Hogy akarják egyesek összehasonlítani Napóleont és Hitlert?
Sokszor találkoztam már vele ( párszor itt, gyakori kérdéseken is ), hogy egyesek egymás mellé teszik és összehasonlítják Hitlert és Napóleont. De mégis hogyan? Hitler egy politikus volt, választott vezetőből lett diktátor, aki teljhatalommal rendelkezett és a világháború elején azért volt sikeres kert a német haditechnika sokkal fejlettebb volt és mert kiváló tábornokai voltak. Mihent beleszólt a hadvezetésbe, a háború elbukott és a helyzet egyre inkább menthetetlen lett.
Ehhez képest Napóleon pont sikeres katonai képességei miatt tört előre és szerezte meg végül még a császári címet is, végig ő irányított és háborúi sikeresek voltak, őt mindössze az orosz tél és a tél miatt bekövetkező vereségek tudták megállítani.
Hogy lehet egy katonai zsenit egy politikussal összehasonlítani?
Úgy lehet összehasonlítani, drága barátom, hogy elsősorban Napóleon is politikus volt. Nem poénból és szórakozásból háborúzott, hanem azért, hogy a politikai hatalmát megnövelje a győzelmek által.
Ráadásul mindkettő szédületes utat járt be a társadalom legaljáról a legtetejéig és mindkettő gyakorlatilag ugyanabba bukott bele.
Azért ez elég kísérteties hasonlóság. Egyesek azt mondják, hogy a Nostradamus által megjövendölt három antikrisztus közül ők az első kettő.
"Napóleon is politikus volt"
Napóleon elsősorban katona volt, hadnagyból jutott el a tábornokságig, Lipcséig nagyjából minden csatáját megnyerte. Nem is nagyon vesződött a diplomáciával, meg az egyéb politikus dolgokkal.
'Egyesek azt mondják, hogy a Nostradamus által megjövendölt három antikrisztus közül ők az első kettő.'
Azért Nostradamus jövendöléseit óvatosan kezelném, mert többféleképp lehet azokat értelmezni.
Hogy antikrisztusok lettek-e volna? Nem.
1. Nagy Sándor nagyobb területeket foglalt el mindkettőnél.
2. Attila a hun nagyobb területeket foglalt el mindkettőnél.
3. Dzsingisz kán nagyobb területeket foglalt el mindkettőnél.
4. Sztálin is nagyobb területeket birtokolt.
Az antikrisztus az az eszme, amit képviseltek.
"Hogy lehet egy katonai zsenit egy politikussal összehasonlítani?"
Úgy, hogy mindkettő hatalommániás volt. Hogy Napóleon nem volt olyan gonosz, azt az mutatja, hogy inkább száműzték, mint nyilvánosan kivégezték volna. Illetve halála után is rajongtak érte, és inkább katonai sikerei miatt váltották le (és mert az elfoglalt területek számára nagyobb vagyongyarapodást jelentettek), mint azért, mert annyit gonoszkodott volna. Egész egyszerűen csak hatalommániás volt, és stratégiai zseni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!