Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A légi fölény mindenképpen...

A légi fölény mindenképpen egy csata főbefolyásolója?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy mekkora fölény. Egy többezres repülőraj döntő lehet, viszont 1 darab gép, mert az ellenfélnek egy sincs, nem túl sokat ér.
2016. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagy előny lehet, kérdés mennyire lehet kihasználni. Pl. mit tudunk csinálni az égből? Bombázáshoz ha van jó eszköz akkor az fölény.


Biológiai fegyverek használatát is lehet elősegíteni (fantáziám szerint), ami egy újabb világháború alapja lehet, és 1000x pusztítóbb lehet minden eddiginél.

2016. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

A háború lényege a területszerzés. Amíg a gyalogság be nem teszi a lábát a területre, addig nem foglaltad el.

A földi erőket segíti és a veszteségeit jelentősen csökkenti a légi támogatás ezen belül a légi fölény.

Levegőből még nem nyertek háborút.

2016. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Asszimetrikus háborúban, gerillák ellen keveset ér szerintem, szokványos háborúban nagyon fontos. Pl. a német harckocsikat százával lőtték ki repülővel, infrastruktúrát, vonatot, gyárakat, stb. a szövetségesek, az út szélén, fák alatt húzták meg magukat a német harckocsik, de pl. Vietnámban, Afganisztánban nem sokat ért a légi fölény.
2016. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen háború van. Gerilla vagy nagy terepen történő gigantikus csata. Az előbbinél nem sokat számít, hisz a légicsapás elől elbújnak a gerillák, vagy a partizánok, aztán meg hátba lövik a területre belépő gyalogos katonákat. A nyílt terepen való összecsapás során baromi sokat számít a légi fölény, lásd:Kurszk vagy Normandia. Ha jobb a légierőd, először is akkora veszteséget kell okoznod az ellenséges repülőknek, hogy azok képtelenek legyenek saját csapataik légi fedezetét biztosítani. Ezután meg már lelehet bombázni az ellenség utánpótlás vonalait, és a harckocsikkal, tüzérséggel megerősített szektorait. A többit már elintézik a szárazföldi csapatok.
2016. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Attól függ:

hogy konvencionális vagy gerilla háborúról beszélünk.


A konvencionális háborúra példaként ott van az Iraki és az Öböl Háború. Ott a légierő egymaga képes volt eldönteni a háborút, a szárazföldi erők csak megszállták a területeket miután a légierő kilőtt mindent ami csak mozdult.


A gerilla háborúra pedig példaként ott van az Iszlám Állam elleni hadműveletek. Egy gerilla csoport ellen a légierő egymaga nem elég, és nem túl hatásos, főleg ha a gerillák nagyvárosokban a civileket élő pajzsnak használják.

2016. aug. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 LazyJones ***** válasza:
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a légi fölény nem pusztán arról szól, hogy támadó gépekből fölény van. Azt is jelenti, hogy az ellenség nem képes a saját légi erejét megfelelő hatékonysággal használni, plusz a saját gépeknek is könnyebb, akadálymentesebb végrehajtani a feladataikat. Gerilla hadviselőkkel szemben a légierő legnagyobb szerepe nem a bombázás, vagy a közvetlen tűztámogatás, hanem a mobilitás elősegítése (helikopterekkel pl.), utánpótlás- és sebesültszállítás, valamint a felderítés és hírszerzés. Ez utóbbi kettő pedig nehezebben kivitelezhető, ha éppenséggel olyan légtérben kell tevékenykedni, amiben bármikor felbukkanhat egy ellenséges vadászgép.
2016. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

'Egy gerilla csoport ellen a légierő egymaga nem elég, és nem túl hatásos, főleg ha a gerillák nagyvárosokban a civileket élő pajzsnak használják.'


És ne feledjük el, a gerillák rakétákkal is meglephetik a légierőt, főleg, ha légelhárító típusúakat vetnek be.

2016. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nan.Milosevicset például a feltételek elfogadásáig bombázták.Zsivot,da Koszovo ne ! Életünket igen ,Koszovót nem. Dehogynem !
2016. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!