1944-ben normandiai partraszállás az nagyon sok emberveszteséggel járt,de ha azt vesszük a Sztálingrádi csata is mintegy másfél millió ember életét követelte és az 1942-43 között zajlott.. Véleményem szerint a második világháború az elejétől a végéig kőkemény totális háború volt amely rengeteg ember életét kioltotta!
2017. jún. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Szerintem 44-ben mert akkor kétfrontos volt a háború, a normandiai partraszállással együtt a szovjet fronton is kemény harcok voltak.
2017. jún. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
*orosz fronton
2017. jún. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Szerintem 42. Csak a sztálingrádi csata 42-ben egymilliós veszteséggel járt a két oldalalnak. Rengeteg orosz katona és civil halt meg. És ez csupán egy csata. A keleti front többi részén is folytak a harcok. Az ázsiai hadszínéren 42-ben szintén összejöthetett durván félmilliós veszteség, de itt főleg civil veszteség, akik a japán által megszállt területeken betegségben(kolera, szifilisz) haltak meg. Én azt mondanám, hogy 42 olyan két és fél millió halottal járt, többségben a keleti frontról. A normaniai partraszállás során kb 20000 halott volt, valamint nyilván az utána következő időven jóval több, de azért kizárnám.
2017. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
A szovjet veszteségekről pontos adatok vannak negyedévekre bontva:
A szovjeteknek 20 millió ember(katona és polgár) életébe került a II. Világháború. Senkinek nem volt vigasz hogy 1941.-ben vagy 1945.-ben lett áldozat. Évekre lebontani értelmetlen.
2017. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 HengerR válasza:
1944
A terrorbombázások millió számra ölték a civileket. Itt kerültek bevetésre német oldalról a "volkstrumm" (vagy, hogy írják?) német egységek akik rosszul kiképzett milicisták voltak.
Ezen kívül 43-44 telén (december-február) a németek kb 1 millió embert veszítettek csak a keleti fronton.
Az olasz front szintén sokkal több ember életét követelte mint afrika.
2017. jún. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
nehéz kérdés főleg mert nem írtad körül elég pontosan
mire vagy kíváncsi? katonai, polgári áldozat?
a fronton? koncentrációs táborokat számoljuk bele?
szövetséges terror bombázásokat is?
sokan nem a harcokba haltak bele hanem szó szerint éhen haltak mert minden élelmiszert a frontokra vittek, megfagytak mert a szén az iparnak kellett, szovjet oldalon civilek pl volt hogy szomjan haltak, Sztálin elrendelte a felperzselt földet megmérgezték a kutakat nem volt ivóvíz
80km es körzetbe ha nem esett az eső nem volt mit igyál
pontos számot senki nem fog mondani mert nem tudni
2017. jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen itt minden áldozatra gondolok. Hiszen százalékosan is jóval nagyobb a civil áldozatok száma mint a katonáké. Természetesen tudom, hogy milyen aljas népirtás ment mindegyik fél részéről nem is ezért tettem fel ezt a kérdést, csupán érdekelne, hogy melyik év lehetett a legborzalmasabb ami az összes emberveszteséget illeti.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!