Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen hibákat követett el a...

Milyen hibákat követett el a német vezetés a kurszki ütközet kapcsán?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy támadtak, miközben védekezniük kellett volna. Hitlernek 1941-ben vagy '42-ben át kellett volna adnia a katonai irányítást a tábornokainak.


Hitler csak annyit kellett volna mondjon:

"Zúzzátok szét a Szovjetuniót. Menjetek el az Urálig. Rátok bízok mindent ezen túl, hogy hogy csináljátok."


Ha ezt megteszi, akkor elképesztően sokkal nagyobb eséllyel nyernek a keleti fronton.

SZTÁLIN OKOS VOLT, mert ő tényleg a tábornokaira bízta a katonai irányítást. Már 1942-43-ban is. Sőt, Sztálin konkrétan hallgatott a tábornokaira, ha azok ellent mondtak neki. Persze ha nem vált be a tábornok elképzelése a valóságban akkor főbe lőtték, de ha bevált (mint legtöbbször), akkor előléptették. Sztálin ebben sokkal jobb volt Hitlernél. Katonai ügyekben hallgatott a katonai ügyekben hozzáértőbb emberekre

2017. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alain Delon ***** válasza:
30%
Azt a fő hibát követték el, hogy elkezdték a háborút.
2017. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nagyobb sereget kellett volna oda írányítani. Az 900 000 ezer ember borzalmasan kevés volt 2-2,5 millió szovjettel szemben. Akkor még volt annyi tartaléka Németországnak, hogy egy ennél nagyobb sereget is átcsoportosítson. Meg Hitler is akkor állítsa le az offenzívát, amikor már a németek áttörnek Prohorovka mellett. Túl nyílván való helyen is támadtak, ott ahol a ruszkik a legjobban várták, a kiszögellés két végén, Belgorod és Oboyan mellett.
2017. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Von Manstein ellenezte az egész támadást, de javasolta, ha mindenáron támadni akarnak, azt minél hamarabb végre kell hajtani. Hitler ragaszkodott a halasztáshoz, h az új páncélosokat is bevethessék.
2017. márc. 7. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

"SZTÁLIN OKOS VOLT, mert ő tényleg a tábornokaira bízta a katonai irányítást. Már 1942-43-ban is. Sőt, Sztálin konkrétan hallgatott a tábornokaira, ha azok ellent mondtak neki."


Ez nettó hülyeség és sokkal inkább Hitlerre igaz. Neki csak az utolsó 2 évben borult el az agya és vette át az irányítást. Hitlernek lehetett nemet mondani, ugyanez Sztálinnál egyenlő volt a halálos ítélettel.

Sztálin a háború kezdeti időszakában közvetlenül irányította a Vörös Hadsereget, rengetegszer adott ki ésszerűtlen parancsokat pl hogy kitartani az utolsó emberig ennek köszönhető hogy a kezdeti szakaszban a németek óriási szovjet egységeket tudtak katlanokba zárni és megsemmisíteni. Valamint sok olyan ellentámadási parancsot is kiadott mondjuk Harkovnál ami szintén értelmetlen volt a túlerő miatt és össze is omlott.

Az a különbség kettőjük között hogy Hitlernek lehetett javasolni igazából bármit, a végén ő döntött és ha hibáztál akkor nyugdíjazott. Sztálin ezzel szemben konkrétan megadta a haditervet és csak ennek a megvalósítását bízta a tábornokokra, ha meg hibáztál akkor azonnali kivégzés vagy Szibéria, ugyanez igaz ha Sztálin elképzeléseit kérdőjelezed meg. Ő még a háború végén is közvetlenül adta a parancsait pl hogy a Vörös Hadsereg ne segítsen a lengyeleknek amikor felkelést szerveztek a németek ellen, Sztálin parancsa volt hogy hagyják magukra a lengyeleket akiket a nácik mészároltak le.

2017. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az volt a baj, Erika, Hitler mindössze káplári képességekkel rendelkezett, így összetettebb dolgokat már képtelen volt megérteni.
2017. márc. 7. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Mind Hitler mind Sztálin pocsék hadvezér volt. Igazából a keleti fronton két amatőr marakodott egymással.
2017. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a keleti fronton az döntötte el a dolgok kimenetelét, melyik fél rendelkezett több tartalékkal.
2017. márc. 7. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy Sztálin ölette a tábornokait? A 30-as évek végén. A háború alatt csak Pavlov tábornokot, és segítőit végeztette ki. Konyevet sem menesztette, amikor az Moszkva és Rzsev alatt kapitálisat bakizott. Az öreg Joszif hallgatott tábornokaira, mellesleg volt neki is rangja, marshall volt, nemcsak főtitkár. A jelentős katonai döntéseket Zsukov, Konyev, Rokoszovjszkij, Vatutin, Tyimosenko és a többi hozta meg. Persze kellett a hozzájárulása Sztálinnak is, elvégre marsallként ő volt hivatalosan a Vörös Hadsereg főparancsnoka.


Hitler mellett az szólt, hogy addigi döntései mindig jók voltak. Ő pedig Moszkva után lett az OKW főparancsnoka. De 39-40 során ő is simán verte volna a lengyel és szövetséges haderőket.


A Citadella hadművelet célja nem a háború megnyerése volt, hanem a keleti fronton a hadászati előny megtartása. Sztálingrád után már a nácik célja egy kedvezőbb béke megteremtése, és minél több terület megtartása a lebensraumból. Hitler e céljáról egészen a Közép Hadseregcsoport pusztulásáig nem tett le. Mármint a lebensraumról, a kedvező béke, még Berlin romjai közt is célja volt a Führernek.

2017. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6%

Amúgy az elég vicces, hogy a szovjeteknek még akkor is nehézségükre okoz eltakaritani egy dandárt vagy hadosztályt mikor többszörös túlerőben vannak XD

pl: 1,5Millió Szovjet ember sokáig ostromozott egy 50K emberből álló hadseregcsoportot vagy tudja tököm hogyhivják már

2017. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!