Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Csak a németekkel szemben...

Csak a németekkel szemben voltak legyőzhetetlenek annak idején a szovjetek, vagy másokkal (amerikaiak, angolok) szemben is?

Figyelt kérdés

A szovjetek németekkel szembeni legyőzhetetlensége egy eléggé elterjedt és gyökeret vert, köztudatba berögzült tévhit, sokan vallják, hogy 1 vs 1 esetén, az angolokat és amerikaiakat mellőzve is a németek maradtak volna alul a szovjetekkel szemben, akik ezt vallják, azok szerint hogy alakult volna egy USA-Anglia vs. Szovjetunió meccs közvetlenül, 4-5 éven belül a második világháború után ?


Az "atomháború lett volna" típusú válaszok mellőzését előre megkérném, ugyanis a szovjeteknek sokáig, 1949-ig nem volt atomfegyverük, a másik, hogy akkoriban még csak bombázókkal tudták célba juttatni az atomfegyvereket, azokat meg könnyen elfogták volna az akkori vadászok, a két tömb összecsapása hagyományos vérengzéshez vezetett volna, mint a második világháborúban, ebben az esetben a szovjetek vagy az angol-amerikaiak húzták volna a rövidebbet ?


A kérdés nem teljesen alaptalan, ugyanis az akkori politikusok és katonatisztek rettegtek egy szovjet aggressziótól, s próbálták szimulálni az Operation Unthinkable keretében.


2015. aug. 27. 19:58
 1/6 anonim válasza:
26%
Egy nagy európai-amerikai összefogás kellett volna a szovjetek ellen. Akkor sikerült volna a földbe tiporni a mocskokat.
2015. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Oroszország 1378 óta egyszer vesztett háborút (1905, Japán ellen) és egyszer mérkőzött jórészt döntetlenre (Krími háború, 1861-1865). Az afganisztáni szereplés vitatott, katonailag ott győztek, csak politikailag nem tudták kiaknázni.

Ezen több mint 600 év alatt mintegy 80 nagyobb háborút vívtak, és ezeket mind megnyerték, többynire nagy fölénnyel.

Az egyesült államokkal Oroszország egyszer háborúzott, a Lenin-kormányzat idején, mikor az amerikai tenegrészgyalogság partra szállt Murmanszkban, és elfoglalta a Kola-félszigetet , 1919-ben. AZ eredményt, gondolom, nem kell részleteznem:).

Minden valamirevaló katonai szakértő egyetért azzal, hogy a kérdés teljesen akadémikus, mivel a világháború két nagy győztese jóelőre leosztott, alaposan cinkelt lapokkal játszotta-keverte végig a világégést. Ebben nemcsak Németország és Japán, hanem Anglia, Farnciaország és Lengyelország letarolása és legyengítése és fontos szempont volt, amerikai szemszögből az oroszoké is. Az üzletnek igencsak ártott volna, ha konfliktusba keverednek egymással, erre valódi esély nem volt. Sokat elmond, hogy az Egyesült Államok a háború után simán meggyilkolta a legjobb tábornokát (Pattont), aki konfrontációt akart a ruszkikkal, elnökké választotta a Wall Streat jelöltjét, a katonai analfabéta, de agyonsztárolt Eisenhower, beleugrott egy felesleges koreai háborúba, és mikor úgy tűnt, hogy megnyerheti, simán beáldozta a második legjobb tábornokát is (D. McArthurt)

Ha a kérdés akadémikus voltán túltesszük magunkat, az eredmény akkor is az lett volna, mint most. Elkényeztetett, nyivákoló,jogokkal rendelkező Joe áll szemben vodkaüzemű, hazaszerető, igénytelen Ivánnal. Szerinted?

2015. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A szovjeteknek az volt a "szerencséje", hogy ku.rvasokan voltak, semmivel nem voltak különbek más katonáknál. Csak meg kell nézni az emberveszteségeket, hogy milyen áron értek el sikereket.
2015. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés. Szárazföldi erők tekintetében a szovjetek nagy fölényben voltak, azonban minden más dologban hátrányban. Abban az időben a szovjet gazdaság romokban hevert, hiába bővelkedtek az orosz földek nyersanyagokban nem tudták volna iparilag feldolgozni és kibányászni őket annyira lepusztították a németek az országot, ezzel szemben az angol és amerikai gyárak jórészt teljesen épek és működőképesek voltak. Tehát a Nyugat óriási gazdasági előnyben lett volna a szovjetekkel szemben.

Légierő és hadihajók tekintetében is magasan fölényben lettek volna az angolok és amerikaiak. Nagyjából háromszor annyi gépük volt mint az oroszoknak, a szovjet flotta pedig eltörpült a hatalmas brit és amerikai haditengerészet mellett.

Egy ilyen háború esetén a szovjetek egyvalamiben bízhattak volna mégpedig a Vörös Hadseregben és a rengeteg tankjukban, ami a pocsék katonai vezetés ellenére is nagyon erős volt. A szovjetek képesek lettek volna szárazföldön egészen Franciaországig nyomulni, meg talán egész Ázsiát elfoglalni (Kína kivételével persze), de megfelelő tengeri szállítóegységek nélkül sose tudtak volna Angliában vagy az USA-ban partra szállni és patthelyzet alakult volna ki.

2015. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szovjetek ha akarták volna egész európát elfoglalhatták volna. 1945-ben CSAK Németországban 3 komplett szovjet front állomásozott, tankokkal, nehéztüzérséggel. Egy szovjet front négy vegyes fegyverzetű és egy harckocsi hadsereget foglalt magában. És nagyjából 1 millió fő körül mozgott a létszáma. és csak Németországban 7 500 szovjet harci repülőgép települt.


Az USA komplett európai megszálló hadserege olyan 6-8 hadosztály. Másokról, a kivérzett franciákról, lerongyolódott britekről meg nem is nagyon érdemes beszélni. Persze sokan mondják, de hogy az amcsik már nem adtak nekik fegyvert, meg benzint. A bakui olajmezőkről, mint a manna folyt az olaj, szó szerint kiugrott a földből. A másik, a szovjet hadfelszereléshez képest elenyésző volt az a szám, amit az amcsiktól kaptak.

2015. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A véleményem:


McArthur-t is beáldozták, de őt csak nyugdíjazták, nem megölték, mint Patton-t, őt vissza lehetett volna hívni, ha a szovjetek keménykedni próbálnak. Egyes amerikai poltikusokon és katonatiszteken kívül Sztálin is heves vérmérsékletű volt, sokak szerint azért mérgezte meg Hruscsov és Berija warfarinnal, mert féltek attól, hogy egy eleve vesztes, a kommunista rendszer bukását okozó háborúba rángat mindenkit. Akkor a háborút nem csak gyalogosan lehetett vívni, mint az első világháborúban és környékén, hanem repülve is, a levegőből, akkorra a háború teljesen háromdimenzióssá vált, a vadászok és bombázók teljesítménye annyira megnőtt, hogy ténylegesen tudták támogatni a földön harcoló gyalogságot és harckocsizókat és eldönteni a háborúkat.


A szovjetek többfrontos háborúra kényszerültek volna, egyrészt Közép és Kelet-Közép-Európában, Németország és Ausztria - Magyarország felől, másrészt Irán - Pakisztán felől, harmadrészt meg Szibéria - Korea felől. Másrészt ott voltak még a németek, a jó tábornokaik és más magasabb rendfokozatú tisztjeik közül sokan életben voltak, és rehabilitálták őket gyorsan a nürnbergi perek után, azért csak 5 éveket osztogattak, mert gondolták, hogy vehetik hasznukat a vörösök ellen.


Az amerikaiak ugyan szárazföldön valami gyengébbek voltak a szovjeteknél, de mennyiségileg és nem minőségileg, légierőt tekintve viszont volt valami előnyük, a nehézbombázóknál. Nemigen voltak angol és amerikai célok, amiket támadhattak volna a Jer-2-esek, meg néhány Tu-4 Bull, viszont a B-29-esek támadhatták volna a Baku-i olajfinomítókat, és a Moszkva környéki erőműveket, amiken alapult az egész szovjet ipar, azokat, amikre a németek akartak Vaskalapácsként lesújtani.



"vodkaüzemű, hazaszerető, igénytelen Ivánnal"


A második világháború idején csomó türkmén, azeri, grúz, ukrán meg még orosz is csatlakozott a bevonuló Wehrmacht és Waffen-SS egységekhez, légiókat alkotva és harcoltak május 9.-éig, a Sztálin elleni gyűlölettől fűtve.



"Elkényeztetett, nyivákoló,jogokkal rendelkező Joe"


Viszont Patton és McArthur karizmatikus tábornokok voltak, az addig apolitikus katonáknak adott ideológiát, a szovjet és kommunizmus ellenességet, az lecsorgott az otthoni civilekhez és szovjet/kommunista ellenes hisztéria alakult ki az USA-ban, Angliában, Kanadában és Ausztráliában.

2015. aug. 27. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!