Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent az, hogy mélységi...

Mit jelent az, hogy mélységi védelmet hoztak létre a második világháborúban?

Figyelt kérdés
Az Ivo Dzsima-i csatánál olvastam ezt a kifejezést, mi a jelentése?

#II. világháború #mélységi védelem #Ivo Dzsima
2016. dec. 13. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem arra gondolnak, hogy a japánok hagyták partra szállni az amerikaiakat és nem közvetlenül a parton építettek ki védelmi vonalat, hanem a jóval bentebb.
2016. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen. Valójában arról szól, hogy nem egy erős védvonalat, hanem többrétegű, 'mély' védelmi rendszert építenek ki a védők. Az ellenség egy viszonylag gyenge véderővel találja először szemben magát, amin hamar átküzdi magát, de addig is a védők lelassítják és megzavarják őket, az előrehaladás egyenetlen lesz. Eközben hátul a mélyebben elhelyezkedő haderők fedezhetik az első vonalban elhelyezkedő védők visszavonulását, átcsoportosíthatják erőiket aszerint, hogy hol erősebb az ellenfél támadása, illetve ha a támadók pillanatnyi gyengeséget mutatnak a front valamely részén, ellentámadásba indulhatnak - illetve csapdákat is állíthatnak, szándékosan meggyengítve a védelem egy részét hátul, hogy az ellenfél túlzottan gyors előrenyomulását a front egy másik pontján kihasználhassák. A szovjetek széleskörűen alkalmazták, ennek köszönhető a 2. magyar hadsereg megsemmisülése is többek között (voronyezsi katasztrófa): a magyar (és szövetséges tengelyhatalmi) erők nem fedezték megfelelően az előrenyomulásukat, ezért a szovjetek könnyedén ellentámadásokat indíthattak a tengelyhatalmi haderő ellen és bekeríthették a hadsereg egyes részeit. Onnantól kezdve pedig az ellátmány hiánya miatt hiába voltak előnyben a tengelyhatalmak a front egyes részein, nem tudták folytatni az offenzívát, így a szovjetek felgöngyölíthették és megsemmisíthették a körbekerített haderőket.
2016. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem, de köszönöm.:)
2016. dec. 13. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az 1 szépen leírta.


Lényeg, hogy a védelmi vonal nem egy sáv, ahol ott toporog minden fegyverforgató. Hanem több egymás után következő védőállás található amik kiegészítik, átfedik egymást.

Ez nem egy csodadolog, hanem alapvetően egy védelem így épül fel. A japán szigeteken ez csak azért nem volt általános, mert az apró szigeteken nem igazán volt hely egy többlépcsős védelem kiépítésére.

2016. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocs. nem az 1. hanem a 2. felhasználó hozzászólása a tuti.
2016. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első világháború zseniális hadvezére Bruszilov dolgozta ki azt a támadási módot, amivel a megerősített védelmi vonalakat egy koncentrált támadással át lehet törni. [link] Ezt a taktikát használták a később , mivel szinte kivédhetetlen volt, minden valamire való ütközetben. A taktika lényege az volt, hogy az ellenséges védelmi vonalat egy ponton kell iszonyatos erővel megtámadni, gyorsan, mielőtt a védők átcsoportosíthatnák a védelmet, áttörni, majd a védelmi vonalak mögé kerülve felszámolni az ellenséget. A gépesített, páncélos alakulatok fejlődése ezt a taktikát nagyban elősegítette a II. világháborúban. A nagy erejű támadó éket csak úgy lehet megállítani, hogy több rétegű védelmi vonalat hoznak létre a mélységben, melynek feladata hogy rétegenként lassítsa a támadást, és elegendő időt hagyjon a védelem átcsoportosítására, a támadó ék oldalról való semlegesítésére. Szun-Ce már 2500 évvel ezelőtt leírta hogy amikor az ellenfél keményen támad, akkor puhán kell védekezni, hogy az erő fokozatosan nyelődjön el, amikor pedig puhán támadnak ránk, akkor pedig keményen kell védekezni, mert akkor tudunk hatásosak lenni. Ha egy nagy kalapáccsal ráütsz egy a kalapácsnál keményebb üveglapra, akkor az üveg széttörik. Ha az üveglap elé raksz 10 réteg 30cm vastag habgumit, akárhogy püfölöd a vas kalapáccsal, nem tudsz kárt okozni az üveglapban. Ezt a lényege a mélységi védelemnek.
2016. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már jobban értem:)
2016. dec. 14. 09:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Így már világos? :D


[link]


(A zöld péniszek ágyúk/tankok/bunkerek lennének, a dupla csíkok lövészárkok, az árkokban a zöld pöttyök emberek. A sima zöld pöttyök aknák. A függőleges csíkok jobb oldalt a visszavonulást biztosító árkok. A piros nyilak pedig a támadó erők.)

Ennél egyszerűbben már szerintem nem lehet.

2016. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 molnibalage válasza:
100%

A mélységi védelem lényege az, hogy több egymás mögötti védelmi vonal van, tehát egy áttörést nem egyszerű elérni. A vonalak között a védekező fél számára előnyös ha gyorst és védett összeköttetési lehetőség van, az első vh. idején ezért voltak olyan lövészárok renszerek, amilyenek. Tehát utánpótlás és erősítés gyorsan küldhető előre viszont a támadó nem tudja menetből átugrani ezeket. A védekező fél pl. vasúton vagy úton mindig hamarabb küldte az erősítést, mint a támadó az I vh idején.


A vonalat között és előtt lehetnek aknamezők, mesterségesen kialakítótt szűk folyosók, Normandiában 1944-ben pl. ezért voltak területek elárasztva és csak néhány töltés vezetett ki azokról. A Ryan Közlegény Megmentésfe filmben említik ezt illetve a Elit Alakulat sorozatban is látszik Winters térképén a Causeway felirat és a dumák közben is említik.


A mélységi védelemi hiánya az, hogy ha az első vonalon űttörtek, akkor utána az ellen arra dzsemborizik, amerre akar. Lásd A Doni áttörést. Hártyavékony védevonal. Áttörtek és az egésznek kampec, mert azután be lehet keríteni akit csak akarsz, a logisztikádnak annyi és akkor a kommunikációnak is, mert nem az volt, mint ma, hogy szinte mindenkinél van rádió.


Ellenpélda, Kurszk. Napokig tartó harc ellenére sem sikerült áttörni a németeknek, iszonyatos veszteségek, és pont a siker küszöbén a németek feladták az egészet, mikortól értelme lett volna a véráldozatnak. Nem tudták, hogy mennyire közel volt a siker.

2016. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már jobban értem :)
2016. dec. 16. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!