Oroszország le fogja rohanni Közép-Európát, ha Amerika tényleg csökkenti az elkötelezettségét a NATO európai védelmére?
Nem kedvelem a ruszkikat, még semmilyen pozitív élményem nem volt velük, de ha jól emlékszem, kb 20 éve egy amerikai gazdasági fórumon hangzott el, hogy itt az ideje, hogy átvegyük a kínai politikai és gazdasági rendszer feletti ellenőrzést, azonban ehhez előbb Oroszország felett kell átvenni az irányítást.
Kína ezután kezdett el fegyverkezni, növelni a befolyását Afrikában, Európában, építeni a mesterséges szigeteket és azokon a katonai támaszpontokat a Dél-Kínai tengeren.
A politikában minden akció, reakció és interakció. A gond az, hogy az emberek többségének fogalma nincs, hogy az adott cselekmény éppen melyik fél hányadik interakciójára adott válasz. Amerika külpolitikája messze nem abból áll, hogy állítsuk meg a gonosz agresszor oroszokat, mint ahogy azt szeretnék elhitetni a világgal.
Inkább tedd fel úgy a kérdést magadban hogy mégis mi haszna volna oroszországnak középeurópából.
Nincs itt semmi olyan ásványkincs ami oroszországban ne lenne megtalálható. A másik dolog egyik legfontosabb gazdasági partnere Közép-Európa, igen még a Németek is tőlük veszik a gázt
Akkor tisztázzuk le. Amióta világ a világ, háborúkat teljesen jól körülhatárolható érdekek mentén vívnak. A púder duma, amivel a népet odatereled a vágóhídra mellékes, mert az csak a parasztvakítás, hogy mittudomén én harcba vonulok a gonosz kommunisták, vagy fasiszták, imperialisták, stbstbstb-k ellen. Ezekkel tele a padlás.
Na már most, ha mélyebben bele gondolunk a dologba. Oroszországnak milyen érdeke fűződne ahhoz, hogy lerohanják Európát? Területszerzés? Van nekik annyi területük, hogy untig elég, sőt még sok is. Nyersanyag? Oroszország a a bolygó nyersanyagokban leggazdagabb országa? Termőterület? Kb Brazília méretű termőterülettel rendelkeznek, aminek a jó része még így is kihasználatlan. Esetleg fosszuk ki őket? Másképp is megtehető, pláne a mai világban. Háborúk indításánál mindig megpróbálják kikalkulálni a nyereség-veszteség arányt, hogy egyáltalán megéri-e. A háború tulajdonképpen ugyanolyan befektetés, mint a cégalapítás. Csak ha sz*rul csinálod csődbe megy a bolt, ahogy a háborúnál is. Ha más fejezi be, azt amit te elkezdtél, akkor bezár a bolt (Lásd Adolf négy éves keleti kalandját.)
És akkor a lényeg. Ha Oroszország elfoglalja ezeket, a csekély területű, és politikai súlyú, gazdaságilag és katonailag gyenge országokat mit nyer vele? Ezaz, enyém Magyarország, Szlovákia vagy Norvégia. Hogyan tovább? Mit tudna kezdeni velük? Van olajuk? Nekik is van. Földrajzi pozíció? Olyanjuk is van. Többet kellene költeniük ezen országok megszállására, mint amennyit gazdaságilag ki tudnának belőlük sajtolni. Nem térülne meg. Ahogy 1945-ben sem térült meg, mert például a Szovjetunió átlagban évente 3-4-szer annyit költött Mo. katonai biztosítására, mint amennyit gazdasági szerződések meg ilyen-olyan machinációk képében kivitt onnét. Itt mindig azt kell látni, hogy mennyibe fog kerülni a történet.
Egyetlen egy dolgot értsetek meg végre. Oroszországnak sem gazdasági, sem politikai érdeke nem fűződik ahhoz, hogy háború indítson akárki ellen. A mai modern világban, főleg az atomfegyverek árnyékában ez már nem úgy működik, mint 100-200 éve, hogy egyik király összeveszik a másikkal, azt akkor háború. Régen is gazdasági nyereségért vívták a háborúkat. Csak ahogy akkor is, mostanság is felcímkézik valami eladható szöveggel.
Én remélem, hogy háború ezen a kontinensen országok közt soha többé nem lesz, mert akkor mind ráfaragunk. És szerencsére erre majdnem 0% az esély.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!