Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO miért nem küld fel egy...

A NATO miért nem küld fel egy szuperműholdat, ami lézerrel le tudja szedni az orosz, kínai és koreai atomrakétákat, ha kilövik őket?

Figyelt kérdés
Ha ezt megoldanák, akkor onnantól kezdve könnyen be lehetne törni ezeket a szakadár népeket.

2018. dec. 29. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Éppen nincs nekik egy sem...


Meg ha éppen volna is egy ilyen, mennyiből állna az oroszaknak az egyik régi műholdjukat ütköző pályára állítani?

2018. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ugyanígy ki is lehet kerülni vagy szétlőni azt is a lézerrel. Ha nincs ilyen, akkor miért nem építenek egyet?
2018. dec. 29. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Mit lősz ki a lézerrel egy több tonnás műholdban? A tömege megmarad még ha meg is olvasztod, ha felrobban és szétszóródik még kisebb az esély elkerülni, elég, ha egy pár kilós darabja betalál, akkor is teljes lesz a pusztítás.

Inkább fogj neki a házi feladatoknak, mindjárt kezdődik a suli!

2018. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem újkeletű az ötlet: Ronald Reagan már 1983-ban meghirdette az itthon csak "csillagháborús terv" néven ismert SDI-t. Annak egyik elemeként a világűrbe telepített, nagy energiájú lézerforrásokkal lőtték volna ki a szovjet ICBM-eket még repülés közben.

Akkor ezt nem sikerült megvalósítani és azóta se nagyon jött össze. Például a '80-as években még ott voltak az űrsiklók, mint aránylag olcsó, többször használható, gyakori indításokat lehetővé tevő platform. Most már nincsenek rendszerben, így egy ilyen, sok indítást igénylő űrbéli rendszert nem lehet kiépíteni és üzemeltetni. De az sem biztos, hogy a megfelelő teljesítményű, űrben is működő lézerforrások léteznek: annak idején nem sikerült összehozni őket, nem biztos, hogy ebben az irányban folytatták a fejlesztést.

2018. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Mert már egyszer megpróbálták.

A 80-as években a Reagan-féle űrfegyverkezési programnak része volt egy ilyen űrből működő rakétavédelmi rendszer. De aztán csúnyán befuccsolt a projekt, és azóta sem vették elő. Egyszerűen nem éri meg anyagilag.

2018. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a ráknak annyi? Már összeütköznének.
2018. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as! Te nagyvonalúan nem veszed figyelembe, miszerint a műholdak tudod pályát is tud ám módosítani, ezt a mai katonai műholdak is megcsinálják, és az ASAT (anti satellite) fegyverek éppen emiatt nem is azon az elven működnek mint te hiszen, hogy "nekivezessük a másik műholdat", hanem egy nagy energiájú lövedék, ami egyszerűen belecsapódik, ami ellen egy fedélzeti lézer+a pályamódosítás bizony igen jó védelem volna.

Nem is szólva róla, hogy ilyen rakétavédelmi műholdakat geostacionárius pályára vagy nagy elnyújtottságú (excentricitású) pályára kell tenni, nem csak úgy valahová ahol bármi neki tud ütközni, ami LEO-n kering.

Hogy a valóságban nem építenek ilyen fegyvert, annak két oka van, egyrészt horribilis pénzbe kerülne, annyiba amennyiből kijön két tucat repülőgép hordozó meg több tízezer drón, másrészt az ellenséges országok is tudnak idővel ilyeneket építeni, ezzel lenullázva az előnyt, amit nyújt. Harmadrészt speciális a célra épített elfogó műholdakat is lehet építeni saját lézerrel, de nem ez nem úgy működne, mint a kisfiú gondolja, hogy "dú-dú nekimegy a öreg orosz műhold és volt nincs gonosz NATO lézer"

és legvégül, amint csak kiszagolná valaki, hogy erre készül az USA (nyilván nekik lenne erre pénzük elsősorban a NATO tagok közül) abban a pillanatban olyan nemzetközi balhé és helyi háborúk történek ki, rosszabb esetben egy megelőző atomcsapás, aminek a veszélyét senki sem vállalja be.

Szóval inkább fogj neki a házi feladatnak, mert mindjárt kezdődik a suli!

2018. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elég egy kicsit jobban kipolírozni a felületét és valamivel gyorsabban forgatni a tengelye körül és máris akkora teljesítményű lézerre lenne szükség a megfelelő hatáshoz, hogy az még hosszú ideig megoldhatatlan probléma (egy-egy lövéshez gyakorlatilag egy kisebb atomrobbanásnak megfelelő energia kellene).
2018. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként ennél sokkal olcsóbb és jobb alternatíva nyújtanak majd a ballsitikus lövedékekkel szemben az elektromágneses úton gyorsított kinetikus lövedékkel működő fegyverek fejlesztése (railgun, coilgun), ugyanis ezek kevesebb energiát igényelnek, és nem kell őket űrbe pakolni, bár lehetne, csak nincs sok értelme.
2018. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vagy miért nem vesznek fel pár mágust akik egy varázslattal elintéznek mindenkit? Tök hülyék ezek.
2018. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!