Igaz lehet, hogy csak azért akarnak atomfegyvert maguknak a kisebb országok, hogy így kissebb eséllyel fogják megtámadni őkel?
Lásd Irán vagy Észak-Korea.
Sok-sok szankciót vetettek ki rájuk, de mégsem meri már megtámadni őket senki.
Van még egy dolog ami valószínűtlenné teszi, hogy atomfegyver van olyan országoknál amiről nem tudunk:
Az atomfegyver csak akkor képvisel elrettentő erőt, ha annak a létét nyilvánosságra hozod. Egyszerűen nincs értelme annak, hogy kifejleszted, elrakod a pincébe és hallgatsz róla. Minek? Ha beveted valaki ellen, véged. Ha téged támadnak meg először, és úgy veted be, akkor is véged. (Itt feltételezem, hogy a titokban tartott atomarzenál nem rúg több ezer töltetre, mint a nagyoknál)
Az Atom látványosat robban, de költség - hatékonyság párosban sokkalta jobbak a Vegyi és Biológiai fegyverek.
Észak-Korea ugyan atommal szokott fenyegetőzni, de mellettük a vegyi és biológiai fegyvereket is halmozza, és tölti a célba juttatásukra alkalmas eszközökbe, mint a tüzérségi lövedékek és a harcászati rakéták, és ennek szellemében a Dél-Koreában és Japánban állomásoztatott katonák többet vannak vegyvédelmi ruházatukban, mint máshol és a Civil Védelmet is próbálják kivitelezni.
Iránra rátérve, az Irak - Iráni háborúban ők is rendszeresen használták harci gázaikat az irakiak ellen.
"Iránnal kapcsolatban a katonai opció lehetőségét sem zárja ki, sőt hajlik e megoldásra az egész amerikai nemzetbiztonsági és hadi apparátus, az egész republikánus és részben a demokrata párti elit is. Az iráni rendszert az Egyesült Államok olyan veszedelemnek tartja, amellyel előbb-utóbb le kell és le fog számolni."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!