Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyre több európai ország...

Egyre több európai ország fontolgatja, hogy ismét bevezeti a katonai sorozást, vagy adott esetben a kötelező sorkatonai szolgálatot. Ha hazánkban is ez történne félnél tőle?

Figyelt kérdés

2018. dec. 13. 09:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem félnék, mert 9 évig voltam katona.


De annyi ostobasággal se előtte, se utána nem találkoztam.

2018. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
88%

jó páran elhordtak privátban, amiért azt írtam, hogy nem ér annyit számomra a haza, hogy meghaljak érte.

nyilván a sorkatonaságból még nem következik ez automatikusan, de akkor is hülyeségnek tartom.

miért nem lehet szépen békében elélni egymás mellett, miért kéne besorozni a férfiakat?

igen, szerintem ha a haza azt kéri tőlem, hogy áldozzak fel az életemből több évet miatta,vagy akár haljak meg, akkor az nem az én hazám.

2018. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem félnék tőle, hanem egyenesen megtagadnám.


1. Jelen állás szerint nettó öngyilkosság lenne a mi "haderőnkkel" szembeszállni fegyveresen bárkivel is. Kb a tankot kaviccsal dobáló palesztin kisgyerek esete.


2. NATO csapatok továbbra is kérdőjel, élesben még nem láttuk őket.


3. Személy szerint nem érzem azt, hogy eddig kaptam volna annyit ettől az országtól, hogy meghaljak érte.



Szégyen - nem szégyen de én felvállalom azt, hogy elsők között csomagolnék és verném a nagykövetségek kapuját háborús menedékkérelemért, és/vagy húznék át a zöldhatáron nyugatra.


Fiatal vagyok én ahhoz, hogy a hatalmasok játékába beálljak egy feláldozható parasztként.

2022. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!