Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyre több európai ország...

Egyre több európai ország fontolgatja, hogy ismét bevezeti a katonai sorozást, vagy adott esetben a kötelező sorkatonai szolgálatot. Ha hazánkban is ez történne félnél tőle?

Figyelt kérdés

2018. dec. 13. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2018. dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ország gondolkozik az újbóli bevezetésen? Az elmúlt években több ország döntött úgy, hogy megszüntetik a sorkötelezettséget, jelenleg az EU-ban csak Észtországban, Görögországban és Ausztriában van kötelező szolgálat. Ha újra bevezetnék Magyarországon nem félnék, hanem egyszerűen máshova költöznék.
2018. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Azonnal bukna az a kormány amelyik ezt békeidőben bevezeti, úgyhogy nem valószínű.
2018. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

re: PM.

Én is tudnék írni a katonaságról, mert voltam katona, most B.I. Lövészdandár.

Abban az időben kb 70%-a csak besorozott volt, értelme nem sok volt, hacsak a nevelést nem vesszük, jól képzett értelmes katona kevés volt.

Ma (ha lenne sorozás) csak jól képzettekre van/lenne szükség.

Voltak felmérések, és a jelentkezők között is csak 20%-a alkalmas katonának, a többi ilyen-olyan okból nem alkalmas.

Mai állás szerint nem lehetséges a sorozás, a teljes adminisztrációt felszámolták, kb min. 10 év kellene mire rendbe raknák és ellenőrzötté tennék, a + költségekről ne is beszéljünk.

A -sok- mai fiatalok hozzáállása miatt pedig értelme nem lenne, hiszen alkalmatlanok, az önkéntest kell jobban megfizetni, és így vonzani oda az embereket, jól képezni őket, és kész.

2018. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem félnék, de teljes mértékben ellenezném.

Ugyan nő vagyok, de nem tartom azt normálisnak, hogy mondjuk a párom és az apukám is sorkatona legyen. Bocsánat, de nem ér annyit a haza,hogy meghaljanak érte.

Persze ez nagyon szélsőséges eset, de én egyáltalán nem tartom jónak, törekedni kéne a békére, nem hiányzik konfliktus.

2018. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

"Bocsánat, de nem ér annyit a haza,hogy meghaljanak érte."


Akkor a Te életed se ér annyit hogy meghaljanak érted.

-Vagy Te nem ebben az országban élsz?

-Te nem vagy része az országnak?

Ebben a válsz részben csak a butaságodat erősíted.


"...én egyáltalán nem tartom jónak, törekedni kéne a békére, nem hiányzik konfliktus."

Itt azért már javítasz magadon egy kicsit.

"törekedni kéne a békére"

Miért, nincs béke? Háború van? Melyik megyébe?

2018. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem félnék, mert már túl vagyok rajta :p


De sajnálnám a fiatalokat, hogy be kell vonulniuk értelmetlenül.

2018. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

#8

Akkor mutathatod a példát máris egy toborzó irodába történő lelkes bemenetellel :)

2018. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

"Nem lenne ennyi munkakerülő szivárványlibsi elkényeztetett takony egyetemista!"

Igen, ezek a diplomások olyan furcsák: csak tanulnak, érthetetlen kifejezéseket használnak, külföldiül beszélnek és nem jó nekik a langymeleg disznósz*r, pedig olyan finoman melegít...

2018. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem félnék.Én már voltam.:)
2018. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!