Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért verik itt a mellüket a...

Miért verik itt a mellüket a turbódemokraták meg a ultraliberálisok hogy milyen gyávák?

Figyelt kérdés

Többször olvastam itt hogy ha lenne egy Honvédő Háború akkor

mennyien menekülnének innen.A válaszokat olvasva megrökönyödtem.

Akkor megkérdezném hogy az itt "nagymagyarozók" miért ugatják le a "mélymagyarokat" miközben ők védenék a hazát akár életük árán is, a világpolgárok meg fejvesztve szaladnának világgá.


Azt is megkapták többször a "mélymagyarok" hogy mi alapján méregetik ki mennyire magyar.Hát a honvédelem szerintem egy alap dolog,magától értetődik.


Ismét bebizonyosodott hogy semmiféle összefogás nincs ebben a nemzetben, kivéve az ún. nemzeti oldalon.


2010. máj. 26. 14:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vagyok sem liberális, sem konzervatív, sem radikális, de ha kitörne egy háború, és besoroznának, én mennék mindenféleképpen. Lehet, hogy fájna, ha a belem kiesne a betonra, lehet, hogy megdöglenék, de lesz@rnám! Lehet, neveltetés hibája, ükapámtól számítva apai ágon az összes férfi hivatásos katona volt, vagy katonai vezető. Lehet, hogy az apám "hibája", hogy megdöglenék az országért, a hazámért, ahol a szeretteim, a barátaim élnek. Lehet, hogy neveltetés hibája, hogy számomra a család, és a barátaim annyira fontosak, hogy képes lennék azért az életemet odaadni, hogy megvédjem a családomat egy idegen ország katonáitól, akik nem biztos, hogy kegyelmeznek a civileknek... De lehet, hogy ez nem is hiba? Talán lehet, hogy nem a gyűlölet, hanem a szeretet vezérelne, hogyha mennék háborúzni. Inkább kinyiffanok, minthogy bántsák a szeretteimet és idegen kézbe kerülne ez a szép ország... Mert bármennyire hihetetlen, de ez egy szép ország!
2010. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
*kerüljön
2010. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
20:07 ennél nem is lehetett volna szebben írni :). Én is mennék a frontra, csak nem katonának, hanem tábori orvosnőnek, hogy segítsek azoknak, akik a hazáért az életüket áldozzák. "világpolgárokkal" egy ország sem lett naggyá, lásd. a liberálisok által annyira kedvelt USÁ-t. Gondolkodás nélkül vonulnak a harcba, és tartják, hogy nem hagyunk hátra senkit.
2010. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ma már egy háborút nem az elszántság hanem a technika fogja alakítani.

Vietnámban oké volt hogy a vietek elszántan harcoltak, és majd egy milla csíkszemű meghalt, és végül az amcsik kimentek 56 ezer halot után. Mert vietnámban azon kívül hogy az amcsiknak volt B52-ese sés Huey-ja nem volt sokkal fejlettebb, mivel nem látott be a föld alá, nem tudta lehallgatni a VC-t, nem tudott infra rakétákat lövöldözni a dzsungelbe mozgó ellenségre, MERT NEM LÁTTA ŐKET.

De ma? ottvan iraq, afganisztán, azok is elszántak, ÉS? amint észreveszik őket műholdon, vagy UAV-rol, azonnal kapnak egy Hellfire-t egy apache-rol, vagy megszórja őket GBU-kal a légierő, mert USA ma már mindent lát szinte egy harctéren(hő kimutatók, éjjel látók, egyéb infra berendezések, hang lokátorok, igaz az utóbbi elég régi, de ma is erőszeretettel használják és fejlesztik). És kb 10 alkalombol 1x tudnak arabok addig eljutni hogy megsebezzenek egy szövetséges katonát, a többi esetbe, valahol az út szélém szénné égnek a "terroristák".


Szóval, a honvédséggel meg az önfeláldozással nem az a baj, hogy kevesen vagyunk, hanem az hogy 20-30 év van köztünk és a NATO vezető országai közt és az ellenségeinktöl is bőven le vagyunk maradva(kína, oroszország, irán).

Az elszántság semmit nem ér, ha az összes fegyverünket és a katonánkat felrobbantják 2 vadászgéppel. Technológia kell, de sürgősen, mert lassan a szomszédeinkkal se vesszük fel a versenyt.


Én akkor állnék be egy háborúba, ha legalább olyan technolgiát használhatnék mint az elleségem.



Más dolog az, hogy ha vki megszállna minket, akkor lehet partizánkodnék, ha akadnak "elvtársaim"(most nem komcsikra gondolok, mielőtt vmi eszes le komcsiz) és fegyverek amiket használjunk.

2010. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

23:04 es vagyok!

Szóval ha kapok fegyvert, és társat, és látom hogy nem egyedül vagyok, akkor én is harcolok.


Partizánnak tényleg nem kell technológia, csak elszántság, és ész. NEm ész nélkül mint az iraqiak, hogy a sivatag közepén elkezdek bombát gyártani.. hát a vak is észrevesz..:/

De csak akkor ha minket támadnak meg, de akkor kíméletlen szemétláda utolsó sunyi roh@dék módjára fogok harcolni magamért, az országért, a családomért. És a hippiket is lőném.

2010. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én nem ítélem azt, aki maradna harcolni. Szimplán nem érdekelne az egész. Család összepakol, kivisz, amint éleződik a helyzet. Elfoglalják az országot? Mit bánom én. Kint is lehet élni. Nem foglalják el? Éljen, ha rendeződik a helyzet visszajövök. Bár jobban meggondolva, minek? Hogy még büntessenek a távozásomért vagy hogy fizethessek a helyreállításért? Maradnék inkább szépen kint. Az meg hogy magyar vagyok... Nekem ez annyit jelent, hogy erre a földrajzi egységre születtem, erről meg nem tehetek, szóval nem is érzem elkötelezve magam. Honvágy? Lenne. Kb. az után a 10-20 km2 után, ahol élek, mert azt megszoktam. A többiért nem lenne. Ami lenne, az is elmúlna idővel, élnék nyugodtan a seggemen. Ha ott is háború ütne ki, ahova mentem, hát mennék onnan is. A Föld nagy, mindig lehet békés pontot találni, csak akarni kell. Nekem meg ott a helyem. Ha valaki elhivatást érez, tegyen aszerint, nem fogom elítélni érte nyilván. De követni sem fogom, mert bennem nincs ilyen érzés.


Egyetlen esetben fognék fegyvert: ha a közvetlen családtagjaimat semmilyen más módon nem tudnám védeni. Hatékonyabb elmenni, de ha így is muszáj védeni a családot, akkor bármilyen áron vagy eszközzel, habozás nélkül. De ha a harc elkerülhető, akkor mindent meg is teszek ennek érdekében. Nem vagyok hős. Sosem voltam, sosem leszek: egy a fontos, hogy a családom és a magam életét mentsem. Akkor is ha ezért elítélnek az emberek. Inkább legyek gyáva, de épkézláb menekült, mint hősi halott egy (számomra) elvont fogalomért, mint a haza. Lehet lepontozni, nem érdekel különösebben.

2010. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Én nem ítélem azt, aki maradna harcolni. Szimplán nem érdekelne az egész. Család összepakol, kivisz, amint éleződik a helyzet. Elfoglalják az országot? Mit bánom én. Kint is lehet élni. Nem foglalják el? Éljen, ha rendeződik a helyzet visszajövök. Bár jobban meggondolva, minek? Hogy még büntessenek a távozásomért vagy hogy fizethessek a helyreállításért? Maradnék inkább szépen kint. Az meg hogy magyar vagyok... Nekem ez annyit jelent, hogy erre a földrajzi egységre születtem, erről meg nem tehetek, szóval nem is érzem elkötelezve magam. Honvágy? Lenne. Kb. az után a 10-20 km2 után, ahol élek, mert azt megszoktam. A többiért nem lenne. Ami lenne, az is elmúlna idővel, élnék nyugodtan a seggemen. Ha ott is háború ütne ki, ahova mentem, hát mennék onnan is. A Föld nagy, mindig lehet békés pontot találni, csak akarni kell. Nekem meg ott a helyem. Ha valaki elhivatást érez, tegyen aszerint, nem fogom elítélni érte nyilván. De követni sem fogom, mert bennem nincs ilyen érzés.


Egyetlen esetben fognék fegyvert: ha a közvetlen családtagjaimat semmilyen más módon nem tudnám védeni. Hatékonyabb elmenni, de ha így is muszáj védeni a családot, akkor bármilyen áron vagy eszközzel, habozás nélkül. De ha a harc elkerülhető, akkor mindent meg is teszek ennek érdekében. Nem vagyok hős. Sosem voltam, sosem leszek: egy a fontos, hogy a családom és a magam életét mentsem. Akkor is ha ezért elítélnek az emberek. Inkább legyek gyáva, de épkézláb menekült, mint hősi halott egy (számomra) elvont fogalomért, mint a haza. Lehet lepontozni, nem érdekel különösebben."



20:07-s vagyok. Én megértelek, végülis ez is módja annak, hogy megvéd a családod. Mondjuk ez a "hősi halott" kicsit furcsa, én nem meghalni mennék ki a harctérre, hiszen nekem tovább kell élnem a szeretteimért. Értük harcolnék és élnék. Az olyan felfogású katonákat sosem értettem, akik úgy mennek harcolni, hogy "Haljunk hősi halált!", mert így nem lehet győzni. Győzni csakis úgy lehet, ha a szeretteid és a hazád védelme közben véded a testi épséged is - tudom, nehéz elképzelni, hogy valaki nem sérül meg egy háborúban, de elég sok olyan pl. amcsi katona van, akik már 10-20 csatát úsztak meg sérülés nélkül úgy, hogy közben leöltek egy csomó arab katonai vezetőt. Tőlük kéne példát venni, az amerikaiaknak hatalmas nagy harci potenciájuk van - lehet, hogy ez a nacionalizmusokból adódik.

2010. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Lehet, de ők elég alapos kiképzést is kaptak. Én nem. Testi erőm van, de harcolni sosem tanultam, nem tudnám alkalmazni. Fegyvert egyszer fogtam, 7 évesen apám vadászpuskáját. Akkor sem lőttem vele. Ügyes szintén nem vagyok, ahogy gyors sem. Az eszem vág, de azzal sokra nem megyek a frontvonalon. Így viszont leginkább golyófogónak lennék jó. Azt meg nem vállalom fel, hacsak nem teljességgel elkerülhetetlen.
2010. máj. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Helló


Nekem elég kinzervatív gondolkodásom van fital korom ellenére, de az elöttem válaszolók szélsőséget képviselnek a szememben.


Mondta valaki egyszer hogy: Azzal nem lehet háborút nyerni ha meghalok a hazámért, dögöljön meg az ellenség a hazájáért. (vagy valami hasonló)

De akárhogy nézem, alap gondolat ok, bevonulok a hazámért stb stb De lenne egy sanda gyanum hogy 2 hónap után rég nem érdekelne a haza. Izzó gyülöleted az ellenség felé pedig semmivé válna, és miért? mert ilyen a háború...


Másik véglet hogy menekülsz. Gyáva vagy semmi gerinc és tartás nincs benned, de ha egyszer elmennél nehogy felemeld a hangod büszkén hogy te magyar vagy! Lásd 1956 mikot a sok MAGYAR összeszarta magát, kiment rendszerválltás után most meg jelennek meg meginn, a szégyen meg elfelejtett magyarul beszélni.

Ha te fizikailag, lelkileg nem vagy alaklamas mondjuk hogy fegyverrel rohangálj, van más útja is hogy küzdj az ellenség ellen. Ami legalább olyan fontos, mint a ramboskodás.


Ha kitörne a háború, akkor mennék katonának, nem gondolkoznék rajta, de ha harcra kerülne a sor félnék, nagyon félnék. Aki az ellenkezőjét mondja túl sok háborús filmet nézett.

2010. máj. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ezt hívják, úgy, hogy asszimiláció, alkalmazkodás a többséghez. Mi a problémád vele? Ha kiment, akkor idegen környezetben pár generáció alatt teljesen alkalmazkodik a család, ez így van rendjén. Amerikában élve minek tanítsa meg a gyerekét magyarul, ha úgysem használja. Ő maga meg persze, hogy elfelejti, ha nem használja. '56-ban azok között lettem volna, akik kihasználják, hogy a határ nyitva áll: onnantól, hogy nyugati segítség nem, szovjet erősítés viszont nagy számban érkezett, a dolog eldőlt. Nem jellemző rám a heveskedés, racionálisan átgondolva pedig külső segítség nélkül eleve reménytelen volt az egész. Ha pedig maradok, akkor számíthattam volna a megtorló intézkedésekre, a még szigorúbb felügyeletre, tömeges üldözésekre. Ha meg elmegyek, akkor az egésztől megszabadulok. Innentől meg nekem egyértelmű lett volna a döntés. Amúgy a magyarság hangoztatásához: nem hangoztatom. Az hogy magyar vagyok, számomra annyit jelent, hogy Magyarország földrajzi határain belül születtem. Ennyit, és nem többet. A hazafiság és a nacionalizmus pátosza és érzésvilága tőlem teljesen idegen. Én arra vagyok büszke, amit magam elérek. Az hogy hova születtem, nem ilyen.
2010. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!