Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne, ha egy tank...

Mi történne, ha egy tank csövébe kézigránátot dobnának?

Figyelt kérdés
Walking dead-ben egy tank csövébe gránátot dobtak, és tűz csapott fel a toronyból, pár méter magasra. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy film, és videón láttam már, hogy milyen magasra csapnak a lángok, ha begyulladnak a lőszere. De azért eléggé elgondolkodtató, hogy mi történne ilyen esetben. Szerintem a minimum, hogy a repeszek bedugítják a tank csövét, és a következő lövésnél virág formájában nyílna szét a cső, ha nem tisztítanák ki előbb a csövet.
2016. máj. 6. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a löveg töltetlen...és a zár nyitott, akkor a robbanás a HK belsejében pusztítana, esetleg a bent lévő gyúlékony anyagokat meggyújtaná. Ha a lövegzár be van zárva, akkor egy kézigránát (szerintem) jó hangos lenne és csengene a HK-ban ülők füle...vagy még az sem.

Ha a harckocsi löveg töltve lenne, akkor esélyes, hogy beindul a lőszer, ami a harckocsi pusztulásával jár. Azonban a lőszerek többsége úgy van kialakítva, hogy a kilövés után élesedik (addig nem igazán reagál a fizikai hatásokra) elképzelhető, hogy semmi nem történik.

2016. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De a löveget egy időre mindenképp használhatatlanná tenné a sok kis repesz, nem igaz?
2016. máj. 6. 23:08
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha a lövegzár be van zárva, akkor egy kézigránát (szerintem) jó hangos lenne és csengene a HK-ban ülők füle...vagy még az sem. "


A 96M gránátban van vagy 80-90 gramm robbanóanyag,míg egy tisztességes 125-ös lőszerben meg 1,5-3 kilogramm. Még csak hangos sem lenne szerintem :D


Kérdező:

"Szerintem a minimum, hogy a repeszek bedugítják a tank csövét, és a következő lövésnél virág formájában nyílna szét a cső, ha nem tisztítanák ki előbb a csövet."


Egy sima krézigránát átmérője 40-80mm, hossza 100-120mm. A T72-es űrmérete 125mm, ezt maga a gránát sem tudja eldugítani, nem hogy a repeszek. Zárt lövegzárnál a robbanáskor a repeszek nagy része a torkolatnál távozna.

2016. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát a sok kis repesz, max annyira lenne zavaró, hogy az ágyúcsőben minden vasdarab zavaró. Tehát egy egyszerű csőkefével eltávolítod a retket és kész. A HK csöve a kézigránát többszörösére van méretezve.
2016. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"lövésnél virág formájában nyílna szét a cső, ha nem tisztítanák ki előbb a csövet."


Ez úgy hangzott, mintha a Tom és Jerry-ből vetted volna, mert ebben a rajzfilmben tényleg minden virág alakú lett a robbanástól :D

2016. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében semmi sem történne, hülyeség lenne ilyennel próbálkozni háború esetén. Ha nyitott a zár a lövegnél, akkor beesik, de azt csak töltésnél nyitják ki? Arra tényleg nem gondoltam, hogy a repeszek nagy része a robbanástól távozna, és ha töltve van a löveg, és beindítja a gránát a lőszert, gondolom akkor sem történne semmilyen kár, csak elsülne a lőszer.
2016. máj. 7. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a gránát beindul, akkor nem a hüvelyben lévő, a kiövéshez használt "lőpor" indul be, hanem a kilövésre szánt gránát. (kicsi az esély, de ha ez megtörténik, akkor az a HK végét jelenti)
2016. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi az a HK? És miért jelentené a végét?
2016. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7.: Igazad van, ezt nem is vettem figyelembe, de a lőszerek nagy részének a lövedéke nem tartalmaz lőport, mint pl. az armor piercing, vagy igen?


8.: A HK jelentése háromlábú kacsa :)

2016. máj. 8. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Hk=harckocsi.

És azért jelentené a végét, mert a gránát felrobbanása szétvetné a töltényűrt, és vele együtt a harckocsit is.

2016. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!