Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Szovjetuniót legyőzhették...

A Szovjetuniót legyőzhették volna a tengelyhatalmak?

Figyelt kérdés
Ha a náci Németország (és csatlósai),illetve Japán együtt támadta volna meg a Szovjetuniót,azaz kétfrontos háborúra kényszerítve,akkor legyőzhették volna?

2017. aug. 17. 13:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Katonailag képes lett volna Németország a győzelemre, de a fasiszta ideológiájukba kódolva volt a bukás. Az "übermensch" politika folyamatosan maga alatt vágta a fát.

Tehát a válasz: Nem.

2018. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%

A Szovjetunió a teljes haderejét bevetette a tengelyhatalmak ellen, és így is folyamatosan hátrálni kényszerült. Németo. és csatlósai eközben háborúztak Afrikában, Ázsiában, Nyugat Európában, a seregük igen kis %-a volt jelen az orosz fronton, és azt is fokozatosan át kellett hogy telepítsék más frontokra az erős szövetséges nyomás miatt.


A s zovjetek Egyfrontos háborút sem tudtak volna nyerni, a "csúnya gonosz kapitalisták" akiket pár éve még százezrével gyilkoltak sztálin gyilkosai látták el technológiával, fegyverrel, alapanyaggal és élelemmel a kommunistákat, hogy egyáltalán esélyük legyen megállítani a befanatizált nácikat.

Egy kétfrontos háborúba a Szovjetunió pillanatok alatt belerokkant volna a szövetségesek segítségnyújtása mellett is.

2018. jan. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Azért azzal legyen tisztában mindenki, hogy az oroszok csak t-34-esből 2x többet gyártottak, mint a németek ÖSSZES lánctalpas harckocsit. A friccek gazdasága pálcika lábakon állt a Szu vagy az Usa-hoz képest.
2018. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

"a seregük igen kis %-a volt jelen az orosz fronton"


Jó poén, vagy inkább a történelmi ismeretek teljes hiánya, 1941 őszén a Barbarossa hadművelet sikereinek csúcsán a tengelyhatalmaknak majdnem ötmillió katonája volt a keleti fronton, míg a afrikai hadszíntéren mindösszesen százhúszezer, sokat mondó adat, hogy Rommel legendás "Afrika Korpsában"-a is mindössze három német hadosztály volt, (a többi olasz egység volt) míg a keleti fronton volt időszak, hogy 200 német hadosztály is harcolt.

Mikor Hitler sokadjára kitüntette Rommelt, állítólag azt mondta.

"Többre mentem volna vele, ha legalább pár új zászlóaljt ad"

a francia megszállás pedig alig igényelt katonát, aki volt is, azok is főleg 35 évesnél idősebb, sokuk az első világháborút is megjárt "öregfiú" volt, aki már nem volt képes aktív frontszolgálatra. általában százezer fő volt a teljes megszálló sereg létszáma, később meg a keleti frontról a nagyon leharcolt egységeket küldték ide pihenni.

2018. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 szenes43 ***** válasza:
48%
Az egyik filmben a japán parancsnok aki atasé volt az USÁ-ban vázolta a társainak hogy az USA ha rá áll a haditermelésre hozzá képest japán csak "kamikázé" lehet. Amerika is de némileg a SZU is megerősödve került ki a háborúból. Sok technikai újítást amit kényszerűségből "izzadtak" ki később felhasználták.
2018. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
41%

14-es,inkább úgy tűnik te nem vagy tisztában a tényekkel...

A tengelyhatalmak átlagosan másfél millió millió katonája volt jelen a keleti fronton (az általad említett Barbarossában 5 millió szovjet vett részt, nem 5 millió náci, a szovjetek jelentettek 3 millió 900.000 ellenséges katonát, a náci propaganda 9 millió katonáról számolt be, a valós számuk valahol 1 és 2 milió között lehetett). Csak a náci Németország katonai összereje azonban 10 millió+ volt, Olaszországnak 4.5 millió, Magyarországnak 300.000, Romániának 280.000, Vichy-Franciaországnak (a nácikat támogató kormánynak) 5millió körüli. Csak ezeknek az országoknak a katonai összereje 20milliónál kicsivel többet tett ki, ebből a 2 millió amit a keleti fronton tartottak valóban alacsony %.

Nézzük az Észak afrikai kampányt : Még mindig a wikipediánál maradva, 22.400 olasz halott, 250.000-350.000 elfogva. Németország 18.594 halott, 3400 eltűnt, 130.000 hadifogságba került. Vichy Franciaország 1346 halott, 1997 eltűnt, kérdéses számú (25-30.000) hadifogoly. Ez fél milliónál több katona.

A francia megszállás rengeteg katonát igényelt, folyamatos volt az antipartizán akció, erre 120.000 embert küldtek a németek, + folyamatosan készültek az erődítmények a Franciaország és Anglia közötti tengerszakaszon, amiket azonnal feltöltöttek katonákkal, mert számítottak partraszállásra. Beszélhetnénk még arról hány katonát igényelt a jugoszláv és görög megszállás, (az olaszok nem bírtak velük, a németeknek kellett oda is küldeni katonákat)

a közép és dél-afrikai hadműveletek, az ázsiai (beleértve közel-keleti) hadszíntér...


Nincs probléma azzal, ha isteníted a szovjetuniót és gyűlölöd a nácikat,(annak ellenére, hogy mindkét ideológia működésképtelen zsákutca és többmillió civilt gyilkoltak meg pusztán származás és-vagy tanultság alapján) de maradjunk a valóság talaján, ne ködösítsük már a történelmet...

Tények amiket 12-es jól tud: A Szovjetunió teljes hadereje jelen volt a keleti fronton, könyörögtek a szövetségeseiknek a nyugati front mielőbbi megnyitásáért, hogy minél több nácit át kelljen csoportosítani és esélyük legyen megállítani-visszafordítani az előretörést. A Szovjetunió a vörös forradalom miatt gazdaságilag sehol nem állt, a szövetségesek folyamatos nyersanyag-technológiai támogatása miatt tudtak egyáltalán valamit kezdeni.

Vissza a kérdésre :

Ha Japán nyit egy keleti frontot, akkor a vörös hadseregnek muszáj lett volna átcsoportosítania az erői egy részét, ha nem akarja hogy a szövetségesek által küldött segítség és a keletre telepített gyárak náci kézre jussanak. Ha nem tudnak milliószámra katonákat tolni a nyugati frontra hogy megállítsák a náci hadigépezetet (8-12 millió között volt az emberveszteségük, messze több mint bármelyik másik országnak) mert egy keleti frontra kell katonákat küldeni, akkor összeroppannak.

2018. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%

Én erre csak annyit mondok, hogy Németország 1943 elején mikor a sztálingrádi csata folyt 280 hadosztályt tudott kiállítani, ebből 195 harcolt a keleti fronton, ez írd és mond az aktív hadsereg 70%-a! Valóban jelentéktelen, elhanyagolható, a Wehrmacht és a tengelyhatalmak hadserege a "kisujjával" föltartott a szovjeteteket...


A francia megszállás valóban igényelt katonát, de kiket? Olyanokat, akik már nem voltak alkalmasak a keleti fronton harcolni, többségük 35 éves vagy még annál is idősebb volt, vagy épp ellenkezőleg a középiskolából kiszedett gyerek, és igen úgy 100 ezer körül volt a számuk. Tehát olyan alakulatokról van szó, aminek alapból kisebb volt a harcértéke, mint a tényleges frontkatonákból állóknak.


Az meg finoman fogalmazva is torz, hogy veszed az összes tengelyhatalmakhoz hű országot, összeadogatod a hadseregüket és azt mondod, hogy hát nem is harcoltak sokan a keleti fronton!

Had emlékeztesselek rá, hogy a többsége nem is akart, csak Németország kedvéért mentek, és még ha mindenki ment volna a 2. Magyar hadsereg "felszereltségéből" lehet sejteni, hogy milyen jól álltak e téren a németek szövetségesei, konkrétan szinte sehogy, még a második legerősebb Olaszország is messze lemaradva kullogott.


Nincs azzal problémám, ha isteníted a nácikat és gyűlölöd a szovjeteket, de maradjunk a valóság talaján ne ködösítsük a történelmet...

2018. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
34%

A lényeget meg el is felejtettem!


A tengelyhatalmak egyáltalán nem voltak számbelileg nagy hátrányban, valójában az 41 nyári és őszi események idején az ötmillió katonájukkal szemben a szovjetek kevesebb mint hárommilliót tudtak fölvonultatni. Egyébként épp azért, mert keleten is igen komoly erőket állomásoztattak, ugyanis a szovjet hírszerzés épp, hogy félt egy japán támadástól, és Moszkvát sem a legendás keletről átdobott hadosztályok mentették meg, hanem Hitler hülyesége azzal, hogy meggyengítette a közép hadseregcsoportot.


Az Afrika Korpsra vonatkozó adataim pedig az 1941-42es időszakról szóltak, El-Alamein után már ment az erősítés, de addigra késő volt, közben elesett a Vichy franciák által uralt Algéria is, ami megpecsételte az egész front sorsát.

Ha már vichy franciák, őket azért elég nagy merészség "tengelyhatalomnak" nevezni, amikor valójában a Petain kabinet csak egy bábkormány volt.

2018. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!