Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Antant miért akarta egymásn...

Az Antant miért akarta egymásnak ugrasztani a Szovjetuniót és a Harmadik Birodalmat?

Figyelt kérdés

Hogyha a Szovjetunió nyer,akkor hozzájut a német technológiákhoz,ha a

tengelyhatalmak győznek,akkor megszerzik az orosz nyersanyagkészleteket és a szovjet ipart,ami hatalmas gazdasági potenciált jelent. Tehát mindegy,hogy melyik szuperhatalom győzött volna,az Antant csak veszít az ügyben.

Akkor mi értelme volt? Hiszen az Antant tudhatta volna,hogy egyikük sem fog leállni.



2017. ápr. 18. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Antant nem volt a 2. világháborúban. Az angolszászokat ebben szövetségeseknek hívták, a szakirodalom is így emlegeti. A kérdésre adandó válasz pedig egy kicsit prózaibb ennél. Nem az angolszászok akarták egymásnak ugrasztani a két felet.
2017. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Antant nem volt a 2. világháborúban. Az angolszászokat ebben szövetségeseknek hívták, a szakirodalom is így emlegeti."


Rendben,ez igaz,de Antant is nagyjából azt jelenti(angolszászok + franciák)


"A kérdésre adandó válasz pedig egy kicsit prózaibb ennél. Nem az angolszászok akarták egymásnak ugrasztani a két felet."


Akkor ki? Pont az volt a lényeg,hogy a nácik és a bolsevikok kiüssék egymást,nem?

2017. ápr. 18. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tévedésben vagy. A harmadik birodalom és Hitler célja a Szovjetunió elfoglalása és a keleti irányú terjeszkedés volt. Az "árja népekkel", mint az angolszászok, franciák nem akart semmit kezdeni ( egyelőre ), nem akarta őket megtámadni ( legalábbis nem '39-ben ). Ellenben ahhoz, hogy a Szovjetunió felé indulhasson, kellett egy közös határ, ezért felosztották Lengyelországot. Hitler pechjére Lengyelország elfoglalását már nem nézte jó szemmel a szövetséges oldal és hadat üzentek Németországnak. A németek emiatt elhalasztották a Szovjetunió megtámadását és először Franciaországot foglalták el.
2017. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább a szövetségesek kifejezést használjuk.

Egyébként is, a szovjetek, leginkább Sztálin kalkulált úgy, a Harmadik Birodalom összecsap a nyugati államokkal és nagyjából az ismétlődik meg, mint az előző világháborúban, így a két fél kölcsönösen kifárasztja egymást. Ezt a számítást rúgta fel a német villámháborús siker. Ha pedig a szovjet-német háborúra gondolsz, ott volt ugyan a megnemtámadási szerződés, de azt egyikük sem vette komolyan és készültek rá intenzíven, h előbb-utóbb vmelyik támadni fog. Sztálin számolt Hitler támadó szándékával, de nem gondolta. lesz annyira tökös a Führer, hogy ezt meglépi.

2017. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Az Atlanti szövetségnek (Antant)mindig is alapvető érdeke volt,és most is első számú érdeke, hogy a két nagy szárazföldi erő, a németek, oroszok nehogy összefogjanak. Ha összefogna a két munka-és értékelőállító alapokon nyugvó hatalom, akkor a mindig is lehúzó, kifosztó, seftelő, rabszolgatartó, gyarmatosító marinális hatalmak a 'csába' se lennének, véget érne a mások kizsákmányolásából fakadó jólét. Az antant nem egyszerűen összeugrasztotta a ruszkikat és németeket, hanem a ruszkik oldalára állt, és így a kettő az egy elleni felállásban le tudta győzni a németeket. Egy az egyben valószínű a németek győznek, és ezen az atom sem változtatott volna, mert mire lett az amiknak atomjuk, addigra már rég létre jött volna a konszolidált Náci-Német-Európai-Únió. Meg lehet, addigra a német ipar is megalkotta volna a saját atomját. Hordozóeszközben mindenképp előrébb álltak mint az amik, mert már a háromlépcsős interkontinentális rakétán dolgoztak. A marinális hatalmak most is foggal-körömmel azon vannak, nehogy összeálljon a német technológia a ruszki nyersanyag, hadi potenciállal, mert egy olyan gazdasági-technikai erő jönne létre, ami uralná a világ jelentős hányadát, és háború nélkül is fölénybe kerülne. Ráadásul "rossz" példával szolgálna a többi nemzet számára, és könnyen ehhez az új struktúrához csapódnának. Kína, India, Dél-Amerika beszállásával véget érne a jelenlegi világot uraló Angol-szász birodalom gyöngy élete, kénytelenek lennének értéket is előállítani, nem csak a dollárt-fontot nyomtatni. A mai helyzet az, hogy az Angol-szászokon kívül, egyetlen ország sem repes az örömtől, hogy valódi értékekért, nyersanyagért, munkáért valakik korlátlanul nyomtatható, fedezet nélküli pénzel fizethetnek, csak azért, mert a dollárt kiáltották ki önkényesen világvalutának. Persze az csak utópia,hogy a két nemzet belátható időn belül összeálljon, mert a németek szoros felügyelet alatt vannak, beleértve a katonai megszállást is. Az amik kb.70 ezer katonát állomásoztatnak náluk, de vannak még brit, francia katonák is megszállók közt. Valami azért változhat a jövőben, mert az antant gőzerővel építi le a németeket. Folyik a nemzet "felhígítása", lakosságcseréje a migrációval, bezáratják az összes atomerőművet, vele együtt a feleslegessé vált atomipari létesítményeket. Ezzel az a cél, hogy teljesen megszűnjön a német atomipar, még véletlenül se tudjanak stikában atomfegyvert csinálni, ha a jövőben arra támadna kedvük. Ha nincs atomipar, akkor már az atomsorompó egyezménnyel könnyen kordában tarthatóak a németek.
2017. ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

'Az antant nem egyszerűen összeugrasztotta a ruszkikat és németeket, hanem a ruszkik oldalára állt, és így a kettő az egy elleni felállásban le tudta győzni a németeket.'


Pár válasszal arrébb magyaráztam a kérdezőnek, hogy senki nem ugrasztotta egymásnak a szovjeteket és a németeket, az antant pláne nem, mert az az 1. v.h.-hoz kapcsolódik. Összeugrottak anélkül is ideológiai alapon.

2017. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aztarohadt O.o Te mit szívtál mert nekem is kell!

Hitler konkrétan területszerzés miatt támadta meg a szovjetúniót meg a nyersanyagért illetve nem szerette a kommunistákat.

2017. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!