Mi volt Byrd admirális Operation "Highjump" antarktiszi akciója valójában?
Remélem nem kérdezek nehezet. Magam nagyon érdekel, hogy mi volt valójában ami történt a műveletben. Számomra kívülállóként, nem katona lévén nehéz valós dolgokat megtudni ezzel a prjektel kapcsolatban.
Annyit lehet tudni dióhéjban, hogy a II.világháború után a titkos náci antarktiszi bázisokat ment felszámolni Byrd hadiflottájával, de mikor odaért a náci bázisokhoz egy idegen technológia szétzúzta a hajóit. az Antarktiszon hatalmas barlangok találhatók. Közülük a legnagyobb kiterjedése eléri a 45 kilométert is.A megközelítésük sem nehéz, mert a vulkánok által táplált melegvíz-források zöld oázissá változtatták a felszíni talajréteget. Ilyen körülmények között egyáltalán nem lehetetlen emberi tartózkodásra alkalmas élőhely kialakítása az örök jég birodalmában.
Gyakorlatilag az akkoriban foo-fighterként ismert plazmagömbök rontottak az amerikai flottára és a hajók nagy részét megsemmisítették vagy használhatatlanná tették. Hordozó anyahajókat tettek tönkre, hajókat robbantottak szét vagy lyukasztottak ki. Az Admirális flottáját teljesen szétcincálták. Meg kelltt futamodnia Dyrdnek.
Eddig a történet, de hogy kikkel találkozott azt minden hívő másként magyarázza. Elsőre azt kellene mondani, hogy nácikkal, azonban nekik nem volt ilyen magas szintű technika a kezükben vagy a titkos társaságok jóval fejlettebb technikával rendelkeztek és menekültek antakrtiszra és ők verték szér az amerikaiakat?
Másik elképzelés szerint ott éltek az idegenek. Viszont miért lenne pont a déli sarkon bázisuk? Sokak szerint a belső Föld bejárata van ott és Bírdék lementek a belső földbe ahonnan kiűzték őket. Aztán ott van a laposföld elmélet mely szerint Bírd egy szomszédos életöbőlben járt. Nem tudok igazságot tenni. Kikkel találkozott Dyrd? Kik verték szét a korabeli legfejlettebb usa flottáját?
Valójában egy kísérleti expedíció volt aminek a célja egy antarktiszi bázis és kutatóközpont létrehozása volt.
Amit, leírtál az full faxság, az Ősi Idegenek című kamusorozatban hallottam először.
Egy szó sem igaz belőle, mivel az egész expedíció során egyetlen egy repülőgép zuhant le, 3 ember halálát okozva.
Az összes hajó visszatért, minimális, jég általi sérülésekkel.
Zárójelben ott vannak a lábjegyzetek számai, amiket alul megtalálhatsz. Bőven ad meg forrásokat, amiket tanulmányozhatsz.
A wiki szabadon szerkezthető vagyis nem hiteles vagy tévednék?
Azt is elolvastad amit nyilatkozott? https://www.youtube.com/watch?v=iPaMGxFUqXo
Kedves kérdező, olvastad is amit írtam, vagy csak nyomod a "wikire akárki írhat" szöveget automatikusan?
A LÁBJEGYZETEKET ajánlottam a figyelmedbe, amik megmutatják, hogy mely KÖNYVEKBŐL és CIKKEKből vették az infót.
Ezeket a könyveket tanulmányozd!
Kérdező van egy baromi egyszerű megoldásom:
Nézz utána, hogy milyen hajók vettek részt a hadműveletben, vagy szolgáltak abban z időben és nézd meg a szolgálati történetüket. Egyetlen egyet sem fogsz találni amelyik abben az időben süllyedt el.
Nos, a kérdésben érdekes módon már nagyrészt válaszoltál is saját magadnak, persze csak azt, amit láthatóan hallani szeretnél. Továbbá Byrd admirális nevét négyszer írtad le, és ebből háromszor rosszul, pedig csak négy betű. Az is érdekelne, hol vannak zöld oázisok az Antarktiszon, mert ilyenekről még sosem hallottam, illetve hogy ha ennyire élhető ott a környezet, akkor miért nincsenek még antarktiszi nagyvárosok? De térjünk a lényegre.
Aláírom, hogy az ilyen titkos náci összeesküvésekről, földönkívüli technológiákról és hasonlókról szóló történetek izgalmasak, kalandfilmekben szeretem is őket, de maradjunk a realitás talaján. Gondoljuk végig logikusan a dolgot, és ehhez nem is kell részletesen ismerni az esetet:
-A nyugati szövetségesek és a szovjetek noha egymást is lenézték és a háború után egyből egymás ellen is fordultak és kezdetét vette a hidegháború, de a nemzetiszocialista rendszert mégis mindenáron el akarták törölni, annyira, hogy képesek voltak addig még egymással is összefogni. Ha lettek volna náci bázisok az Antarktiszon, el tudod képzelni, hogy békén hagyták volna őket, még ha oly fejlett fegyverekkel is rendelkeztek ott? (Sőt, főleg akkor...) Kizárt, hogy az amerikaiak, akik a világ legnagyobb tengeri haderejével rendelkeztek akkoriban, egy ilyen súlyos vereség után annyiban hagyták volna a dolgot. Nyilván visszatértek volna egy még nagyobb flottával hogy bosszút álljanak, de nem tették. Nyilván azért, mert is nem voltak ott nácik. (Ha pedig lettek volna, miért hagyták elmenekülni az admirálist? Miért nem süllyesztették el az összes hajóját?)
-Nem voltak súlyos amerikai veszteségek. Ahogy a hetedik válaszoló írta, nézd meg a műveletben részt vett hajók listáját. Az imént direkt utánanéztem mind a 13 hajónak; egyik sem harcban semmisült meg, és egyik sem akkor. Az összes veszteségük egy hóviharban lezuhant repülőgép volt, ott hárman haltak meg a kilenc főből, illetve később még egy ember egy rakodási baleset során.
-A műveletben
1 repülőgép-hordozó,
2 repülőgép-anyahajó (anyahajó és hordozó nem ugyanaz),
2 romboló,
2 jégtörő,
2 tartályhajó,
2 ellátóhajó,
1 parancsnoki hajó és
1 tengeralattjáró vett részt.
Nem vagyok katonai szakértő, de így is megmondom neked, hogy ez nem egy olyan flotta, amit csatába küldenek. Sem a hajók száma, sem azok összeállítása nem olyan, amit egy csatába vonuló flottától elvárnék. A tizenháromból mindössze három hajó (a hordozó és a rombolók) amik kifejezetten harcoló egységek, és esetleg a tengeralattjáró, bár azok inkább lesből támadtak, nem konkrétan csatákat vívtak szemtől szembe. Ha harcolni mentek volna, ahogy írod, akkor a repülőgép-hordozót, mint elsődleges célpontot, cirkálók és csatahajók is kísérték volna, és kettőnél több romboló. No meg hordozóból is többet küldtek volna, nem csak egyet. Továbbá ha nem is tengeri csatába mennek, hanem szárazföldi bázisok ellen, akkor partraszálló csapatokat is vittek volna, és, mint már említettem, csatahajókat, a parti egységek tüzérségi támogatására. Nem ártott volna egy kórházhajó sem, hisz a közelben nincs hol ellátni a sebesülteket a parton. És eleve, ha támadni mennek, akkor miért vártak volna a hadművelettel 1946. augusztus végéig, amikor indult? Köztudottan megegyezés volt a szövetségesek között, hogy először a Harmadik Birodalmat rombolják le, és csak utána Japánt. Ha nácik lettek volna az Antarktiszon, miért csak egy évvel a japán fegyverletétel után támadtak volna rájuk?
-DE! Tegyük fel, hogy tényleg titkos náci bázis volt/van az Antarktiszon. Vagy a Déli-sarkon, mert mindkettőt írod, pedig a kettő nem ugyanaz. (Mondjuk ha az amerikaiak flottával vonultak ellenük, akkor annyira azért mégsem volt titkos az a bázis...) Tegyük fel, hogy tényleg szuperfejlett, akár földönkívüli eredetű fegyvereik és egyéb technológiáik vannak, amikkel vissza tudták verni még az amerikai flottát is. Ha ennyire erősek, akkor miért nem lendültek utána ellentámadásba, és igázták le az amerikaiakat, vagy akár a világot? Földönkívüli fegyverekkel mostanra rég megtehették volna. De azóta sem hallani róluk. (És mint mondtam, az amerikaiak nem is hagyták volna annyiban a dolgot, minden erejüket bevetették volna hogy elpusztítsák az utolsó náci erődöket is. Több száz hadihajót és köztük több tucat hordozót tudtak volna csatába küldeni, nem csak tizenhárom hajót egyetlen hordozóval, csatahajók nélkül. Szerintem kétségtelen, hogy még atombombát is bevetettek volna ha szükséges.)
Egy szó mint száz, izgalmas teória amit hiszel vagy hinni akarsz, elismerem, de nem csak bizonyíték nincs rá tudomásom szerint, de mint láthatod, logikusan végiggondolva sincs semmi értelme. Az ilyen belső földes, meg laposföldes badarságokra pedig hadd ne reagáljak, már ha meg nem sértelek. Már az ókori görögök is tudták, hogy a Föld nem lapos...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!