Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Voltál katona?

Voltál katona?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 16:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem, hála Istennek.
2010. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam 1 évet sorkatona, utána 6 évet szerződéses. A sorkatonaság tényleg egy vicc volt, viszont a szerződéses az jó dolog. Az igazi katonaságot, amúgy harcoló alegységeknél ismerheted meg( lövész, felderítő, régebben tüzérek és harckocsizók is voltak, de ha jól tudom ez utóbbi két fegyvernem már nincs rendszerben). Katonásdit játszol hellyel-közzel "jó" pénzért. Hamar bele lehet rázódni a rendszerbe, ha kellő affinitásod van. Értékelik azt is, ha nem vagy teljesen hülye, ui. tiszthelyettes is válhat belőled(őrm.törm,ftörm.). külföldi missziókat is megpályázhatsz, ami elég jó anyagilag, bár többet basztatnak a feletteseid, mivel állandó megfelelési kényszerük van a NATO-val szemben. A 12 hónapos évből 8-9 hónap herevere, viszont a fennmaradó 3-4 hónapban még a seggedről is lenyúzzák a bőrt a sok gyakorlattal, de hát erre szerződtél és esküdtél fel. A felszerelést sajnos saját lóvéból kellet kiegészítenünk, mert a magyar felszerelés szart se ért. Amcsi panama talpú bakancs, horvát málhamellény, kevlár-sisak a ruszki bogrács helyett stb. A szemléken természetesen szigorúan a rendszeresített felszerelésben sorakoztunk fel, de az érdemi munkát már a fent említett cuccban hajtottuk végre. A tisztek is szemet hunytak felette, mert ők is tisztában voltak a makacs tényekkel. Maguk az amerikai és egyéb NATO megfigyelők szájából hallottam, ilyen szar felszereléssel ilyen jó teljesítményt még senkitől se láttak. Ez 6 évvel ezelőtt volt, akkor szereltem le, hogy azóta mi változott nem tudom...
2010. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 titak ***** válasza:
100%
2 évig voltam - csehországban, és nem volt rossz. Sokakra ráférne egy kis ottani fegyelem.
2010. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Szerintem is jók a katonák!! :D

Egyrészt bátrak, hősiesek. /már ha a minta-katonáról beszélünk/. A katona élete nem leányálom, ezért is becsülöm őket. Sokat foglalkozok a 2. VH témájával, az akkori német, orosz, stb. katonák érzései mind ugyan olyanok voltak, mind egyet akartak; túlélni /persze ha PÉLDÁUL nem a fanatikus nácikról beszélek/ - és a mai emerek már nem tudják elképzelni, milyen nehéz dolguk is volt. Több ezer ember, akikről nem tudunk, és nem is fogunk sajnos tudni már... Ez engem mindig elszomorít. :(

És az egyenruha is nagyon jól néz ki. :D

Egyébként 16/l, szóval nem, nem voltam katona. :)

2010. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Voltam, de már csak egy fél évet. 2002 májustól novemberig. Igazából sok értelme nem volt, mert az idő nagy részében felesleges dolgokat csináltunk, ahelyett, hogy valami értelmeset műveltünk volna.
2010. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"én sem voltam, pedig nem lenne rossz, túl sok a kis ratyi

manapság"


+1


F/18

2010. jún. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Én 13 éves lány vagyok :D De én biztos az leszek. Amúgy igen..túl sok a puhány. Nem tudom nem tudom hogy állna a szájuk az emosoknak/emoknak (vagy h kell leírni) ha beállítanák őket katonának.
2010. jún. 11. 14:23
 18/26 anonim ***** válasza:
3 évig.
2010. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
14:23 Fejbe lőnék magukat..:D
2010. jún. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
18:02 ez jó :D
2010. jún. 11. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!