Németország miért nyáron (Június végén) kezdte el a
Barbarossa tervet, a Szovjetúnió lerohanását?
Figyelt kérdés
Ha elkezdik Március elején, majdnem 4 hónappal több idejük lett volna erre, elfoglalhatták volna Moszkvát, lehet, le is győzték volna őket, mielőtt a fagy beköszönt!
Ha tavasszal kezdték volna el, akkor megnyerik a háborút?
Hamarabb akarták,csak az olaszok nem bìrtak a görögökkel,ès a júgók meg nem akarták engedni a nèmet segìtsèg áthaladását az országon ezèrt őket is le kellett rohanni,ez miatt kèsett a terv
2016. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Mert lekellett rohanniuk Görögországot, mint az Afrikához vezető akadályt Muossolini számára és ahhoz lekellett rohanniuk Jugoszláviát.
Magyarul: az olasz diktátor ,,seggnyalása" miatt vesztettek egy csomó időt a németek.
2016. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Nem gondolták, hogy az addig sikeres Blitzkrieg taktika itt nem fog beválni.
2016. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Amúgy sem tudtak volna előbb menni, mert még a május is rohadt csapadékos volt, márciusban meg végképp nem, mert akkor még inkább teljesen járhatatlan volt az egész.
2016. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Hogyha mocsaras is lett volna, felszáradt volna, lassan de haladtak volna folyamatosan. Viszont a hideg nem verte volna tönkre a német sereget.
2016. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 hollófernyiges válasza:
1941 márciusában puccs volt Belgrádban ami megdontotte a németbarát kormányt. A tömeg majdnem meglincselte a német nagykovetet. Úgyhogy Hitler példát statuált, még úgy is hogy ezzel halasztódott a keleti támadás.
2016. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Rendkívül rossz időjárás volt, a csapadék miatt felázott (sáros) talajon nehezen tudtak csak vonulni a járművekkel.
2016. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
1. Oroszország tavasz elején (március-április) és ősz végén (október környéke) sártengerré változik az esőzések miatt. Mindig van ott valami baj.
2. Ennek ellenére valóban kb 1,5-2 hónappal korábban indulhattak volna nyugodtan. Ahogy fentebb leírták ezt azért nem csinálták, mert el kellett foglalniuk Jugoszláviát és Görögországot és ezzel ment el nekik a tavasz.
5-ös válaszoló: "hogyha mocsaras lett volna"...
Te aztán tisztában vagy a dolgokkal. Tényleg nem hallottál még erről az orosz jelenségről? Szerinted miért volt az, hogy a későbbi években is 1942-43-44-ben mindig leálltak a nagyobb harcok a szovjet fronton március-április környékén mindkét fél részéről? A büdös nagy sár miatt. Ennek az orosz sártengerre még egy külön fogalom is van, ami most nem jut eszembe, de megkeresem majd neked.
2016. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Utolsó te a "rasputisa" gondoltál? :) A lényeg, hogy hatalmas sárba a Wehrmacht megragadt, a Wehrmachtot meg villámháborúra tervezték, ami az elején sikerült a szovjet fronton, csak később akadt meg és lett lassú igazi nagy háborús helyzet. Mert egyébként Szovjetuniót a tervek alapján pár hónap alatt térdre kellett volna kényszeríteni, ami persze nem azt jelenti, hogy egész Oroszországot elfoglalják, hanem csak a nagy iparvárosokat és az olajmezőket, egyfajta élettérnek a németek számára. :)
2016. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Köszönöm! Igen ezt a szót kerestem hogy Raszputyica, csak nem jutott eszembe. (Remélem nem baj hogy én magyarosan írom.)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!