Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Római Birodalom vs. Kínai...

Római Birodalom vs. Kínai Birodalom?

Figyelt kérdés
Ha az ókorban találkozott volna a két birodalom hadereje, vajon melyik került volna ki győztesen?
2010. ápr. 4. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Hát te cseppet egyszerű vagy. :D

Amúgy a Római Birodalom. Kínai Birodalom amúgy sem nagyon volt.

2010. ápr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
A történelemben nincs olyan, hogy "mi lett volna ha".
2010. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

74%-s


Ezt a történelmi eseményekre szoktuk mondani. Amikor már két birodalom haderejét hasonlítjuk/mérjük össze, akkor nem szokás :)

2010. ápr. 5. 00:01
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
szerintem egyenlő nagyjából a 2 sereg
2010. ápr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

"szerintem egyenlő nagyjából a 2 sereg"


Ezt milyen mértékegység alapján számoltad ki? :D

És melyik évre vonatkoztatod?

2010. ápr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik kort vesszük alapul. De én majdnem biztosra venném, hogy Kína (csak mert nekik anno már volt tüzijátékok tehát valszeg bombájuk is amikor még a romaiknak nem volt).


Persze lehet rosszul látom, viszont szerintem volt olyan, hogy Kínai Birodalom, és volt császáruk is.

2010. ápr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy volt Kínai Birodalom, nagyjából akkor jött létre, amikor a Római Birodalom felemelkedett. Csin császár volt a császár Kínában. Ha kíváncsi vagytok az én véleményemre, akkor szerintem a Római Birodalom, mert ott voltak a legnagyobb stratégák, a kínaiaknál pedig nem a hadügy volt az elsődleges, szóval kevesebb hangsúlyt fektettek a hadseregre, mint a rómaiak. Aztán lehet, rosszul látom.
2010. ápr. 5. 00:46
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Kínai birodalom elég szép nagy volt, igaz a Római is, és az is igaz, hogy mindkettő gyenge volt ha a Hunokról volt szó (egyik Attilátó másik Sai Youtól félt /ha jól írtam a nevét/).
2010. ápr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Attila, Dzsingisz Kán, Sai You... Valami oknál fogva velük nem tudtak mit kezdeni. Egyszer a rómaiak győzedelmeskedtek a hunok felett, de nem az a fajta győzelem volt az, amiből önbizalmat nyerhettek volna...
2010. ápr. 5. 00:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, a kínaiaknak tűzijátékaik voltak, hadászati célokra nem használták, a rómaiaknak viszont görögtüzük, amit viszont igen.


Ha találkoztak volna, maximum kereskedtek volna egymással, mert az ókorban ilyen hatalmas távolságokra már nem tudták megoldani az utánpótlást, nem tudták volna ellenőrizni a megszerzett területeket. Sem a római, sem a kínai hajók nem voltak képesek ekkora távolságok megtételére. Egyébként is nagyjából egyenrangúak voltak.

2010. ápr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!