1962-ig Megépítették a legnagyobb atombombát (50MT, Cár. B. ), hordozóját, és tesztelték is. Mit fejlesztettek még tovább azután?
https://www.youtube.com/watch?v=I9lquok4Pdk
Idrendi sorrendbeszedve 10 percben a robbantásokat orszáfok szerint színnel jelölve.
Mit fejlesztettek. Mi volt a célja a legnagyobb bomba után a további robbantsoknak?
A hatekonysag.
Az hogy nagy, maximum par politikus penisz-meret novelesere jo (najo, biztos par tabornok is kapott tole orgazmust).
A "jo" (amennyire egy bomba jo lehet, ugye...) bomba lenyege az, hogy lehetoleg a belepakolt robbanoanyag (ez esetben, hasadóanyag) legnagyobb resze alakuljon energiava. Ezenkivul a bomba minel kisebb, annal jobb, annal gyorsabban, olcsobban lehet belole annal tobbet tartani, ami megint jo penisz novelo dolog a politikusnak.
Ezenkivul a celzott pusztitas pontos bemerese is nagyon fontos, keves haborut vivnak azert, hogy egy adott teruletet minel nagyobb lakhatatlan sivatagga valtoztassanak.
annyit azért jegyezzünk meg, hogy a cár nem atombomba ( hasadás ), hanme hidrogénbomba volt. Ez nem maghasadás, hanem könnyû magok ( hidrogénizotópok ) egyesülése ( fúziója ) során felszabaduló energiát "hasznosítja".
( Ami tényleg hasznosítja, a fúziós v termonuklaris reaktor, ezt jelenleg Frnciaosag területén nemzetközi együttmûködés keretében fejlesztik, ITER a neve, részletek [link] magyarul [link] )
Még csak ezek után kezdték el a hordozórakéták által bevethető bombák komolyabb fejlesztését.
Alapból egy rakéta több robbanófejet hordoz, plusz csomó "csali" fejet, amik a megközelítés végső fázisában szétválnak, és külön célpontokra irányulhatnak. A csali fejek meg azért vannak, hogy megnehezítsék a légvédelem dolgát.
Vagy ott volt maga a hordozás. Fix silók mellett voltak vasútról, hordozó járműről indítható rakéták, ezeket is fokozatosan fejlesztették, mert ugye ezek könnyen elrejthetőek, és nehezen felderíthetőek. Vagy végső fázisként kitalálták hogy az űrbe telepítik ezeket a rakétákat és az elhárító rendszereket is, ez tett be végleg a szovjet gazdaságnak (többek között).
Vagy voltak kísérletek taktikai nukleáris töltetek alkalmazására, kifejezetten harctéri bevetésre, itt is a repülőgépről bevethetőn át a tüzérségi lövedékig volt minden.
De utóbbi években rámentek az elhárításra, korai felderítés, lézerrel való megsemmisítés, elhárító rakéták tesztje.
De volt atom töltetű légi harc rakéta is, ami egyszerre egész bombázó századokat tudott volna elpusztítani, szóval voltak agymenések.
Ráadásul a Cár bombának is az ég világon semmi szerepe nem volt, csak megmutatni hogy a miénk márpedig nagyobb.
Hogy mit fejlesztettek??? mindent.
A Cár bomba (minta hogy valaki fentebb írta) nem volt más mint az orosz gigantománia megtestesülése, azonban katonai szempontból elhanyagolható. Ha elb..szod az irányzást, vagy lelövik a szállítógépet, akkor több bombányi nukleáris anyagot veszítesz. A jelenlegi eszközök általában 1-2 kilotonnásak, de rendkívül pontosak. A régieknél km-ben mérték a pontosságot, most méterben (ha nem cm-ben).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!