Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted mire ment el a...

Szerinted mire ment el a Honvédség 2009-es 320 milliárd Forintos költségvetése?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, ha valaki okosabb nálam, örülnék, ha válaszolna.

Én mint egyszerű ember ebből a 320 milliárdból tudtam volna költeni. Mert mint tudjuk a 29000 fős hadseregünk jó lenne, mert európa élvonalában vannak, kiképzést illetően, nagyon jól kiképzettek, csak ugye nincs meg a technikai háttér mögöttük. Én az egyszerű agyammal ebből a 320milliárdból vennék kb:


50 Humvee terepjárót (felvegyverezve) ~300 millió Ft

50 M1 Abrams Harckocsit (vagy akármilyen más modernet) ~100 milliárd Ft

10 modern vadászgépet ~100 milliárd Ft


és még maradna is, de ezzel már lenne egy kis alap modern felszereltsége a honvédségnek. Nem azt mondom hogy orrba szájba fegyverkezni kell, de 100-200 modern harckocsit és 30-40 modern vadászgépet szerintem beszerezhetnénk, mert miért ne? Ha már 320milliárdos költségvetés van. Hangsúlyozom tényleg nem értek hozzá, szívesen várnám hozzáértők válaszát.


2010. ápr. 14. 13:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mondod, hogy nem kézifegyverek kellenének... Igazából ha jól belegondolsz, mai technológia mellett (érveid szerint) gyakorlatilag nincs szükségünk katonákra. Ott van a "piros gomb", a robottechnológia... (megjegyzem magyar feltalálóknak köszönhetően... legalábbis jórészt... csakhát amcsiknak dolgoznak... azzal meg nem sokra megyünk...)


Harckocsik... kapnak egy kummulatív töltetet, oszt' viszontlát'...


Értem az érvelésed, de Arra a kérdésemre még nem kaptam választ: Kivel van Mo. háborúban? Úgy értem: Ki ellen?


Pár hk tényleg nem ártana, de nem kell komplett hadosztálynyit beszerezni belőle egyszerre...



Grippenek... Nem is magyar tulajdonok.

Valamelyik évben volt róla szó, hogy nincs zsé üzemanyagra. Tehát a kiképzéseket nem tudják megoldani Mo.-n. Ezért vannak kint Kanadában a magyar pilóták kiképzésen. És ha már anyagiaknál tartunk: Nem hiszem, hogy ez Kanada számlájára megy...


Kötekedős voltam. (aki a kisregényt írtam)

2010. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szerintem ez a "kis" pénzösszeg is nokiadobozokban távozott.
2010. ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 BlackSword ***** válasza:

Hogy hova tűnt annyi pénz?

Először is a katonák, és az adminisztrátorok fizetése... egyeírva szép kis összeg lehet...

Aztán az üzemanyag... akárhogy is fáj egy T34/85 sokszorosát fogyasztja egy családi autónak 100km-en. Nem beszélve a helikopterekről, a repülőgépekről, valamint egyéb járművekről...

Aztán ott vannak a kiküldetésben lévő alakulatok, akik jóval többet keresnek a kiküldetés alatt...


Az általad felsorolt bevásárlólista kissé túlzó, és teljesen hatástalan eszközöket tartalmaz...

Az M1-es a világonb a legjobban sebezhető harckocsi, hiszen egy jó adag homok is képes tönkrevágni, valamint roham közben 4 óra alatt felemészt az összes üzemanyagtartalékát, így nem a tankot kell támadmi, hanem az utánpótlást... Akkor már inkább tudnám javasolni az izraeli Merkava, vagy a német Leopard 2 típusokat...

A H-1 szintén nem ideális a magar terepre... mint minden amerikai jármű ennek is horrorisztikus a fogyasztása és a terepen való mozgása sem kielégítő... Itt is inkább valami német vagy olasz modelt kellene választani...

Helikopterek terén a támadó Mil MI-24 az ideális egy ilyen típusú hadseregnek, mint az MH...

Vadászgépek pedig 10 milliárd alatt nincsenek...

PL:

-F-15: 28-30 mill USD

-F-22: 140 mill USD

-Gripen: 25-50 mill USD

2010. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nemsokára le fog áldozni a katonák ideje, és átveszik a helyüket az UAV-ok (pilótanélküli repülők), és a hasonló tulajdonságokkal rendelkező földi járművek. Szerintem nem vadászgépekre kéne költeni, mert azt a legkönnyebb megsemmisíteni, legnehezrebb pótolni, legdrágább karbantartani, ráadásul nagyon kevés a pilóta.
2010. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!