Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető a mi életünkben,...

Elképzelhető a mi életünkben, hogy NATO országok ismét sorozott katonákat küldjenek háborúba?

Figyelt kérdés

Pár éve az ukrajnai háború meglepetés volt, hogy Európában ismét egy ilyen pusztító háború bontakozhat ki és ott is bizony a besorozott katonákat is küldték a frontra harcolni. Bár Ukrajna nem NATO tag, de megmutatta, hogy egy békésnek hitt térségben is változhat a helyzet.

És az európai, észak-amerikai külpolitika is változhat. Ugyan az USA a koreai és a vietnami háború óta nem küldött sorozott katonákat háborúba, de az erős katonai jelenlét, aktivitás, intervenciós politika továbbra is megmaradt és ott sem mondtak le végleg a sorozásról, a jogi lehetőségek adottak szükség esetén (akárcsak Magyarországon).



2017. júl. 6. 23:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Sorosozott katonákat küldjenek nyugodtan,"


Tessék, így jön ide az antiszemitizmus :D

Sorosozott katonák. :D

Hát komolyan mondom, tegnap már visítottam, de ma reggel még durvábban folytatom.

2017. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a hadászat messze nem a hadianyagról szól, ha két ország háborút vívna modern körülmények között akkor szerintem az emberanyag mint mennyiség alig számítana. Inkább a képzettség. És ez a tendencia most indul be igazán a a drónokkal és egyéb szárazföldi robotokkal.
2017. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Amint Ukrajna példája is mutatja, bizony lehetséges.

Nem mindjárt a nukleáris fegyverek bevetésével kezdik.

Az kétségtelenül igaz, hogy a technikai eszközök fejlettek, de nemcsak a hadseregben, hanem a civil életben is. Az utolsó háborúkban lámpással keresték azokat, akik tudtak géppel írni, autót vezetni, de manapság nem lenne ilyen gond és egy rövid teszt alapján ki lehet választani, ki mire képes.

A fegyelmezés és a betanítás megoldható pár hónap alatt, a hadseregnek megvannak a módszerei, de az sem volt túl nagy baj, eddig sem, ha nem voltak eléggé betörve a frissen sorozottak. A Vörös hadsereg NKVD záróosztagai gondoskodtak arról, hogy a mindenhonnan verbuvált és nem túl lelkes sorkatonái csak előre menjenek.

Ez a gyakorlat nem új ötlet, már a római légiókat is megtizedelték, ha megfutamodtak és Guyon Richárd is kartácsot lövetett bosszúságában a meghátráló honvédjei közé.

Az igaz, hogy a vadászrepülő képzés sokáig tart, de ha lelövöldözik egymás repülőit, akkor előtérbe kerülnek a régi módszerek. Aztán Az USA-nak a 2. vh. elején szinte nem is volt szárazföldi hadserege, ezért is merte megtámadni japán őket, de hamar felállították a kiképzőtáborokat, ahová özönlöttek előbb az önkéntesek, majd a besorozottak. A légiereje is kicsi volt és vacak, de beindították a gyártást és a pilótaképzést, olyan mértékben, hogy rövid idő alatt hatalmas légierőre tettek szert.

Egy elhúzódó konfliktus esetén sajnos számítani lehet rá.

Akkor mondjuk, ha bevetik a tömegpusztító fegyvereket, akkor már nem, de azzal vége is a háborúnak, onnantól már nincs miről beszélni.

2017. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűtlen, hogy a nagyhatalmak közvetlenül egymásnak ugranak majd, egyszerűen nem éri meg, manapság már másféleképpen foglalnak el területek. Ezeket hívják érdekszféráknak. Ukrajnánál húzódik most ez a térképre fel nem rajzolt piros vonal, a szokástól eltérően van egy kis csetepaté, de azért pusztító háborúnak nem nevezném.


[link]


[link]


Hasonlítsd össze őket, a szíriai már sokkal pusztítóbb. Persze egy ember halála is tragikus, de akkor se túlozzunk, kérem szépen.


De egyébként a NATO országok nem fognak sorozott katonákat bevetni. Egyszerűen azért, mert a modern hadviselés már rég nem a tömegek harca. Egyszerű a képlet: a technológia legyőzi a létszámfölényt. Hiába van egy seregnyi felületesen képzett, gépkarabélyokkal felszerelt, alacsony morálú gyalogosod, ha két modern harcihelikopter profi személyzettel végez velük könnyedén. De a drónokat is akár lehetne emlegetni, bár ez még kicsit olyan jövő zenéje dolog, annyira széles körben még nem használják őket, de akkor is jogos. Persze nem arról van szó, hogy nem kell gyalogság, de inkább legyen kis létszámú és profi, megfelelő légi és páncélos támogatással, mint egy hatalmas néphadsereg. Egyszerűen az alacsony morálú tömeghadseregben hiába van kis számú hozzáértő ember, ők sem tudnak majd igazán jól működő gépezetet varázsolni egy ilyen seregből.

2017. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ez mind kétségtelenül igaz, de egy elhúzódó nagy konfliktus esetén mégis folyamodhatnak végül ehhez, persze nem azonnal.

Először csak egyre több szakembert képeznek, akiket ellátnak a modern eszközökkel, aztán ahogy egyre fogynak, úgy nő az igény a pótlásra.

Még a modern helikoptereket is le tudják szedni, méghozzá akár egyszerű eszközökkel is.

A csúcstechnológiájú szerkentyűik semlegesítik egymást és könnyű elképzelni, hogy törekedni fognak megint arra, hogy sok harcosuk legyen.

Úgy képzelem a dolgot, hogy nem Rambókat fognak tömegesen kiképezni, hanem az eszközöket teszik bolondbiztossá, nagy hatékonyságú, könnyen kezelhető fegyverekkel megoldható a modern tömeges hadviselés, ami természetesen más lesz, mint az eddigiek, más harceljárásokkal, más módszerekkel, de ez is helyet kaphat benne továbbra is.

Ha hatalmas területekre terjed ki a konfliktus, akkor azokat meg is kell szállni, biztosítani, pacifikálni, amíg természetesen magukban az ütközetekben nem kell feltétlenül nagy létszám, ha modern a technika, az dominál.

Kombinált hadviselés várható, ha igazi ellenfelek kerülnek szembe.

2017. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Elhúzódó háború esetén van rá esély. Akár. De mi van, ha az egyik félnek eleve jobban működik a gazdasága, gyorsabban, hatékonyabban tudja pótolni az elveszett modern harceszközöket, így akár elég gyorsan technológiai fölénybe kerülhet. Ha pedig technológiai fölénybe került, akkor az egy emberveszteség-minimalizáló helyzet egy olyan ellenféllel szemben, akinek "ereje" már csak a tömegekben rejlik, így talán a szakemberek, hivatásos katonák létszáma nem csappan meg annyira, hogy sorozást kelljen alkalmazni. Persze az is simán elképzelhető, amit te írtál.
2017. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A drónok csak az első EMP-bombáig lennének hatékonyak. Onnantól kb. szedegetni lehetne őket a földről, mint a cseresznyét.
2017. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Semmi értelme nincs az antiszemitizmust ezzel a sorozás dologgal összemosni, hiszen Izraelben, és több Muszlim országban is van sorkatonaság, úgyhogy ezt fejezzétek be mert nagyon irritáló és illogikus.
2017. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Ja és pont nem érdekel hogy hogyan magyarázzátok az íratlan szabályaitokkal, ami igaz az igaz és kész, attól meg, hogy valami sok embernek a romlott gondolata egyszerre, még nem törvényszerű.
2017. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!