Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz lehet, hogy csak azért...

Igaz lehet, hogy csak azért akarnak atomfegyvert maguknak a kisebb országok, hogy így kissebb eséllyel fogják megtámadni őkel?

Figyelt kérdés

Lásd Irán vagy Észak-Korea.


Sok-sok szankciót vetettek ki rájuk, de mégsem meri már megtámadni őket senki.



2018. júl. 29. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Hogy képzeled? Olyan buta vagy mint a -tök. A legtöbb atomfegyverrel csakis a szuper nagyhatalmak rendelkeznek . Mint Amerika, Japán, Kina Korea vagy Oroszország. Mindig is így volt.
2018. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1.


Rosszul tudod.

Japánnak és Koreának nincs atomfegyvere.

2018. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Mindnek van atomfegyvere, csak baromira nem kötik egymás orrára. Az egy dolog mi a hivatalos kommunikáció ,de kis túlzással bárki hátsó kertjében elfér pár atomrakéta feltűnés mentesen.
2018. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem a legtöbb atomfegyvert kérdeztem.
2018. júl. 29. 23:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben felvetett dolog igaz. Egyébként logikus is.Nyomásgyakorlásra jó az ilyen fegyver,nem akarnak ők sem támadni vele.De nem is értem ,hogy egyes országoknak hogy van pofájuk (usa) megszabni más országoknak azt hogy nekik tilos atomot tartaniuk,miközben ők dugig vannak vele? De ez meg másik történet.
2018. júl. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyennek képzeled a "kisebb" országokat, de Irán lakossága 80 millió, a területe pedig 1,6 millió km2. Ezzel minden tekintetben nagyobb mint Franciaország, aki mellesleg az atomhatalmak közé tartozik.
2018. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#3:


Azért nem annyira egyszerű dolog atomrakétákat dugdosni a hátsó kertbe.


2 dolog is kell, hozzá aminek a kifejlesztése se nem egyszerű, se nem megy feltűnés nélkül. Nukleáris robbanófej, és rakéta. Elég nehéz ezeket anélkül tesztelni, hogy a világ többi része ne vegye észre.


Egy föld alatti atomrobbanást a világ összes szeizmográfja látja. És a rakétaindítás is egy elég látványos, feltűnő jelenség.


Van azon kívül egy olyan dolog, hogy atomsorompó egyezmény.

Link az aláíró országok listájával: [link]


Aki ezt aláírja, annak a nukleáris tevékenységét a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) felügyeli. Nem csak rendszeres ellenőrzéseket tart, de pl. kamerákat szerel fel az aláíró országok atomerőműveibe (Pakson is van). Nagyon komolyan nyilvántartják a hasadóanyagok előállítását, felhasználását, kereskedelmét, stb. Nem lehet csak úgy suttyomban atombombát csinálni, mert rögtön kiderül.


Észak-Korea korábban aláírta, de aztán kilépett belőle. A nemzetközi közösségnek így nincs közvetlen rálátása, hogy mit művelnek, de azért ha bombát vagy rakétát tesztelnek azt mindenki látja.


Irán aláíró ország, de hamar kiderült amikor nem játszott tisztán. Épp a NAÜ jelezte 2003-ban, hogy sorozatosan nem teljesítik az egyezményből adódó kötelezettségeiket. Azóta is megy a huzavona, de az biztos, hogy van rejtegetnivalójuk.


Összesen 4 ország van, aki sosem írta alá. India (tudjuk, hogy van bombája), Izrael (sejtjük, hogy van bombája), Pakisztán (tudjuk, hogy van bombája), Dél-Szudán (elég új ország, nem tudom mi van vele)

2018. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6:

"hogy egyes országoknak hogy van pofájuk (usa) megszabni más országoknak..."


Nem olyan könnyű ezt a dolgot megérteni, de ha megérted az akkori viszonyokat, be lehet látni, hogy nem nagyon adódik más lehetőség.

Olvasd el az itteni #6-sot, viszonylag részletesen leírtam.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2018. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jól leírtad,de ez a hivatalos verzió. Való életben bárki lefizethető,és el is tudom képzelni hogy a kamerák keresztüzében lévő atomerőműtől jó távol egy ládagyárban meg simán legyártják a rakétát,helyi melósnak álcázott tudósok,csak mondjuk nem tesztelik nagy robbantásokkal hanem bevállalják hogy esetleg besül, ha használni kell. De nem is az a lényeg hogy használni kelljen hanem hogy alkalom adtán legyen.Vagy egyszerűen megveszik olyan simlis országtól akinek van, és szépen elhajózzák elreptetik a búza közt .
2018. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Bombát 2 dologból lehet csinálni. Dúsított uránból és plutóniumból. Az elsőhöz urándúsító üzemet kell építeni, a másodikhoz atomreaktort (méghozzá nem akármilyet, a tipikus erőművi reaktor nem jó hozzá). Mindegyik elég nagy, és mindegyikhez speciális anyagok és alkatrészek kellenek, aminek a kereskedelmét szintén árgus szemekkel figyelik és korlátozzák.


Ha bemegy a NAÜ a "ládagyárba", csak végighúz egy darab itatóspapírt a falon, és 3 nap múlva pontosan tudni fogja, hogy te uránt dúsítasz-e a pincében, vagy sem. Ha igen, még a dúsítás szintjét is megmondja.

Egy 15-20 fős delegációt elég nehéz lefizetni. Nem azért, mert nincs rá pénz, hanem azért, mert nem marad titok a titok. (Egyébként egyrészt komoly szakemberek, másrészt jól is keresnek. Simán hazavisznek havonta 5000 eurót, és az ENSZ munkatársaiként még adót sem kell fizetniük.)


Ha nem engeded be őket, azzal önként vallottad be, hogy valami rosszban sántikálsz.


Ha venni akarsz, azt aláíró országtól nem tudsz, mert nekik hiányozni fog a leltárból, rögtön kiderül. Nem aláíró országból (Pakisztán pl.) esetleg tudsz venni, de jól el kell rejteni a banán közé :)


A rakétákkal kapcsolatban pedig, szerintem még soha senki nem hajtott végre sikeres rakétaindítást úgy, hogy előtte nem robbant fel neki legalább 3. (Olvasd el pl. a SpaceX vagy a szovjet űrprogram történetét) Amit te írsz, hogy épít valaki egy rakétát amit sosem tesztelt, az teljesen irreális. Azzal legfeljebb saját magát robbantja fel. Ja, és a rakétához is olyan speciális cuccok kellenek amiknek a kereskedelmét korlátozzák.


Szerintem 99,5%-os bizonyossággal kijelenthető, hogy a fegyverrel nem rendelkező aláíró országoknak (kivéve Irán) valóban nincs a birtokában atomfegyver.

2018. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!