Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Konkrétan mit csinálnak a...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Konkrétan mit csinálnak a magyar katonák Afganisztánban?

Figyelt kérdés

Nem a sablonos médiaválasz érdekel, hanem olyan emberről szeretnék hallani aki valami hasznosat tett.

Attól tartok az időtöltés a legfőbb ténykedésük (a sport, ivás, játékos vetélkedők, ivás, TV, videó, ivás, alvás, sport ciklusában)


2010. júl. 5. 19:01
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
54%
A sablonszöveg a következő: a Magyar Köztársaság érdekeit védik. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy a magyarok embereket küldenek különböző NATO érdekeltségi terültre, ezzel kompenzálják azt, hogy nagyságrendileg fele annyi pénzt költünk hadi kiadásokra(hadseregfejlesztés), mint amennyit kellene. Ténylegesen a katonák Baghlan tartományban végeznek különböző területfejlesztési munkákat:iskola, orvosi rendelő építése, útépítés, hídépítés, különböző cimic programok. Jah, és a civil kontrollról csak annyit, hogy nem "kis pista" bácsinak kell tisztában lennie a hadsereg dolgaival, hanem az OGY-nek, illetve a kormánynak.
2010. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Bocs, de teljes marhaság amit írtál:

"fele annyi pénzt költünk..." mihez képest? és mire költünk? Gripen, C-17, Phaeton, Touareg az kellett ugye?

"a katonák Baghlan tartományban végeznek különböző területfejlesztési munkákat:iskola, orvosi rendelő építése, útépítés, hídépítés, ..." amit a hollandok elkezdtek azt talán befejezték, ennyi

Jah, és a civil kontrollról csak annyit, hogy nem az OGY-nek, és a kormánynak, hanem az ÁLLAMPOLGÁRnak legyen lehetősége megismerni a pénzének "folyásirányát".

2010. júl. 16. 17:11
 23/25 anonim ***** válasza:
61%

"Jah, és a civil kontrollról csak annyit, hogy nem az OGY-nek, és a kormánynak, hanem az ÁLLAMPOLGÁRnak legyen lehetősége megismerni a pénzének "folyásirányát"."


Szerintem ha a Néphadseregről akartál volna így érdeklődni, szerintem úgy vertek volna pofán, hogy még ma is repülnél. Mondom, a titkos berendezésekre nem vagy kíváncsi, vagy, hogy megfelelő rejtjelezőkulcsokat használnak-e? Egyébként ismerek egy profi hírszerzőt, Googlenak hívják, szerintem kérdezgesd őt az ilyen dolgokról (elérhetősége www.google.com).


"Gripen, C-17, Phaeton, Touareg az kellett ugye?"


Gripen, C-17 nagyon is kellett. Phaeton, meg Touareg nem tom mi, még egyet sem láttam rendszeresítve, biztos jókat írsz? Hát még ha felvilágosítalak, hogy miket láttam a Honvédség modernizált lövészfegyverén és mennyiért, szerintem kiszaladnál a világból. Nehogy már a Honvédséget (benne van a nevében, mire is való) akard laikus civilként számonkérni.

2010. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
68%

16:52-es vagyok. A civil kontroll fogalmát te teljesen félreérted. Ez van. A honvédség, a nemzetbiztonsági iroda, ezeknél mindegyiknél megvalósul a civil kontroll. Egyébként pedig mindkét szervezet honlapján megtekinthető az előző év költségvetése.

"fele annyit költünk mint amennyit kellene" ez is így van, már bocs. A NATO elvárás az, hogy minden tagország a GDP-jének 2%-át fordítsa védelmi kiadásokra. A Magyar köztársaság a csatlakozás óta egyszer sem teljesítette ezt. Most nagyjából 2005-2009 között sem érte el egyszer sem a GDP 1,3%-át. Ez van..

2010. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát őrjáratozunk, lővünk ha tálibok is lőnek, focizunk ha van szabadidőnk, csak sajnos egész nap gólyó álló mellénybe vagyunk, de fő a biztonság, bármikor meghalhatunk.
2010. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!