Az, hogy volt lehetséges, hogy a német hadiipar 1944-ben termelte a legtöbbet a háború során?
Rákényszerültek.
Voltak gyáraik más országokban is.Például Magyarországon is.
Ahogy az előző is leírta, a háború elején a németek csak annyi hadianyagot gyártottak, hogy az ne csökkentse az átlag német életszínvonalát. Továbbá az elfoglalt országokból plussz forrásokhoz jutottak.
1944-re viszont az elfoglalt országokból jelentősen csökkent a beáramló áru, adó, stb. és így hadigazdaságra álltak át, tehát a korábban civil használatú üzemeket is hadianyaggyártásra használták, az életszínvonal rovására.
Hitler buta volt és nem előre látó. Máshogy történtek a dolgok, mint ő gondolta.
Ha rajta múlik békét kötött volna Angliával simán, már Franciaország elfoglalása után, csak a szintén buta Churchill hajthatatlan volt. Pedig a németek garantálták volna, hogy Anglia a tengerek ura maradhat.
A lényeg:
Hitler villámháborúkban gondolkodott, nem sokéves, és sokmilliós áldozatú háborúkban. Remélte, hogy a Szovjetuniót is széjjelverik és az Urálig nyomulnak 1942-re és kész.
Emiatt nem volt felfuttatva soha a haditermelés Németországban a háború első felében. A németek nem azért gyártottak annyi (kevés) tankot, ágyút, fegyvert 1942-ig, mert csak annyira tellett a gazdaságukból, hanem mert szándékosan nem volt úgy felfuttatva a hadiiparuk. Miután rájöttek hogy ez a háború elhúzódhat (1942-43 fordulóján), utána meg még kellett 1-2 év, hogy befűtsék a saját iparukat és felvigyék azt a maximális kapacitásra, amit csak lehet (1944-es év).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!