Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Várható a Fidesztől a Honvédsé...

Jeffrey Spender kérdése:

Várható a Fidesztől a Honvédség helyrerakása vagy a Jobbik tenné meg ezt?

Figyelt kérdés
Helyrerakás alatt normális, nyugati zsold megállapítását, személyi felszerelések és jármű/eszközpark tényleges modernizálását, új, modernekre cserélését, és nem a 70-es évekbeli kiöregedett felszerelések és jármű/eszközpark pofozgatását értem.
2015. okt. 3. 00:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
38%
Hát nem hiszem, hogy a közeljövőbe ilyen nagy mértékű beruházás valósulna meg a honvédségbe párttól függetlenül.
2015. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
47%
Azon kívül hatalmas társadalmi elégedetlenséget szülne, főleg az állami szférában dolgozók között.
2015. okt. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%

A Fidesznek eddig 5 éve volt erre. De ha megnézem az 1998-2002 közti időszakot mikor mondjuk a légvédelmet leépítették 0-ra, a MIG-21-eseket kivonták 2000-ben (pedig működtek) és Pápán rohadtak szét. Cegléden az egész hadosztályt felszámolták...sorolhatnám még estig. Szóval nem esélyes semmi jó előremozdulás.

A Jobbik sem csinálná másként, annyi pénz kéne erre amennyi nincs.

2015. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

A zsold nyugati szintre felhozásának költségeit nem tudom megbecsülni, a jármű/eszközpark modernizálásáról tudom, hogy drágább, lassabb tétel, végrehajtásához 4-5 kellene, viszont a személyi felszerelés modernizálása könnyen, fillérekért elintézhető tétel lenne. Pl. az AK-63-asokat áron felül is csak 7-8 milliárd forintért tudták modernizálni a 250 milliárdos költségvetésből, minden egyes gépkarabélyt 1.000.000 ft-ért, és a sisakok, egyenruhák, golyóálló mellények, málhák, bakancsok stb jóval olcsóbb tételek lennének.


Hogy szülne elégedetlenséget az ilyesmi ? Ha a stadionokra és más értelmetlen dolgokra elvert százmilliárdokat lenyelték, akkor a valódi, értelmes dolgokra költött pénzért hogy háborognának ?

2015. okt. 3. 00:40
 5/41 anonim ***** válasza:
73%
Az első kérdés minek? Ha háború lenne Magyarország 2 perc alatt elbukna, felszerelés ide vagy oda...
2015. okt. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

#5: Miért kell ezt a "Minek Honvédség" szöveget mindig elsütnötök ? Ha nem érdekel titeket a téma, netán utálattal viseltettek iránta, minek jártok ide okoskodni ? Vannak olyan témák, amiket én is ökörségnek tartok, mégsem járok olyan helyekre kiosztani másokat.


Ilyen alapon az összes nyugati-európai állam értelmetlenül fegyverkezik, mert őket rövid ellenállás után leverné Oroszország :D

2015. okt. 3. 00:54
 7/41 anonim ***** válasza:
38%
Nem nyelik le, csak most a menekült válság mindenről eltereli a figyelmet, aztán egyszer csak azon kapják magukat az emberek, hogy bölcsödék majd nem lesznek nyitva, mert sztrájkolni fognak a magasabb fizetésért vagy a egészségügyi dolgozók. Viszont csak abba gondolj bele, hogyha bejelentik, hogy a katonák felemelik nyugatira a jövedelmét, akkor majd ezt követelni fogják a tanárok, tűzöltők, rendőrök, mentősök, szociális ágazat stb. Arról nem is beszélve, hogy a külföldön szolgálatot teljesítők 300 ezertől 1 millióig terjed.
2015. okt. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak a "katonáknak" (mert a törvényi szabályozás szerint a tűzoltók, katasztrófavédelmisek, rendőrök, más fegyveresek) emelném a fizetését, hanem minden állami alkalmazott megérdemli, de azért a katonákat emeltem ki, mert én oda készülök.
2015. okt. 3. 01:00
 9/41 anonim ***** válasza:
28%
Arról nem is beszélve, hogy nem jól közelíted meg a kérdést, mert a mai világba nem is földicsapatok az elsődlegesek, hanem a légi, ezért a Légierővel kellene kezdeni, ami még több pénzbe kerülne.
2015. okt. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
JA így már más, amúgy a fizetés az nagyban függ attól, hogy itthon maradsz vagy külfödre mész és ha mész akkor milyen messzire.
2015. okt. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!