Usa számára nem lett volna 1szerűbb, ha a Japán kapituláció után egyből ledobott volna még pár atomot a Szovjetunióra és ezzel őket is térdre kényszerítették volna?
A nyugati szövetségeseknek tervbe volt vége, hogy a világháború után megszüntetik a Szovjetuniót, Churchill és Patton több ízben is kifejezte, hogy nem tartja őket többre a németeknél. Akkor mondtak le erről a tervről, amikor a háború utáni riportokból kiderült hogy a szovjeteknek háromszor annyi katonájuk és páncélosuk van mint a nyugati szövetségeseknek együtt.
Amerikának nem volt több atombombája Nagaszaki után, újak előállítása pedig évekbe telt volna, annyi idő alatt meg már a szovjetek is kifejlesztették volna a sajátjukat. De ha lett volna is kétlem hogy térdre tudták volna kényszeríteni a Szovjetuniót, a szibériai pusztát bombázhatták volna, kelet-Európába meg egyrészt nem tudták volna eljuttatni, másrészt ezt az európai nagyhatalmak se nézték volna jó szemmel.
aszittem több volt nekik, oroszoknak mikor lett az első?
azért az oroszok is jól ki voltak, az egész nyugati részük elpusztult, szerintem könnyen ment volna ha lett volna az usának több
Ahogy írják, akkoriban nagyjából ennyi atombomba volt, és az oroszok messze nem olyanok voltak mint a már teljesen kifulladt, megtört japánok.
1-2 Atombomba csak totál felbőszítette volna az oroszokat, ép eszű ember meg nem kezdi el kiirtani csak úgy a teljes lakosságot. Ráadásul élt bennük a harci láz, a háttérben dübörgött a gazdaság, senki nem járt volna jól ha egymásnak mennek.
Megy itt a szöveg hogy évekbe telt volna egy újabb atombomba elkészítése. Hát nem. Nem telt volna évekbe és egyébként az USA 1949-ig rendelkezett az atommonopóliummal. Elég hosszú volt ez a háború, nem akarták még hosszabbá tenni, a közvélemény nem támogatta volna egy háború folytatását még évekig. Az igaz, hogy a szovjeteknek több csapatuk volt Európában, de nem vagyok biztos az erőegyensúlyban.
Na meg, a háború végén még hittek abban hogy megtudnak egyezni a szovjetekkel.
Amerika és a britek antikommunisták, szovjetellenesek voltak, de szükségük volt a Szovjetunió, Sztálin szövetségére Németország legyőzése érdekében.
Churchillnek voltak ilyen elképzelései, hogy Németország legyőzése után egy gyors támadással vissza kellene szorítani a szovjeteket Közép-Európából, de ezt a brit politikai, hadvezetési elit, közvélemény nem támogatta, 1945-re már mindenkinek elege volt a háborúból.
Amerika Japán legyőzésére koncentrált és az ő szempontjukból Közép-Európa szovjet megszállása még inkább elfogadható volt, nem sértette olyan komolyan az USA stratégiai érdekeit.
Másrészt politikailag is kényes téma lett volna. Japán megtámadta Amerikát és szövetségeseit, hadban álltak, így a végső győzelem érdekében az USA vezetése jól el tudta fogadtatni a nukleáris csapásokat a Japán városok ellen.
Ha 1946-47 körül Amerika megtámadja az akkor még szövetséges Szovjetuniót és atombombákat dob rá, azt a világ, amerikai közvélemény számára erkölcsileg és valószínűleg politikailag sem tudták volna megmagyarázni, elfogadtatni.
A Szovjetunió legyőzése is kérdéses, ha Németországnak nem sikerült, valószínűleg Amerikának sem ment volna, még az atombombákkal sem. A kommunista, bolsevik kormány megbuktatásához meg kellett volna szállni az országot vagy pedig belülről kellett volna felbomlasztani a rendszert, de akkoriban mindkettő irreálisnak tűnhetett.
Másik dolog, amit figyelembe kell venni - bár a nyugatiak ezt nem igazán tudták- , hogy a Szovjetunió is hatalmas ütemben előrehaladva dolgozott saját nukleáris fegyverkezési programján és 1949-ben már ő is atomhatalommá vált, lehetősége nyílt a nukleáris válaszcsapásra a Nyugat ellen.
A szovjeteknek hasonló volt a mentalitása, mint a japánoknak, vagyis "harc az utolsó emberig".
Ha megszórták volna őket atommal, akkor megindultak volna a legyengült Nyugat-Európa felé.És, mint fentebb is írták, a szovjeteknek bőven voltak tartalékaik.
Akkor, nagyobb lett volna a szocialista blokk.
"ha Németországnak nem sikerült, valószínűleg Amerikának sem ment volna, még az atombombákkal sem. "
Azért ez a "ha" a mondat elején elég erős. Németország gazdaságilag és katonailag mérföldekkel volt lemaradva Amerikától. Szóval attól, hogy Németország nem győzte le, a szövetségesek még megtehették volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!