Mit jelent az, hogy mélységi védelmet hoztak létre a második világháborúban?
Pedig az 1 szépen leírta.
Lényeg, hogy a védelmi vonal nem egy sáv, ahol ott toporog minden fegyverforgató. Hanem több egymás után következő védőállás található amik kiegészítik, átfedik egymást.
Ez nem egy csodadolog, hanem alapvetően egy védelem így épül fel. A japán szigeteken ez csak azért nem volt általános, mert az apró szigeteken nem igazán volt hely egy többlépcsős védelem kiépítésére.
Így már világos? :D
(A zöld péniszek ágyúk/tankok/bunkerek lennének, a dupla csíkok lövészárkok, az árkokban a zöld pöttyök emberek. A sima zöld pöttyök aknák. A függőleges csíkok jobb oldalt a visszavonulást biztosító árkok. A piros nyilak pedig a támadó erők.)
Ennél egyszerűbben már szerintem nem lehet.
A mélységi védelem lényege az, hogy több egymás mögötti védelmi vonal van, tehát egy áttörést nem egyszerű elérni. A vonalak között a védekező fél számára előnyös ha gyorst és védett összeköttetési lehetőség van, az első vh. idején ezért voltak olyan lövészárok renszerek, amilyenek. Tehát utánpótlás és erősítés gyorsan küldhető előre viszont a támadó nem tudja menetből átugrani ezeket. A védekező fél pl. vasúton vagy úton mindig hamarabb küldte az erősítést, mint a támadó az I vh idején.
A vonalat között és előtt lehetnek aknamezők, mesterségesen kialakítótt szűk folyosók, Normandiában 1944-ben pl. ezért voltak területek elárasztva és csak néhány töltés vezetett ki azokról. A Ryan Közlegény Megmentésfe filmben említik ezt illetve a Elit Alakulat sorozatban is látszik Winters térképén a Causeway felirat és a dumák közben is említik.
A mélységi védelemi hiánya az, hogy ha az első vonalon űttörtek, akkor utána az ellen arra dzsemborizik, amerre akar. Lásd A Doni áttörést. Hártyavékony védevonal. Áttörtek és az egésznek kampec, mert azután be lehet keríteni akit csak akarsz, a logisztikádnak annyi és akkor a kommunikációnak is, mert nem az volt, mint ma, hogy szinte mindenkinél van rádió.
Ellenpélda, Kurszk. Napokig tartó harc ellenére sem sikerült áttörni a németeknek, iszonyatos veszteségek, és pont a siker küszöbén a németek feladták az egészet, mikortól értelme lett volna a véráldozatnak. Nem tudták, hogy mennyire közel volt a siker.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!