Miért nem bánnak jól a legyőzött ellenféllel csata után?
Egy katona azért küzd, mert szereti a hazáját és fél a fogságtól és a haláltól. Mert a győztes általában kegyetlenül bánik a legyőzöttel, a törökök lefejezték a foglyaikat (a japánok is), a németek megkínozták és agyonlőtték őket. Az oroszok a távolkeleten halálra dolgoztatták őket.
De az én elméletem szerint ez hülyeség. Ha a legyőzöttel kivételesen jól bánok, akkor nem fog félni a fogságtól. Konkrétem ha a II. VH-ban az elfogott németeket elvitték volna egy luxus szigetre, kaptak volna remek kaját, szállást, nőket, majd 3 hét után visszaengedték volna őket a sajátjaikhoz, akkor elmondták volna, hogy a fogság remek, nem is kell félni. Ez olyan mértékű belső bomlasztás lett volna, hogy senki nem kockáztatta volna az életét, hanem egyszerűen tömegesen adták volna meg magukat a német katonák és ez ellen tehetetlenek lettek volna a vezetőik. A félelmetes fogság csak megacélozza a harcosokat, a laza meg elveszi a harci kedvet.
S pár ilyen laza tábor fenntartása nem került volna annyiba, mint az a rengeteg fegyver és emberélet.
Hol a hiba az elméletemben?
Mert mondjuk rohadtul gyűlölik őket.
A másik meg, hogy nincs olyan, hogy visszaengedik őket a sajátjaikhoz, mert akkor egyrészt újra fegyvert foghatnak, másrészt otthon elítélik őket a megadásuk miatt és amúgy sem engedik, hogy ilyen propagandát nyomjanak, mert azért megint hadbíróság jár.
De gondolom te valami álomvilágban élsz vagy nagyon fiatal vagy.
A második vh-ban (meg általában az elnyúló háborúkban) sokszor még a sajátjaikat sem tudták rendesen ellátni a felek, nem hogy még luxus utazásra küldjék a foglyokat. :D
Minél tovább tart egy konfliktus, annál költségesebb.
Meg egy ilyen "benyalás" után nem biztos, hogy a visszaengedettek nem fognak újra fegyvert. Főleg a fanatikusak.
Ha már évek óta napi szinten akarnak megölni, nem csinálhatod azt, amit akarsz, mert a fronton kell vergődnöd, és folyamatosan testi/lelki gyötrelmek érnek, akkor idővel már te sem éreznél irgalmat az ellenfél iránt.
Köszönöm az értelmes válaszokat. Jól esik normális emberekkel beszélgetni.
Amúgy az egész arra lenne jó, hogy megtörné az ellenség harci kedvét. Mert az fontos dolog, ha hiányzik, nem sokat ér a haditechnika.
Mindenki el akarja venni az ellenfél kedvét attól hogy rátámadjon, vagy hogy ellenálljon.
Pénzről szól a dolog.
Nézd meg a legtöbb diktatúrát. Akkor bukik el, amikor a rendszer elkezd megengedni dolgokat a népnek, és egyesek egyre többet és többet akarnak.
Gyakorlatilag az erőszak az egyik legnagyobb elrettentő erő.
Az elméleted tovább is gondolhatod:
Mi lenne akkor, ha - nagymagyarország-buzullosok!!! - egy olyan jól élhető országot hoznék létre és működtetnék, hogy az "ellenség" - tehát a nagymagyaro. mániásoknál értendő alatta a másik nemzetiségű polgára az elcsatolt területeknek - önként akarjon csatlakozni, de legalábbis lemásolni? Akkor kell-e valakinek meghalnia háborúban, vagy utána fogolyként léteznie?
De a realitás és a kérdés talaján: győztél, de néha mellélőttél, lelőtted anyámat pl., és én, a foglyod mondjuk nem tartozom a megbocsátó emberek közé. Mely esetben akármilyen körülményeket biztosítasz, bosszút állok rajtad, ha tudok. Neked véged is lett.. A társaid nem fognak-e okulásképpen kegyetlenül adni annak, aki csak nézni is merészel?
Aztán nézzünk egy kis pénzügyi oldalt: a háborúk lényege az utóbbi időben:
1. az embertömegek életszínvonalának, jogainak kordában tartása, nehogy bármiből is túl sok legyen nekik, netán egyenrangúak legyenek uraikkal.
2. a háború nagyon sokba kerül mind a győztes, mind a vesztes oldali hétköznapi emberek számára, meg adott esetben a hétköznapi gazdagok számára is - de ahol kiadás van, ott nyilván bevétel is: fegyver-, utánpótlás-, stb. gyárak birtokosai (bankok, azok tulajdonosai): a győztes is hitelt/hitelbe kér, a vesztes is, a végén pedig újjáépítésre is kell, ... A vége, hogy állampapírok, gazdasági monopóliumok fejében tudják le a hitelező bankárok az adósság egy részét, gyakorlatilag az adott államok feletti irányítást is megszerezve: pl. ha a háborús adósság fejében enyém az országod energiaszektora, akkor az országod energiát fogyasztó hányada a továbbiakban nekem tejel kb. örökre, mert, ha netán államosítani = visszavenni merészelnél, lehet, hogy egy erősebb állam 'véletlenül sem ezért' megtámad és rommá pusztít, mivel sem hitelt nem adok neked eztán fegyverre, se fegyvert végső esetben. Egyébként csak a nemzetközi pénzpiacon a nemzeti valutádat elértelenítem, ezért az export-import tevékenységed drága lesz.
Gyakorlatilag a pénzvilág urai szereztek a háborúval tulajdont, így az, hogy a besorozott parasztból/tanárból, stb. lett hadifogoly jól érezze magát, ahogy az se, hogy a győztes katonák jól érezzék magukat, nem szempont, sőt: minél rosszabb minden minél több embernek, annál jobb árfolyamon lehet bármi jót eladni, annál magasabbra lehet annak árát felhajtani...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!