Régen az egyszerű embert lehetett katona általában?
Figyelt kérdés
Középkor, ókor, és újkor időszakára gondolok. Keresztes háborúk idején bárki lehetett katona, de Rómában csak az lehetett, akinek volt földje, később viszont már bárki. Az érdekelne, hogy a szegény embernek mindig volt lehetősége katonáskodni, vagy csak kivételes esetekben? Bennem valahogy úgy maradt meg, hogy a közembernek csak néha-néha volt lehetősége katonának állnia.
2016. ápr. 15. 20:44
1/4 anonim válasza:
A szegény embernek mindíg volt lehetősége a katonáskodásra, néha kötelező volt, néha kitörés a nyomorból.
Inkább az volt a jellemző, hogy az uralkodó réteg akadályozta őket, (lásd: Dózsa féle lázadás) mivel így a termelő eszköz lelépett.
2016. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 anonim válasza:
Rómában a légiókban csak kisbirtokos szabadok harcolhattak. A felszerelésüket is saját maguk vették meg. Marius, az egyszerű emberből lett milliárdos hadvezér és politikus volt az, aki a szegény szabadokat, a nincsteleneket felfegyverezte a kincstár költségén. Hétszer lett konzul, annyira népszerű volt.
2016. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
3/4 anonim válasza:
Rómában Marius hadseregreformja után bárki lehetett katona.
A középkorban is lehettek a parasztok vagy polgárok katonák, csak nem túl sok esélyük volt a felszerelés és a kiképzés hiánya miatt.
A középkori seregekben az íjászok és a lándzsások rendszerint közemberek voltak, viszont lovag csak nemes lehetett.
Az újkorban a 17. század közepétől pedig bevett szokás volt, hogy a köznépből toboroztak katonákat, néha erőszakkal. Ezekkel a reguláris seregekkel váltották ki az elavult zsoldos haderőt (egyébként ez a fajta hadseregszervezés a római mintát követi).
2016. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 anonim válasza:
A lovagi seregekben is volt gyalogos akár mit is mutatnak az amerikai filmek. Ezek az emberek pedig "közemberek" voltak. Fegyverekre pedig nem igen költöttek, ha volt egy kihegyezett lándzsája, akkor ár jó volt sorfalnak. Az ókori és középkori háborúkban pedig a "jövedelemkiegészítés egyik bevett formája volt, hogy a halottat kifosztják, fegyvereit elveszik, eladják vagy saját viseletre megtartják. Ha egy jobb kötésű szegénylegény túlélt egy két csatát, összeszedett egy viszonylag jó felszerelést, sőt annyi holmira tett szert, hogy eladása után több pénze volt mint amit az apja egész életében látott.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!