Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ez milyen lőszer, löveg...

Ez milyen lőszer, löveg maradvány lehet?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Mennyi idős lehet, illetve kik, és mivel használhatták?



#hüvely #lőszer #löveg maradvány
2016. máj. 1. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Alját tisztítsd le, valami lesz belevésve. Okosabbak leszünk.
2016. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol szedted, de a méretéről, ítélve olyan 20-25 mm-es gépágyú lőszer lehet. A fenékrész kialakítása alapján én egy orosz 23 mm-es gépágyú lőszer hüvelyére tippelek.
2016. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is oroszra tippelek. Nem a kertedben találtad véletlenül. Mert, aki a saját kertjében talál ilyet, az nagyon szerencsés :)
2016. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!

Az alja sajna túlságosan rozsdás ahhoz, hogy bármit le lehessen olvasni róla.

A hüvely átmérője kb, 45mm, a magátmérő kb. 35mm, a hüvelyhossz pedig kb 28cm.

2016. máj. 1. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt pontosan nem tudom, hogy pontosan milyen típusú lövedék lehet, de a csappantyúja az emlékeztet a 88mm-es légelhárító ágyú lőszerhüvelyének a csappantyújára. Azon volt cserélhető csappantyú, ugyanis újra töltögették a hüvelyeket. Az ugyan német volt, de lehet, hogy az oroszok is megcsinálták a magukét. hívj egy keresőst, és túrasd át vele a kertet, övcsat, gomb, egyéb hasonlóból kiderül kik hagyták ott, és esetleg az is, hogy mi az.
2016. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, Bocsánat, de nem csak a 88mm-esen volt cserélhető csappantyú, de én még csak azt a hüvelyt láttam cserélhető csappantyúsban azért említettem ezt a típust.
2016. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Német 3,7cm-es légvédelmi ágyú lőszer hüvelye.

Hasznàltáķ földi támogatásra is.

2016. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 88 mm-es az kicsit túlméretes lenne a kérdező kezéhez, (vagy lapát méretű tenyere van)

A37 mm-es - a fényképen látható méret alapján - akár lehetne is csak éppen a 37 mm-es peremes hüvelyt kapott, mig a fényképen hornyolt hüvely van.

2016. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól láttam a képeken, hogy a kérdező a normális emberek közé tartozik, és nem akkora a keze mint egy szívlapát :) Azért említettem a 88mm-est, mert azon láttam hasonló csappantyút, és arra emlékeztet, nem mondtam, hogy ez az. Azért említettem meg, hogy arra emlékeztet, mert azt biztos hogy a németek használták, így ha hasonló a technikai megoldás, (vagy akár ugyan az) akkor a kérdező egyik kérdésére meg is van a válasz, hogy a németek használták :)


Egyébként ha a kérdezőnek nem nőtt a szívéhez ez a becses lelet, akkor esetleg neki eshet csiszolópapírral az aljának, hátha kirajzolódik valami bár kétlem. Annyit segítek, ha csak egy számkód van rajta az német lesz...


(valami finomabb csiszolópapírt ajánlok, nehogy a lényeg is lejöjjön)

2016. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a P.A.K. hüvely volt peremes?

Az biztos hogy német,mert nekik volt már vasból mindenük addigra.

Ezvolt a legjobb állapotban kérdező?

Felszinen volt?

2016. okt. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!