Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted mire ment el a...

Szerinted mire ment el a Honvédség 2009-es 320 milliárd Forintos költségvetése?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, ha valaki okosabb nálam, örülnék, ha válaszolna.

Én mint egyszerű ember ebből a 320 milliárdból tudtam volna költeni. Mert mint tudjuk a 29000 fős hadseregünk jó lenne, mert európa élvonalában vannak, kiképzést illetően, nagyon jól kiképzettek, csak ugye nincs meg a technikai háttér mögöttük. Én az egyszerű agyammal ebből a 320milliárdból vennék kb:


50 Humvee terepjárót (felvegyverezve) ~300 millió Ft

50 M1 Abrams Harckocsit (vagy akármilyen más modernet) ~100 milliárd Ft

10 modern vadászgépet ~100 milliárd Ft


és még maradna is, de ezzel már lenne egy kis alap modern felszereltsége a honvédségnek. Nem azt mondom hogy orrba szájba fegyverkezni kell, de 100-200 modern harckocsit és 30-40 modern vadászgépet szerintem beszerezhetnénk, mert miért ne? Ha már 320milliárdos költségvetés van. Hangsúlyozom tényleg nem értek hozzá, szívesen várnám hozzáértők válaszát.


2010. ápr. 14. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Őszintén? Szerintem a Főtiszteknek zsebpénznek, k*árkra.
2010. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát, van benne valami amit mondasz:(

Itt a 2010-es légierő tervezett felépítése:


12 db Saab JAS 39 Gripen EBS HU C

2 db Saab JAS 39 Gripen EBS HU D

26 db MiG–29B-t és MiG-29UB-t legkésőbb 2010-ben kivonnak a hadrendből, váltótípusuk a Gripenek;

8 db L–159 ALCA Az Albatroszok helyére tervezve, a tender 2010. január 1-jén indul, de szóba jöhetnek még más típusú repülőgépek is.

5 db An–26 szállítórepülőgép Modernizálva (2015-2020 közt érik el üzem idejük végét) majd új típusok váltják.


Magyarán semmi... ez semmire nem jó, legalábbis szerintem.

2010. ápr. 14. 13:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy enm arra költötték, amire kéne.

Korrupció...

2010. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Grat... és holnap szerinted kitör a 3. vh, és Magyarország egymaga meg fogja nyerni! NEVETSÉGES vagy!


Korrupció, korrupció... Rossz szó rá... de valami hasonló talán...



De számolj utána... szerinted mennyi a katonáknak csak a fizetése? 50 mrd körül számolhatsz...

Kutatások, fejlesztések szintén nem ingyen vannak...


Jah... mégmielőtt a főtiszteket baxtatnátok, nehogy azt higyjétek, hogy annyira jól keresnek... Nem rosszul, de olyan jól se...


30-40 modern vadászgép???

EMBER! GONDOLKODJ! Szerinted mennyibe fáj annyi gép? 1 gép nincs 10 mrd alatt... Plusz fegyverzet, üzemanyag, stbstb...

Mégegy poén... szerinted annyira sok pilótánk van?


Jó ég! Így kelnek életre a pletykák, és így kell HÜLYÉT csinálni azokból, akik nem értenek az egészhez annyit!


Mielőtt ilyen bátran belemész a részletekbe, GONDOLKODJ! Arról nem is beszélve, hogy SOHA nem fogod megtudni, hogy pontosan mire mennyi ment el... Ugyanis ez hadititok... (legalábbis tudomásom szerint)

2010. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Előző vagyok! Bocsi az erős hangnemért! Csak nem vagyok oda érte, hogy mindent politikai baromságokra terelnek emberek...


Amúgy hidd el! Van olyan jólképzett a MH, hogy meg tudnánk védeni magunkat :)

Csodát nem lehet persze várni, de sose becsüld alá a magyar találékonyságot :)



Mégegyszer bocsi!

2010. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Grat... és holnap szerinted kitör a 3. vh, és Magyarország egymaga meg fogja nyerni! NEVETSÉGES vagy!"


Hol írtam?


Ja, és nincs 30-40 pilótánk?

2010. ápr. 14. 18:50
 7/14 A kérdező kommentje:

"Amúgy hidd el! Van olyan jólképzett a MH, hogy meg tudnánk védeni magunkat :)

Csodát nem lehet persze várni, de sose becsüld alá a magyar találékonyságot :)"


Semmi baj a hangnemedért. Az oké hogy jól kiképzettek, de mit érnek megfelelő eszközök nélkül?

2010. ápr. 14. 18:51
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

AK63-D nem megfelelő? :P

GM1 szintén egész ütés tud lenni... Elvégre is "csak" le kell fejezni az ellent... :) (mielőtt valaki félreértené: a vezetést kell összezúzni)


Amúgy meg arra értettem a 3.vh-t, hogy ennyire fegyverkeznél... Mo. Nem nagyon van háborús veszélyben.

2010. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De megfelelőek, viszont én nem kézifegyverekre/puskákra gondoltam. Hanem pár harckocsira, az pedig nekünk nincs. Kézifegyverekkel küzdene a honvédségünk? Így értettem. Ez egyáltalán nem "nagy fegyverkezés" még így is a minimális minimálisa lenne, ahogy leírtam.
2010. ápr. 14. 19:13
 10/14 anonim válasza:
Minek még 10 vadászgép ha azt a 14 gripent is alig használják. Jah és a pénz Szekeres elvtárs Balatoni nyaralójára ment el.
2010. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!