Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Konkrétan mit csinálnak a...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Konkrétan mit csinálnak a magyar katonák Afganisztánban?

Figyelt kérdés

Nem a sablonos médiaválasz érdekel, hanem olyan emberről szeretnék hallani aki valami hasznosat tett.

Attól tartok az időtöltés a legfőbb ténykedésük (a sport, ivás, játékos vetélkedők, ivás, TV, videó, ivás, alvás, sport ciklusában)


2010. júl. 5. 19:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Igen biztosan a sport, ivás, játékos vetélkedők, ivás, TV, videó, ivás, alvás közben halt meg egy magyar tűzszerész katona 2008-ban.


Hatástalanítani akart egy robbanószerkezetet.

Azonkívűl járőrszolgálatot látnak el, szállítási feladatok, menetoszlop fegyveres biztosítása, stb.

2010. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
2010. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%

pontosítok: KETTŐ tűzszerész bajtársunk halt meg Afganisztánban, egyiküket se felejtsük el.


egyébként sosem fogod megtudni, konkrétan mit csinálnak, hacsak nem mész ki te magad, de akkor sem mindegy, hogy hova... én meg nem mondom el neked. bocs.

2010. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

A tűzszerészeket sajnálom, de azóta nincs is ilyen magyar ténykedés úgy tudom. Másrészt annak mi haszna volt, hogy felrobbant? Bocs. (A robbanószerkezeteket miattuk rakják ki, nem termett ott sem magától.)


"Azonkívűl járőrszolgálatot látnak el, szállítási feladatok, menetoszlop fegyveres biztosítása, stb."

Na ez az amit kérdezek, mit szállítanak, hová mennek és minek?

Amit hasznosnak gondolnék, az a civil fejlesztési programok, de ezek leálltak tudtommal.

2010. júl. 5. 19:50
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
a "civil fejlesztési programok" nem álltak le, de ez sem fedi teljesen a valóságot. őszintén, még egyszer mondom: nem fogsz konkrét, hiteles választ kapni, max. amit a média tud.
2010. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"nem fogsz konkrét, hiteles választ kapni, max. amit a média tud."

Na ez az, ami felháborító!

Tudod ki vagyok én?

Nem?

Az ADÓFIZETŐ!

2010. júl. 5. 20:10
 7/25 anonim ***** válasza:
41%
de ne háborítson fel, mert tényleg nem rád tartozik. az nem háborított fel, hogy amikor tanultál, én voltam az adófizető?
2010. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
32%

"Na ez az, ami felháborító!

Tudod ki vagyok én?

Nem?

Az ADÓFIZETŐ!"


Nem, te egy civil vagy. A Honvédség azt mond el neked amit akar.


"Na ez az amit kérdezek, mit szállítanak, hová mennek és minek?"


Mikor mit. Cuccokat. Menetleveleket nem igazán lehet kérni tőlük szerintem, de biztos nem sörösrekeszeket meg bográcsot visznek a közös ISAF horgászatra.

2010. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"A Honvédség azt mond el neked amit akar. "


Ez lenne a transparency (öregebbeknek glasznoszty)?

Vagy ez már maga a "civil control over the military" ?

2010. júl. 5. 20:46
 10/25 anonim ***** válasza:
32%
A légvédelmi rendszer számítógépeinek a jelszavára nem vagy kíváncsi? Ha ennyire k*rva fontos, hívd fel a HM-et, személyesen a Hendét akár, és kérdezd meg kikérheted-e a menetleveleket, vagy ha titkosítottak esetleg feloldják-e! Vagy ennyire azért nem?
2010. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!