetett értelmezni hogy mit akart. Nos amiért ezt felhoztam az az hogy egy ilyen százféle eszközzel más más nyelven kiképzett Magyar szeméjzet nem biztos hogy jó döntéseket tud hozni egy harchelyzetben a másodperc tört része alatt, a parancsnokok tudásáról a különböző harceszközök terén már nem is beszélve.

2019. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem is tudom, 1/8-as (pontosabban: tudom, hogy nem). Vess talán egy pillantást arra, hogy milyen fegyvereket használ az Egyesült Államok hadserege. A pisztolyaik, géppisztolyok svájci, német, osztrák és olasz gyártmányú fegyverek, a különleges egységeik német és belga gépkarabélyokat használnak, de találunk náluk rendszeresítve brit tarackokat, brit és izraeli aknavetőket, svéd tankelhárító fegyvereket, dél-afrikai MRAP-eket, holland könnyű szállítógépeket.... Kész csoda, hogy Guatemala még nem rohanta le az országot!

Vagy nézzük a briteket: szintén német és svájci pisztolyok, amerikai gépkarabélyok, német és amerikai mesterlövész-fegyverek, belga géppuskák, osztrák és kanadai aknavetők, svéd, amerikai és izraeli tankelhárító fegyverek, amerikai önjáró rakétarendszerek, amerikai, német ész olasz páncélozott járművek, kanadai és francia helikopterek!

A NATO-országok, Japán és Izrael nyakra-főre rendszeresítik az F-35-öt! Ebből csak katasztrófa lehet!


(És hogy a tárgyról is valamit: ez nagyban függ attól, hogy mit jelent ez a közös hadsereg. Közös műveleti kapacitás? Egy uniós szinten irányított külön fegyveres testület a tagállami fegyveres erők mellett? Vagy ezek összeolvasztása? Ha utóbbi, milyen koncepció mentén? Ki fegyverzi fel egységesen őket, és kinek a pénzéből? Mi lesz a kommunikáció nyelve?

A fokozott koordinálás és kooperáció, az ezt lehetővé tévő csatornák, infrastruktúra kialakítása, mindenkori összeurópai kontingensek felállítása állandó jelleggel vagy rotációs alapon, a tagállamok biztosította állománnyal – mindez semmiképp nem lenne az ördögtől való. De nem hiszem, hogy jelen körülmények között okos dolog volna nagy hirtelenséggel ennél előrébb szaladni, és általában: amíg nincs egy világosan végiggondolt, hozzáértők által kidolgozott koncepció, amit egyáltalán meg lehet vitatni, addig inkább ne történjen semmi.)

2019. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

#9-es, teljes mértékben egyet értek veled.

Gondolom a kérdéseidre nem vártál választ, csak érzékeltetni szeretted volna velük, hogy mi mindenre kell megoldást találni, de megragadom a lehetőséget a válaszadásra :D


Szerintem össze kellene vonni a nemzeti hadseregeket egy nagy EU-s hadsereggé. A nemzetállamoknak persze maradnának saját katonáik, de leginkább határvédelemre vagy katasztrófahelyzetekben lennének használhatóak. (Az ország határait csak jobban ismerik az ott élő katonák)

Az EU-s hadseregbe bármelyik tagállamból lehetne jelentkezni, egységes felvételi, kiképzési rendszer lenne. Britek kilépésével hülyeségnek tartom az angol nyelvet hozzá, szerintem a német lenne a legmegfelelőbb. Bár ebben lehet több szempontot is figyelembe kellene venni, nem értek hozzá.

A fejlesztéseket, a fenntartást a tagállamok fizetnék, meghatározott mértékben. Ugyan úgy ahogy az EU-s pénzeket befizetik, meg lenne határozva népesség vagy termelékenység alapján hogy melyik ország mennyi pénzt ad rá évente. Vagy akár annak megfelelően, hogy az adott nemzetnek hány állampolgára szolgál abban a seregben.


Hozzáteszem nem vagyok szakértő, szóval lehet hülyeséget beszélek ami nehezen megvalósítható :D

2019. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!