Valaki elmagyarázná ezt? Nem nagyon fekszik így nekem az első világháború.
Figyelt kérdés
Azt olvastam a törikönyvben: "A második világháborúban (szemben az elsővel) a harci cselekmények a hátországokra is kiterjedtek. Ezek szerint az elsőben nem. De az első világháborúban mégis volt egy csomó csata az országok területén a településekért, azokról is van elnevezve. Akkor most kiterjedtek a harci cselekmények a hátországokra vagy sem? Nem fekszik ez nekem.2016. nov. 13. 00:04
1/22 anonim válasza:
Az, hogy a hátországokra is kiterjedt a háború, azt jelenti, hogy a repülőgépek bombázták a frontvonal mögötti városokat. Az első világháborúban nem volt még ehhez elég fejlett repülőtechnológia, csak felderítő- és vadászrepülők voltak szinte. A frontvonal statikusan haladt egyik vagy másik irányba, a pusztítás csak azokat a területeket érte el, amin a frontvonal áthaladt.
2/22 A kérdező kommentje:
De ezek szerint pusztították a településeket, nem?
2016. nov. 13. 00:16
3/22 anonim válasza:
Valamilyen szinten igen. Ha az éppen védekező fél nem adott fel egy falut, várost egykönnyen, akkor az jó eséllyel teljesen elpusztult, pl. Verdun környékén rengeteg település pusztult el a verduni csatában. (Az első világháborúban a tüzérségi össztűz volt talán a legpusztítóbb, legjelentősebb eszköz a szárazföldi hadviselésben). De olyan nagy városi csaták nem voltak, mint a második világháborúban Sztálingrádban meg a többi nagy szovjet városban. Ennek talán az is az oka, hogy a város nem jelentett olyan nagy védelmi előnyt - egy lövészárokba beásott, tüzérség által fedezett hadsereg már eleve hatalmas védelmi erőt képviselt (míg a második világháborúban egy nyíltabb terepen elhelyezkedő hadsereg nem tudott olyan hatásosan védekezni).
4/22 A kérdező kommentje:
De a második világháborúban miért nem ásták be magukat?
2016. nov. 13. 00:33
5/22 anonim válasza:
Ha egy pontot akartak védeni, akkor beásták magukat a második világháborúban is, ha lehetett. Csak ez a második világháborúban már nem volt olyan hatékony taktika. A tankok és bombázó repülőgépek fejlettsége miatt sokkal könnyebb volt áttörni egy álló védvonalat, és nagyobb szerepet nyert a mozgó háború, az ellenség erőinek bekerítése, stb. Az első világháborúban sokáig az volt az egyetlen áttörési módszer, hogy tüzérséggel lőtték azt a pontot, ahol a támadás megindult, majd a tüzérségi tűz után tömegével rohantak neki a közkatonák a legyengített ellenfélnek - de így is könnyű dolga volt a védelemnek, mert a lövészárkokban felállított géppuskafészkekből egy ember százszámra kaszálta le a támadókat, így áttörés csak nagy véráldozattal volt lehetséges.
6/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, viszont feladtam, mert sokat nem értek. Ilyen világháborús inkompetenciát keveset látok, mint a magam részéről.
2016. nov. 13. 00:43
7/22 anonim válasza:
Hát ha még ezután sem érted, akkor nem tudunk segíteni.
8/22 A kérdező kommentje:
Hát ha valaki ennyire nem jó világháborús, persze hogy nem érti.
2016. nov. 13. 08:21
9/22 anonim válasza:
Nézd meg a Nyugaton a helyzet változatlant(első vh-s, fekete-fehér, de jó film), meg a Ryan közlegény megmentését(ez már a második vh, Normandiába játszódik). Ezek alapján kaphatsz valamilyen képet a két világégés különbségeiről, hasonlóságairól.
10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2016. nov. 13. 12:07
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!