Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Hitleri Németország 1v1-ben...

A Hitleri Németország 1v1-ben legyőzte volna az USA-t vagy a Szovjetuniót?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 01:15
1 2
 1/16 Shai-Hulud ***** válasza:
68%

Nem. Mindkettőnek külön-külön is nagyobb volt a gazdasági ereje, mint Németországnak. Egy elhúzódó háborút pedig az nyer meg, akinek nagyobb hadipari potenciálja, több nyersanyaga, és több energiája van.

A német hadvezetés ezt tudta is, ezért találták ki a villámháborút, ami a "kis" európai országok ellen hatásos is volt. De mind az USA, mind a Szovjetunió olyan hatalmas területen terült el, hogy azt már nem lehetett volna egy-két hét alatt elfoglalni.

Néhány hónap alatt viszont a hátország elkezdi ontani a hadianyagokat, és a katonákat. Ettől kezdve a német hadseregnek esélye sincs a győzelemre.

2016. szept. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De akkor Hitler miért volt olyan magabiztos,hogy egyszerre mind2-nek nekiugrott?
2016. szept. 24. 01:37
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel vitatkoznék 1#. Németországnak 1v1-ben megvolt a hadserege, amikor pedig a villámháborúkkal elfoglalta Európát megvolt a nyersanyag háttere is a hadiiparhoz. Létszámban és fegyverszámban nem volt előnye, de ezt ellensúlyozta a technikai fölény, jóval a többiek előtt jártak az újításokban és ez taktikailag sokat jelentett.
2016. szept. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem egyiket sem.
2016. szept. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

A Szovjetuniót talán, az USA-t semmiképp. Az USA túl messze volt, az Atlanti Óceán túloldalán. Az USA sem tudott volna Európában olyan komolyan háborúzni, ha nem tud csapatokat állomásoztatni a Egyesült Királyságban. Akkoriban ez még túl nagy távolság volt egy akkora invázióhoz, ami eldönthetné a háborút és túl hosszú utánpótlási vonalakat jelentett a csapatok támogatásához.


A Szovjetunió esetében viszont a két (három) frontos háború mellett komoly faktor volt még, hogy sok célpontot politikai alapon jelöltek ki és eről felül erőltették az elfoglalásukat. Ilyen volt például Sztálingrád. Vég nélkül öntötték az erőforrásokat az ellenség vezérének nevét viselő város elfoglalásába, ahelyett, hogy a kaukázusi olajmezőkkel törődtek volna. Itt fordult meg a háború a keleti fronton, mert amíg lekötötték a németeket Sztálingrádnál, időt kaptak az ellentámadásra felkészülni. Mit csináltak, amikor megfordult a helyzet? Körbevették a várost és kiéheztették a bentmaradtakat.


Ezek mellett Hitler propaganda okokból sokszor megtiltotta a visszavonulást, így a németek előnytelen pozícióban kényszerültek harcolni, a fegyverfejlesztés terén is hátráltatta a mérnökök munkáját. (A télre) felkészületlenül támadták meg a Szovjetuniót. Majdnem elkaszálta a StG-44-et, amit csak az mentett meg, hogy a háta mögött kijuttatták a csapatoknak, ahol a harctéren bizonyított, bombázót akart csinálni a kiváló elfogó vadász karakterisztikákkal rendelkező ME-262-ből, és vég nélkül erőltette a nagyobbnál nagyobb tankokat, amik túl megbízhatatlanok voltak és túl sok erőforrásba került a gyártásuk.


Ha az előbbieket lefaragták volna, vagyis Hitler a mérnökökre bízza a mérnökök munkáját és a tábornokokra a tábornokokét, ahelyett, hogy mindenbe belekontárkodik, akkor lett volna esély a Szovjetunió legyőzésére.

2016. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
A Szovjetuniót talán, az nem sokon múlt, talán ha pár hónappal előbb indulnak el, és nem bíbelődnek Görögországgal, és talán ha jobb a taktikájuk, nem osztják szét a sereget, hanem Moszkva ellen küldik az egészet. AZ USA-t nem foglalhatták volna el, de talán visszaverhették volna, ha nincsenek lekötve Keleten, pláne ha Angliát is elfoglalják. Amúgy elvileg a brit és francia hadsereg is kb. olyan erős volt, mint a német, őket mégis legyőzték ill. legyőzték volna, ha nem szakítják meg az angliai csatát. Technikailag, taktikailag, tapasztalat szempontjából a német hadsereg volt a legjobb.
2016. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
A Szovjetúniót szerintem 1v1-ben legyőzte volna, ellenben az USA messze van, emiatt elhúzódott volna a háború, amit már nem biztos hogy megnyer.
2016. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6-os: Moszkva töküres volt, mire a németek megközelítették. Persze, elbíbelődhettek volna, mint Sztálingrádnál, de stratégiailag jelentéktelen volt. Sztálingrád ezzel szemben legalább annyiban hasznos lehetett volna, hogy megkönnyítette volna a déli olajmezők elfoglalását.
2016. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az USA-t soha sem.


A Szovjetuniót igen, ha Hitler a kezdetektől átadja a teljes irányítást a tábornokainak katonai ügyekben és nem akar ő dönteni a hadsereg ügyeiről. Ez mellett egy független Ukrajna létrehozása sem ártott volna, hogy a néhány tíz milló ukrán melléjük álljon.


(Lehet hogy a szovjeteknek nagyobb volt a gyártókapacitása, de az nem sokat ér, ha a gyárakat magukat meg elfoglalják :) )

2016. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9-es: a gyárakat nem nagyon tudták elfoglalni, mert azokból minden mozdíthatót átszállítottak az Urálon túlra, a maradékot pedig megsemmisítették.
2016. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!