Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Szu-27-es család mennyire...

Jeffrey Spender kérdése:

A Szu-27-es család mennyire jó, veszélyes ellenfele az F-15-ösnek, EF Typhoon-nak és talán az F-22-esnek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 20. 18:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Mi a véleményed a Hushkit-ről és National Interest-ről ? Nem egy ottani írásban méltatták a Szu-30 / 34 / 35-ös DRFM alapú zavarórendszereit az AMRAAM-ek és Meteorok ellen, hogy hiába sikerülne az F-22-eseknek közel kerülniük, akkor is a Szorbiccija / Khibiny / KNIRTI ECM-ek (és más támogató repülők, mint a Szu-24MR/P-k) végeznék a dolgukat, a felsorolt oldalakon ilyen fantasztikusnak tűnő állítások hangoztak el:


"American pilots say they expect they will have to fire several missiles to hit a single target. “Even with my six AIM-120's in the F-22, sometimes it is not enough,” one senior Air Force pilot told the National Interest. “The Pk [probability of kill] of those missiles is low against a DRFM jamming fourth gen+ threat.”


. The multiple seeker-head mix which Russian fighters would fire in missile salvos in combat with Western fighters makes defending against them a very complicated task. At long range, the Su-35 can fire a mix of semi-active radar homing, anti-radiation (home on jam) and IR homing missiles


"at long range the AMRAAM is showing its age and against Digital Radio Frequency Memory (DRFM) jamming technology which the Su-35S employs, its Pk drops significantly to the point that multiple missiles would likely be required to kill each target."



Annyit pontosítanálak, hogy az R-77-es és változatai az AMRAAM megfelelői, 160 km-es hatótávval (az AIM-120D-nek is annyi, de mostanában kezdték el rendszeresíteni), a Phoenix megfelelője korlátozottan a K-100 / KS-172-es és rendesen az R-37-es, amit ugyan a MiG-31-esre terveztek, de a Szu-27-es családra, esetünkben a 35-ösre is integráltak.

2017. okt. 21. 21:24
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem erről az a véleményem, hogy mese.

Nem tudok olyan ütközetről, ahol ezeket a dolgokat élesben használták volna pedig az igazság ott derül ki. Akármelyik technikáról van szó papíron mindig minden szuper aztán a valóságban meg nem annyira, lásd az AIM-9-et és AIM-7-et a vietnami háborúban.


Amennyit tudunk, hogy az Amraammal már történt néhány lelövés éles helyzetben, míg az R77-re ilyen információt nem találtam. Igaz arra sem, hogy hány százalékos találati aránnyal dolgozott az AIM120, mert ugye ez a leglényegesebb pont.

Ahogy arról sem találtam információt, hogy volt-e már légi győzelme a 30 és a fölötti Szuhojoknak. Így erre csak azt tudom mondani, hogy papíron minden szép a valóság meg ki tudja.. ( a másik oldalon az amcsik azért háborúznak szépen mindenfelé, az ottani technikáról van némi információ, mi jó mi hulladék stb, mert ott sem minden sikersztory..)


Az első idézet azért érdekes, mert nyilvánosan egy fegyverrendszer hibájáról vagy problémájáról újságnak nem nagyon nyilatkozhat senki, főleg nem egy senior pilot. :)

Persze felvet egy érdes kérdést a dolog, hogy ha neki a 6 Amraam nem elég, akkor mit csinálna egy olyan géppel, ami nem hordozhat összesen ennyi légiharc rakétát..


"At long range, the Su-35 can fire a mix of semi-active radar homing, anti-radiation (home on jam) and IR homing missiles "


Ez egy jó dolog,de az oroszok mindig szerettek nagyot mondani. Ha az amramm zavarható, akkor a másik oldal rakétái is azok. Az aktív-félaktív radaros rakéták ilyen esetben vagy betalálnak, vagy nem. A nagy hatótávú anti-radiation rakétáról már volt szó az előbb, az is védhető. A nagy hatótávolságú IR rakétát meg irányítani kell addig a pontig, amíg az IR fej meg nem találja a célt és ebben a szakaszban ez a rakéta is zavarható. Nem azt mondom, hogy ezek rossz technikák, de érdekes megoldás, hogy nagy távolságból kilövünk minden rakétát a 'csába és lesz ami lesz. Ha esetleg ez nem jön be az cumi. :D


"at long range the AMRAAM is showing its age"


Ez olyan, amikor az itthoni vadászgép tendernél az F16 korára hivatkoztak. Oké a sárkány nem mai volt, de a felkínált használt MLU programos gépek illetve az új Block50 körüli gépek messze nem ugyanazok, mint az F16A volt a 70-es években. Azért az AIM120-nál is már valahol a D környékén tartanak és a modernizálás ott is folyamatos. Ez a mondat nekem nem úgy tűnik, hogy olyan szájából hangzott volna el, aki üzemeltet is ilyet. Megy egyáltalán honnan is tudják, hogy működik a Szu-35 DRFM jammere, amikor gondolom azt is hétpecsétes titok az oroszoknál... A két technika meg még nem került szembe egymással :D


Ezek így első blikkre tipikus propaganda idézeteknek tűnnek. Az R37-re meg ugyanúgy nem találtam semmilyen adatot,még arra sem hogy lett volna egyáltalán élet indítása harchelyzetben.


Én furcsállom, hogy blogok és újságok olyan információkkal rendelkeznek, amikhez átlag halandóként nem juthatsz hozzá, ha belsősként hozzájutsz és kiadod akkor meg pár év fogház a jutalmad :D

2017. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ez ugyan olyan kérdés mint az abrahams vagy armata. Nem lehet tudni sosem harcoltak egymás ellen és rengeteg lényeges információ titkosított nem is véletlenül
2017. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy-egy repülőgépet képtelenség összehasonlítani. Ott a fegyverzet, a taktika, a légi irányítás, a kiképzés, a földi kiszolgálás, a hírszerzés, logisztika, tiszti kar stb.

Ezek a repülőgépek egy rendszer részei, önmagukban csak egy halom alumínium, acél és elektromos kábel. A mögöttük álló rendszer adja az értéküket, nem ők maguk.

2017. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!