Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Harmadik Birodalom meg...

A Harmadik Birodalom meg tudta volna nyerni a háborút?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 22:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
nem mindegy?
2011. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tetro ***** válasza:
95%
volna? ha meg tudta volna, akkor megnyeri nem? vagy direkt buktak el?
2011. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ozmium42 ***** válasza:
24%
Igen! Ha az ellenség fegyvertelenül támad, fél lábon, és feltartott kézzel. Csak ennyi hiányzott.
2011. júl. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

Meg tudta volna, ha sikerül bevennie Angliát. Ha az sikerül neki, akkor gyakorlatilag egész Európa az övé, és az amerikaiaknak nem sikerül a partraszállás. Na mondjuk nem mintha az az akció túl sokat számított volna. -_-'


A lényeg, hogy ha sikerül megnyernie Hitlernek a háborút, az nekünk, magyaroknak jó lett volna? Így is megszívtuk, mert a nyakunkra hozták (vagy inkább húzták) a szovjeteket, aminek majd 50 évnyi megszállás lett a vége.

És azért azt ne felejtsük el, hogy a vallásuk (illetve eszméjük) szerint, mi csak másodlagos szolganép voltunk. Ha vége a háborúnak, mehettünk volna a munkatáborokba a zsidók mellé, meg húzhattuk volna fel az őrültebbnél-őrültebb neoklasszicista épületeket, amiket a führer csak kitalál.

2011. júl. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha a Tengelyhatalmak összehangolják a hadműveleteiket akkor a háború a zsebükben lett volna!
2011. júl. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

"A Harmadik Birodalom meg tudta volna nyerni a háborút?"


Ha meg tudták volna, akkor megnyerték volna, nem?


Az angol és francia hadüzenet után a papírforma az volt, hogy vesztenek. Rengteteg mázlival és sok ügyes stratégiai húzással évekig sikerült elodázniuk a vereséget, de igazán komoly esélyük a végső győzelemre végig nem volt. 1942 volt a kritikus év, amikor előbb május körül Anglia, majd az ősz során a SZU került életveszélyes helyzetbe, de végül mindkét döntő csatában kikaptak a németek. Ha ezekben nyertek volna, az még mindig nem jelentette volna automatikusan a győzelmet.


00:00


"Meg tudta volna, ha sikerül bevennie Angliát."


Erre az esetre kész volt a brit terv: Kanadába költözött volna a kormány.


Az USA továbbra is támogatta volna a SZU-t, a Közel-kelet vagy Afrika irányából szerezhetett volna bázisokat, ahonnan bombázhatta volna Németországot, és a németek végül vesztettek volna. Néhány hónappal vagy akár egy évvel persze így elhúzhatták volna a háborút.


De egyébként a németeknek esélyük sem volt Anglia elfoglalására, nem véletlenül nem foglalták el.

2011. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A Németek azért nem tudták elfoglalni Angliát mert Keletre akartak terjeszkedni (élettér elmélet) így Anglia ellen egyáltalán nem vetettek be mindent! Amúgy Anglia eléggé az összeomlás szélén volt amíg a németek a gyárakat bombázták, de mikor átváltottak a városok bombázására akkor Anglia újra talpra tudott állni(nagy USA segítséggel persze) így meg tudtak menekülni. Ha továbbra is a gyárakat bombázták volna akkor Anglia összeomlik és ez egyenes út lett volna a megszálláshoz. Szóval volt esélyük a Németeken elfoglalni Angliát és ha ez megtörténik az USA nem tudtott volna Afrikában támaszpontokat létrehozni (hiába költözik ki a brit kormány Kanadába) ergó az USA nem nagyon tudtott volna beleszólni az Európai harcokba. Ott rontották el a Tengelyhatalmak az egészet, hogy nem működtek megfelelően együtt!
2011. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

09:20


"Anglia eléggé az összeomlás szélén volt amíg a németek a gyárakat bombázták, de mikor átváltottak a városok bombázására akkor Anglia újra talpra tudott állni"


Nem. A legenda úgy szól, hogy az angol légierő a vereség szélén állt, amíg a németek a repülőtereket és repülőgépgyárakat (nem Anglia és nem gyárakat, hanem a légierő és a repülőterek/repgépgyárak) bombázták, de amikor átváltottak a városokra, akkor az angol légierő talpraállt.


A valóság pedig az, hogy egyrészt az angliai légicsatát a németek nem hajszál híján, és nem néhány rossz döntés miatt, hanem teljesen elvesztették, mégpedig a papírformának megfelelően, ill. az is, hogy még ha "megnyerik" (azt meg hogy kell érteni?) az angliai csatát a németek, akkor sem valószínű, hogy sikerül partraszállniuk.


Az USA meg Egyiptomba vagy a Közel-Keletre továbbra is tudott volna csapatokat küldeni, ahogy anyagi támogatást is tudott volna adni a SZU-nak.


A német győzelemhez nagyon sok feltétel, nagyon sok "ha" kellett volna, és ezek közül egyiknek se jutottak a közelébe se.

2011. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Az egyáltalán nem legenda, hogy a RAF az összeomlás szélén állt hanem valóság! A repülőterek mellet a németek a gyárakat is bombázták. A papírfomra egyáltalán nem az volt, hogy a britek megverik a németeket! Minden a taktikákon múlott és itt hibáztak a németek, hogy átálltak a városok vagyis a polgárság bombázásra! Az USA meg nem valószínű, hogy Afrikába el tudott volna jutni ha a Britek vesztenek mert akkor a Németek harc nélkül tudtak volna benyomulni Afrikába(hiába volt ott brit haderő azoknak meg kellet volna adniuk magukat mert a németek Angliában más kormányt állítottak volna az ország élére vagyis a Kanadába menekülő kormány semmit nem tudott volna tenni)így maximum a SZU támogatását tudták volna csak fojtatni(ha persze Hitler ezek után megtámadja). Így igaz nagyon sok "ha" van, de azért mert a Tengelyhatalmak elvesztették a háborút egyáltalán nem biztos rá az, hogy nem tudták volna megnyerni! Mindenesetre ez már nem fogjuk megtudni.
2011. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

09:20

"A Németek azért nem tudták elfoglalni Angliát mert Keletre akartak terjeszkedni (élettér elmélet) így Anglia ellen egyáltalán nem vetettek be mindent! "


Hitler Franciaország legyőzése után azt hitte, hogy az angolok békét fognak vele kötni. Halálág nem értette meg, hogy miért nem tették meg. Az Anglia elleni háborút Hitler eleve félszívvel csinálta, nem igazán volt kedvére való a dolog.

A Szovjetuniót sem az élettér-elmélet miatt támadta meg, hanem mert azt hitte, az angolok titokban a összejátszanak a szovjetekkel, Sztálinban reménykednek és azért nem teszik le a fegyvert. Hitler úgy gondolkodott, hogy egyszerűbb neki kiütnie a SZU-t, mint kivitelezni egy angliai partraszállást. Ha kidől Sztálin, Anglia térdre fog esni előtte és akkor vége a háborúnak. Mint tudjuk, Hitler tévedett és vesztett.


"Ott rontották el a Tengelyhatalmak az egészet, hogy nem működtek megfelelően együtt!"


Nem kellett volna a pojáca Mussolinivel szövetséget kötnie. Az olaszokból csak kára származott Hitlernek. Észak-Afrikában mit is kerestek volna egyébként a németek? Vagy a Balkánon? A háború értelmetlen kiterjesztése lett belőle, a németek legfőbb kárára.

2011. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!