Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen lett volna a világ egy...

Jeffrey Spender kérdése:

Milyen lett volna a világ egy nácitlanított, Hitler nélküli Németország második világháborús győzelme után?

Figyelt kérdés

A "Mi lett volna, ha Hitlerrel győz Németország a világháborúban" kérdés túl van tárgyalva, értelmetlen a továbbiakban feszegetni, következzen egy másik variáns. Nem olyan variáns, melyben teljesen Hitler és a nácik nélkül indulnak neki a háborúnak, hanem olyan, melyben még jelen vannak Hitler és párttársai a háború elején, de 41 és 43 között sikeresen megmerénylik a Wehrmacht tisztjei, és utána az NSDAP - SS - Gestapo maradékait is eltakarítják, hogy megalakulhasson és nyugodtan irányíthasson a normálisabb von Witzleben-féle kormányzat.


A kérdésnek van valóságalapja, 1940 és 44' július 20. között a Wehrmacht (sic!) tisztjei 10 alkalommal próbálták megmerényelni Hitlert és a pártját, és végül felállítani egy normálisabb, de katonai vezetésű kormányzatot.


2016. máj. 11. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, milyen győzelmet vívnak ki és kikkel akaszkodnak össze.
2016. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Kétlem, hogy érdemben változott volna bármi is. Talán a nyugati front és az olasz partraszállás maradt volna el.


A keleti fronton a Barbarossa után Sztálin nem állt volna meg az ukrán határnál, sőt a lengyel korridor németek által bitorolt részét is simán legyalulta volna (ahogy később meg is tette). A sztálingrádi csata után Sztálin vérszemet kapott.


És egy merénylet véleményem szerint legalább olyan rosszul is elsülhetett volna, mint jól. Hitler és a nemzetiszocializmus igen népszerű volt az akkori Németországban. Gondolod, hogy csak úgy el lehetett volna tüntetni az apparátust, néhány személy likvidálásával?


Komplett Waffen SS hadosztályokkal, akik erősakaratú, brutális megtorlófegyverként működtek? Vagy a fanatikus SD, SS, HJ csapatokkal együtt? Esetleg a Luftwaffe? Ekkora sereget nem lehetett ártalmatlanná tenni, csak úgy...


A dátum amit megadtál, már túl késő.... A 44'-es merénylet is bukott, kicsit alulbecsülték az apparátust hatékonyságát. A tartalék hadsereg és vezetőik is szembefordultak a merénylőkkel. Tehát a Valkür is bukta volt. Pedig akkor már volt baj, nem kevés.


...Talán az egyetlen, de legfontosabb előnye lett volna, megszűntek volna az értelmetlen likvidálások és deportálások...

2016. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

..Azt kihagytam, hogy ezért nem a kérdésre válaszolok.


Mert nem tudom elképzelni, hogy sikeres merényletet hajtottak volna végre...

2016. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyanolyan, mint egy náci, Hitler vezette Németország győzelme után. Hitler azért kezdte el a háborút, mert elvettek német területeket és eladósították Németországot az ellenségei. Előbb-utóbb Amerika és a SZU is megtámadta volna Németországot Hitlerrel és anélkül, a britek és a franciák is kitartottak volna amellett, hogy kirobbantják a 2. világháborút néhány egykori német terület visszavétele miatt. A zsidó holokauszt viszont elmaradt volna, ma sokkal több zsidó élne Magyarországon. De ahhoz, hogy Németország háborúkban visszaszerezze területeit, egy Hitlerhez hasonlatos hazafira volt szükség, és ilyenből nagyon kevés van, pláne demokráciában. A revízió és a háború Hitler nélkül aligha lett volna lehetséges.
2016. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4


Hitler nem revíziót akart, hanem egész Kelet-Európát, hogy betelepíthesse németekkel.

Kicsit tájékozódni kellene, mondjuk a Mein Kampf-ból, ahol le is írja, hogy mennyire ostobának tartja a revizionistákat, akik az 1914 előtti határokat követelik vissza, mert ennyi erővel tetszőlegesen ki lehetne választani egy évszámot a történelemből, hogy azokat a német határokat akarják visszaállítani.

2016. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1, 4:


A kérdésemben 1940-ben / 41-ben járunk, de az szerepelt a leírásban, "csak" elsiklottatok felette, Angliával már rég hadba álltak, a Szovjetunióval is elkerülhetetlen a háború, Hitler időközbeni halála "csak" annyit változtatott volna, hogy nem idegenítik el az ukrán civileket és orosz hadifoglyokat, felhasználván őket eredményesen a Szovjetunió ellen, ill. a nyugati - észak-afrikai frontok is sikeresebben alakulnak, és kivívható a teljes győzelem, mely a Szovjetunió összeomlásával és az angolokkal kompromisszumos békével járt volna.

2016. máj. 11. 20:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez csak feltételezés.


Ha ránézek a térképre, nekem más jön le... Akkora országot, mint a Szovjetunió volt akkor, kizártnak tartom, hogy legyőzzék. Amikor egy olyan városban buktak, ami tulajdonképpen már az övék volt, és a bevonulás előtt a LuftWaffe porig bombázta.(Sztálingrád), és a 872 napos leningrádi ostrom sem volt fényes.


És erre még rájön Anglia, és ki tudja még milyen tényezők.

2016. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7: Hiába volt hatalmas, de Sztálin mindenkit elidegenített, mind az oroszokat, mind az ukránokat, a németekre bevonulásukkor felszabadítókként tekintettek, jelentkeztek a Wehrmacht-hoz milliós számokban, csak Hitler elidegenítette őket és így a Wehrmacht helyett a Vörös Hadseregnél maradtak mind az ukrán civilek, mind az orosz katonák.


Angliánál 1940-ben 2-3 hétig kellett volna még erőltetni a repterek/radarállomások támadását a városokra való hirtelen és hasztalan áttérés helyett, és úgy partraszállva eljutottak volna Londonig, bár az nem jelentette volna a háború végét, Kanadába átmenekülvén Észak-Afrikában és a Közel-Keleten harcolnak tovább az angolokkal.



De másik szcenáriódat, 42-43-at nézve, mi alapján gondolod, hogy mind a nép, mind a politikailag semlegesebb Wehrmacht és azon belül levő Heer - Luftwaffe - Kriegsmarine tovább nácultak volna ? 42-43-ból már én is csak remibékét nézek ki, de ha van időd és energiád, mind az első esettel, a teljes győzelemmel, mind a 42-43-as remibékével eljátszhatunk.

2016. máj. 11. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:

A németeknek egy szerencséjük volt, ami miatt egyáltalán eljuthattak Moszkváig. Gyakorlatilag az, hogy Sztálin mániájában lefejezte a saját seregét, és a Barbarossa első napjaiban, még a földön szétütötték az orosz légierő jelentős részét. Enélkül kötve hiszem, hogy eddig eljutottak volna.


Végtelenbe nyúló utánpótlási vonalak, folyamatos hátországi biztosítások, amik lekötik az erők jelentős részét, Leningrádnál lekötött Észak hadseregcsoport, és a front mögött elkövetett atrocitások miatt, az oroszok gyorsan kijózanodtak.


Egy ilyen országot, mint a SZU, ami végtelen emberanyaggal, végtelen tájakkal, és szinte kifogyhatatlan nyersanyag készletekkel rendelkezik, egyszerűen nem lehet legyőzni(akkori viszonyok szerint).


Nagyon szépen összeraktad fejben, csak ez nem ilyen egyszerű.

2016. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A másik kérdésedre:


https://www.youtube.com/watch?v=6KK6K5IvPKo


Szerinted létezett olyan, hogy semleges? Ezeknek az embereknek a tragédiával ért volna fel a halála.


Tulajdonképpen mindenki így gondolkodott. Győzelem vagy halál....nincs is értelme ezen gondolkodni. Akkor nem így gondolkodtak, örültek, hogy van egy ember aki az egész népet összefogja, és erős nemzetet hoz létre. Teljesen más világ volt...

2016. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!