Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a sorkatonaságról? Szerintetek jó hogy már nincs? Szerintem igen jó.21f

Figyelt kérdés
Az én nagybátyám öngyilkos lett mert nem akart katonásdit játszani... énis ezt tettem volna.
2018. jan. 24. 19:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon buta volt a nagybáttyád, el lehetett egyszerűbben is kerülni....

En például szerettem, de nem is vagyok, és nem is voltam ilyen galamb.. lelkü fiatal....

2018. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Jó, hogy nincs, nem mindenkinek való. Mondjuk azok mehettek polgárisnak is :)
2018. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Elmondás alapján egy hatalmas idő- és pénzpazarlásnak tűnik a sorkatonaság.
2018. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

A 21. század háborúit nem sorkatonákkal fogják vívni, szóval eleve baromság az feltételezni, hogy egy sorkatonának valós harci értéke van egy drónok meg precíziós bombák uralta harctéren. Ebben a korban egy valamire való katonának a kiképzésébe legalább annyi időt, energiát és pénz kell feccölni, mint egy Bsc képzésben résztvevő egyetemi diákéba, amíg az el nem sajátítja azokat a kompetenciákat, amik által érdemi harci értéket fok képviseli egy digitalizált eszközökkel vívott háborúban.

Annyira bírom, amikor egyesek a sorkatonaság személyiségfejlesztő erejéről írnak, csak azt elfelejtik hozzátenni, hogy ez a szuper népnevelő dolog nem akadályozta meg, hogy legyen 400 ezer alkoholistánk meg rekord számú depressziósunk, illetve szintén dobogós helyezést elérő öngyilkossági rátánk.

Aki katona akar lenni, az menjen el szerződésesnek, mert ott egyrészt sokkal alaposabb kiképzést kap, mint a sorozott bakák, illetve a személyiségéből eredően, ami eleve rávitte őt, hogy bevonuljon, könnyebben tud tejesíteni, mint az, aki akarata ellenére vonul be és semmi érdek nem fűzi ahhoz, hogy harcoljon, max. a saját életének az óvása. Nálunk a családban, aki katona volt, az mind szerződésesként volt az és ők mondták, hogy az állomány már így is eléggé fel van hígulva, szóval rohadtul nem hiányzik oda még több ezer katonai szolgálatra alkalmatlan ember, akik a tetejébe akaratuk ellenére vannak ott.

Amúgy csak nekem tűnik fel, hogy mindig azok akarják visszahozni a sorkatonaságot, akiknek se munkája, se családja nincs? Nehéz elképzelni, hogy olyasvalaki, aki szereti a munkáját és szeretne a családjával maradni olyasmi javaslatot tenne, aminek a következménye az, hogy ezek közül egyikre se lesz lehetősége.

Semmi gond, majd ha lesz barátnőtök meg munkátok majd egyből átértékelitek ezt a kérdést srácok, addig is jó Call of Dutyzást vagy nem tudom, lövésem nincs mivel játszanak a mai tizenévesek.

2018. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Valamilyen kiképzés kellene,mert bármikor lehet konfliktus.

Amúgy is nyilván kellene tartani azokat a fiatalok akik alkalmasak katonának.Jól tudom,hogy orvosi vizsgálat sincs már?Én voltam sorkatona,utólag szép volt jó volt...akkor nem voltam oda érte.Az emberi agy a rosszat elfelejti és csak a szép emlékek maradnak.

2018. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Én mindennel úgy vagyok ha van értelme elfogadom ha muszály. Hát annak a 9 hónapnak semmi értelme nem volt amit benn voltam. Nem is tudom utólag se elfogadni hogy rákényszerítettek. Kilőttem hat db lőszert a kiképzés alatt. El lehet képzelni milyen ütőképes hadsereg lettünk volna egy esetleges háborúban. Egy darab csili vili harckocsi volt amivel ünnepekkor kiálltak. Tiszta nevetséges volt az egész.
2018. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Milyen kerdés már? Aki egy veleményen van a kerdezővel az 100%, aki meg nem az 0%.... el.is.mond mindent a kérdezőről...

Igen én szerettem a katonaságot, na bumm gyorsan 0 % mert más a véleményem....

2018. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

Egy finn, izraeli, vagy osztrák sorkatonaságnak lenne értelme, annak viszont ami itt volt semmi....


Viszont ha lenne kötelező sorkatonaság, nőknek is bekellene vonulni (mint Izrael). Aki meg nem teszi meg, az nem akarja kivenni a részét az országközösség feladataiból, ergo meglehetne vonni az állapolgárságot és kidobni a román határnál

2018. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Aki nem volt sorkatona, nem kompetens róla véleményt formálni.

Aki volt sorkatona, nekik sem egyforma a véleményük, hiszen függ attól is, melyik fegyvernemnél volt.

.

Akkor még ez volt a lózung:

A Haza védelme minden állampolgár SZENT kötelessége.

2018. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

"A Haza védelme minden állampolgár SZENT kötelessége"

Ennek pedig legjobb módja a sakkozás (de nem ám az úri játék, amit tábla mellett játszanak), a pokrócozás, a krumplipucolás, a sokcsillagos elvtárs kertjének ásása, a kummantás minél kreatívabb módszereinek kidolgozása és a többi igen hasznos képesség, amit csak a sorkatonai szolgálat alatt lehetett megtanulni.

2018. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!