Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Európai unio vs. USA?

Európai unio vs. USA?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a gyakorlatban ilyen nem fordulhatna elő,hogy az USA,és az európai unió országai egymás ellen háborúznának.Na de mégis,ki kerülne ki győztesen,ha az unio 27 országa összetartana,és az USA ellen háborúzna?
2010. ápr. 1. 15:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Egyébként egy EU vs USA háborúban, sztem mind atom, mind sima háborúban az USA nyerne. Az EU olyan kis területű és olyan szorosan lakott, hogy elég 3 atombomba, 1 Londonra, 1 Párizsra és 1 valamelyik Benelux-államra és nagyjából az EU megszűnt létezni. Utána a túléléstért küzdő országok között visszajönnének a második világháborús ellentétek, kitörne az anarchia, majd jön a sok halál a sugárfertőzéstől is.


Sima háborúban pedig nemigazán lenne gyakorlata az EU-nak abban, hogy a különféle seregeit egy közös seregként vezérelje. Lehetséges, hogy megjelennének a nemzeti széthúzások pl. a német és a francia sereg között, és egymás közti területfoglalásra használnák a háborús állapotot.

2010. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Észak-Korea katonailag jelentéktelen (a nagyhatalomnak szintén nevezhető Dél-Korea egy hét alatt lenyomná, ha háború lenne).


Kína hadserege nagy, de nem erős.

2010. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
U.S.A.-nak Európa csak egy papírtigris, még mindig nekik van a legfejlettebb, legerősebb hadseregük.
2010. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

Eléggé valószinűtlen , de ha háború törne ki :


1. atomcsapás a háborútkezdő országtól/tegyük fel USA/

az ellenfél szintén atombombát használ

2. izrael belép a háborúba az USA szövetségeseként és harc az arab államok ellen .

3. európa - arab államok - ázsia összefog csak a háború ideéig /Dél-korea ?/

4. Nyugat-Európa nagy része romokban hever , a keleti országok szintén belépnek a háborúba és elég sok rakétát inditanak az USA ellen .


eddigi eredmény : kb. emberiség negyede halott a többi küzd a túlélésért


5. USA megtámadja Kubát , ami max. pár hónap alatt elesik Dél-Amerika valószinűleg semleges marad , de a helyi országok között is lesznek konfliktusok .

6. Bevetnek néhány kisérleti vegyi v hagyományos fegyvert .

7. Észak-Amerkiaban anarchia lesz ahogy a világ legtöbb ma fejlett országában .

8. A háborúnak vége túlélők : néhány kisebb ország , semleges államok , és Ázsia nagy államai : Oroszország , Korea , Kina , a többi ország a 0-ról kezdi .

De valószinűleg más politikai rendszer lesz , mint a mai , legalább 70 év mire a világ újból talpra áll .


sztem ennyi .

15/F

2010. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
39%

Azért az idegen légióra nem gondolt senki. :)

Azért ott nem amőbázni tanulnak.

2010. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
19:15-hát azért ezt nem tartom reálisnak, ahogyan elképzelted. Egyébként Észak-Korea egy szemétdomb. Lehet h több millió katonájuk van de gazdaságilag teljesn össze van omolva. És am ha jó tudom Iránnak van a legnagyobb hadserege( paramilitáris erők beszámítása esetén).
2010. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

"Amúgy nem kínának és amerikának van a legnagyobb hadserege hanem Észak koreának."


EZ ÉRTELMES VOLT! GRATULÁLOK! NÓBEL DÍJAT kéne az ilyen embereknek adni.... lol észak koreának XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2010. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%
nÓbel díj:D:D:D
2010. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az EU nyerne.
2010. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
szerintem az ilyenkor nem maradna semleges oroszország és kína sem ahová az eggyik beálna oda álna a másik és ők billentenék át a mérleg nyelvét
2010. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!