Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem bánnak jól a legyőzö...

Miért nem bánnak jól a legyőzött ellenféllel csata után?

Figyelt kérdés

Egy katona azért küzd, mert szereti a hazáját és fél a fogságtól és a haláltól. Mert a győztes általában kegyetlenül bánik a legyőzöttel, a törökök lefejezték a foglyaikat (a japánok is), a németek megkínozták és agyonlőtték őket. Az oroszok a távolkeleten halálra dolgoztatták őket.

De az én elméletem szerint ez hülyeség. Ha a legyőzöttel kivételesen jól bánok, akkor nem fog félni a fogságtól. Konkrétem ha a II. VH-ban az elfogott németeket elvitték volna egy luxus szigetre, kaptak volna remek kaját, szállást, nőket, majd 3 hét után visszaengedték volna őket a sajátjaikhoz, akkor elmondták volna, hogy a fogság remek, nem is kell félni. Ez olyan mértékű belső bomlasztás lett volna, hogy senki nem kockáztatta volna az életét, hanem egyszerűen tömegesen adták volna meg magukat a német katonák és ez ellen tehetetlenek lettek volna a vezetőik. A félelmetes fogság csak megacélozza a harcosokat, a laza meg elveszi a harci kedvet.

S pár ilyen laza tábor fenntartása nem került volna annyiba, mint az a rengeteg fegyver és emberélet.

Hol a hiba az elméletemben?



2016. márc. 4. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Kedves Kérdező a háborúban igazság és etika nincs az emberi jogok pedig csak egy papír lehet azt így is úgy is értelmezni. De balgaságot követ el a győztes ha irgalmatlan a szerencse ugyanis forgandó
2016. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mert mondjuk rohadtul gyűlölik őket.

A másik meg, hogy nincs olyan, hogy visszaengedik őket a sajátjaikhoz, mert akkor egyrészt újra fegyvert foghatnak, másrészt otthon elítélik őket a megadásuk miatt és amúgy sem engedik, hogy ilyen propagandát nyomjanak, mert azért megint hadbíróság jár.


De gondolom te valami álomvilágban élsz vagy nagyon fiatal vagy.

2016. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2016. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki ilyen. Én például valahol azt olvastam, hogy a kanadaiak annyira jól bántak a második világháború után a hadifoglyaikkal, hogy sokan ott is maradtak és letelepedtek. Ezt leszámítva a fentiek már megindokolták a miérteket.
2016. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A második vh-ban (meg általában az elnyúló háborúkban) sokszor még a sajátjaikat sem tudták rendesen ellátni a felek, nem hogy még luxus utazásra küldjék a foglyokat. :D

Minél tovább tart egy konfliktus, annál költségesebb.


Meg egy ilyen "benyalás" után nem biztos, hogy a visszaengedettek nem fognak újra fegyvert. Főleg a fanatikusak.


Ha már évek óta napi szinten akarnak megölni, nem csinálhatod azt, amit akarsz, mert a fronton kell vergődnöd, és folyamatosan testi/lelki gyötrelmek érnek, akkor idővel már te sem éreznél irgalmat az ellenfél iránt.

2016. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 LazyJones ***** válasza:
100%
Az anyagi, társadalmi és megvalósíthatósági problémákon kívül gondolj bele még az érzelmi oldalára. Az ellenfél a csatában megöli a barátaidat, rokonaidat, lerombolják az otthonodat, kirángatnak a békés életedből, elvisznek a párod mellől, stb. Te tényleg támogatnád azt a rendszert, ami ezek után még luxust is biztosítana nekik, miközben te gyakran minimális koszton, nyomorban, koszban fetrengsz a frontvonalon? A 2. világháborúban amúgy az amerikaiak is meglehetősen jól bántak a foglyok jó részével, nem véletlenül próbált meg rengeteg német, illetve szövetséges katona a keleti front összeomlása után nyugat felé menekülni.
2016. márc. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Jól esik normális emberekkel beszélgetni.

Amúgy az egész arra lenne jó, hogy megtörné az ellenség harci kedvét. Mert az fontos dolog, ha hiányzik, nem sokat ér a haditechnika.

2016. márc. 5. 10:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindenki el akarja venni az ellenfél kedvét attól hogy rátámadjon, vagy hogy ellenálljon.


Pénzről szól a dolog.

2016. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg a legtöbb diktatúrát. Akkor bukik el, amikor a rendszer elkezd megengedni dolgokat a népnek, és egyesek egyre többet és többet akarnak.


Gyakorlatilag az erőszak az egyik legnagyobb elrettentő erő.

2016. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Az elméleted tovább is gondolhatod:

Mi lenne akkor, ha - nagymagyarország-buzullosok!!! - egy olyan jól élhető országot hoznék létre és működtetnék, hogy az "ellenség" - tehát a nagymagyaro. mániásoknál értendő alatta a másik nemzetiségű polgára az elcsatolt területeknek - önként akarjon csatlakozni, de legalábbis lemásolni? Akkor kell-e valakinek meghalnia háborúban, vagy utána fogolyként léteznie?


De a realitás és a kérdés talaján: győztél, de néha mellélőttél, lelőtted anyámat pl., és én, a foglyod mondjuk nem tartozom a megbocsátó emberek közé. Mely esetben akármilyen körülményeket biztosítasz, bosszút állok rajtad, ha tudok. Neked véged is lett.. A társaid nem fognak-e okulásképpen kegyetlenül adni annak, aki csak nézni is merészel?


Aztán nézzünk egy kis pénzügyi oldalt: a háborúk lényege az utóbbi időben:

1. az embertömegek életszínvonalának, jogainak kordában tartása, nehogy bármiből is túl sok legyen nekik, netán egyenrangúak legyenek uraikkal.

2. a háború nagyon sokba kerül mind a győztes, mind a vesztes oldali hétköznapi emberek számára, meg adott esetben a hétköznapi gazdagok számára is - de ahol kiadás van, ott nyilván bevétel is: fegyver-, utánpótlás-, stb. gyárak birtokosai (bankok, azok tulajdonosai): a győztes is hitelt/hitelbe kér, a vesztes is, a végén pedig újjáépítésre is kell, ... A vége, hogy állampapírok, gazdasági monopóliumok fejében tudják le a hitelező bankárok az adósság egy részét, gyakorlatilag az adott államok feletti irányítást is megszerezve: pl. ha a háborús adósság fejében enyém az országod energiaszektora, akkor az országod energiát fogyasztó hányada a továbbiakban nekem tejel kb. örökre, mert, ha netán államosítani = visszavenni merészelnél, lehet, hogy egy erősebb állam 'véletlenül sem ezért' megtámad és rommá pusztít, mivel sem hitelt nem adok neked eztán fegyverre, se fegyvert végső esetben. Egyébként csak a nemzetközi pénzpiacon a nemzeti valutádat elértelenítem, ezért az export-import tevékenységed drága lesz.


Gyakorlatilag a pénzvilág urai szereztek a háborúval tulajdont, így az, hogy a besorozott parasztból/tanárból, stb. lett hadifogoly jól érezze magát, ahogy az se, hogy a győztes katonák jól érezzék magukat, nem szempont, sőt: minél rosszabb minden minél több embernek, annál jobb árfolyamon lehet bármi jót eladni, annál magasabbra lehet annak árát felhajtani...

2016. márc. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!