Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem vetettek be a...

Miért nem vetettek be a koreai háborúban atombombát?

Figyelt kérdés
Amikor Kína megtámadta amerikát akkor a főparancsnok követelte az atombomba bevetését. A 2. világháborúban a japánok ellen bevetették, itt azonban nem. Ennek az az oka, hogy japánnál megakarták mutatni a szovjeteknek, hogy milyen pusztító fegyverük van?

2016. márc. 8. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Japánnál a japánoknak akarták megmutatni elsősorban, hogy hol a helyük.


Bevetni meg azért nem vetettek be gondolom, mert szerencsére a döntéshozóknak volt annyi eszük, hogy nem ártatlanok élete árán háborúzzanak. A " sima " fegyverek is elég ártatlannal végeztek, mért kéne még többet?

2016. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert akkor már a Szovjetunió is rendelkezett atomfegyverekkel, egy amerikai atomtámadás egy kommunista ország ellen pedig azonnali megtorlást vont volna maga után a szovjetek részéről és bekövetkezett volna a kölcsönös kiirtás, hisz a nukleáris dominó-elv szerint, ha már egy nemzetnél több rendelkezik atomfegyverrel, akkor amint az egyik beveti, a másik válaszcsapásként szintén megteszi.
2016. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Japán esetében nem kellett félni a következményektől. Míg egy nyílt Kína-Szovjetúnió-USA háborúba igazából egyik fél sem akart belekeveredni.
2016. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az 1945-ös robbantások nyomán szémos orvosi tanulmány születhetett az erős radioaktív sugárzás emberi szervezetre kifejtett hatásairól, többek között emiatt embertelennek ítélték és nem vetették be, ahogy a Japánok is lemondtak az amerikai lakosság ellen bevetendő biológiai fegyverek tervéről, és ahogy a második világháborúban Európában se eregették úgy a klórgázt mint 25 évvel korábban.
2016. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

A koreai háború elején a Kínaiak és a Szovjetek elég bőszen támogatták Észak-Koreát és a Szovjeteknek már vaskosan ott volt az RDSZ-1 és RDSZ-2 arzenál. Szinte garantált lett volna egy válaszcsapás minimum Dél-Koreára.


Illetve mint az előző is rámutatott, ekkorra már teljesen világossá vált az, hogy az atombomba sugárzása milyen hosszútávú károkat okoz. Egyik félnek sem az volt az érdeke, hogy a Koreai-Félszigetből egy nukleáris sivatagot csináljanak, mert azzal mind a két fél csak veszít.

2016. márc. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
1945-ben csak az USA-nak volt atomfegyvere, és erődemonstráció gyanánt dobták le Japánra. De onnantól hogy a szovjetek is megépítették meg hozzá a ballisztikus rakétát ami szállítani is tudja patt helyzet alakult ki, mert ha egyikük megnyomja a zöld gombot akkor a másikuk is és az elég komoly atomkatasztrófához vezetett volna ami egyikük számára sem lett volna kedvező.
2016. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert akkor a szovjetek is elindították volna a saját atombombákat szállító bombázóikat az USA felé.
2016. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Más volt a helyzet 1945-ben és 1951-ben.


1945-ben a SZU-nak nem volt atombombája, egyedül az USA-nak. És valóban, Hirosima és Nagaszaki erődemonstráció volt, meg kellett akadályozni, hogy a SZU belépjen a Japán elleni háborúba (amire amúgy a Teheráni stb. konferencián kötelezettséget is vállalt), de 1945-re ez már nem volt amcsi érdek, mert lényegében ekkor már ők győztek egyedül. A szovjet belepofázás Japán ellen csak ahhoz vezetett volna, hogy SZU is győztesként tetszeleghet a béketárgyalásokon, és így a Csendes-óceánon pozíciókat szerzett volna (esetleg Japánban is szovjet megszállás lett volna megosztva az USA-val). Németországban és Európában ezt még lenyelték az amcsik, de Japánban és Csendes-óceánban, ahol csak ők egyedül győztek a japcsik ellen, ott már nem. Ezért dobták le az atomot, hogy megmutassák a szovjeteknek, hogy ide ne gyertek.


1951-ben viszont már volt szovjet atombomba is, és már kialakult a hidegháború. Ebben az időben egyik fél sem merte már az atomot használni, mert tudta, hogy ez nukleáris háborúhoz vezetne. Akárki indítja el a lavinát, a lavina végül őt is maga alá temette volna. Így kínosan ügyeltek arra az amcsik és a szovjetek is, hogy ne használjanak atomot. Az atombomba csak azért kellett mindkettőnek, hogy egymás egyenrangú felei legyenek, de mivel egymás egyenrangú felei voltak, ezért nem merték egymást megtámadni, mert az mindkettő számára (és a világ számára) végzetes következményekkel járhatott volna.

2016. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az amerikaiaknál Douglas MacArthur tábornok szerette volna elérni, hogy dobjanak le egy atombombát Észak-Koreára, de a hadvezetés elutasította. Az ok valószínűleg ugyanaz volt, mint a kommunista tábor esetében: nem akarták, hogy az összecsapás az egész világ pusztulását eredményező atomháborúvá fajuljon. Éppen elég volt a hagyományos fegyverekkel vívott háború is.
2017. febr. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!