Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok azokról, akik a...

Mit gondoltok azokról, akik a aktonák családjára hivatkozva tartják rossz döntésnek az ISIS elleni fellépést?

Figyelt kérdés

Én hihetetlenül álszentnek tartom ezt az indoklást. Egyrészt tudtommal senkinek sem kötelező ma Magyarországon katonának lennie. Másrészt a rendőrökkel, tűzoltókkal, stb. mi a helyzet? Ők kockáztassák továbbra is az életüket értünk, átlag emberekért? Az ő családjaik miatt nem aggódnak az ilyen emberek? (Ott nem 150 emberről van szó...)


Félreértés ne essék, nem szólom le egyik foglalkozást sem. Sőt, nagyra becsülöm azokat az embereket, akik másokért kockáztatják az életüket. De ez az ő döntésük szerintem, és emiatt még nagyobb megbecsülést érdemelnek.


2015. ápr. 15. 11:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

18:37

"Nincs ingyen semmi."


Igen, én is erre utaltam.


"Melyik nyugati szövetségesünket támadta meg katonailag az IS?"


Habár, a "katonai" megtámadás és a terrorcselekmény nem ugyanaz, mégis vékony köztük a határ. A párizsi eseménynél rezgett a léc.

De jól van, tekintsünk el ettől, mert nem erről van szó.


A lényeg, h egy szövetségesünk kérte a részvételt. Lehet rá nemet mondani, de azért elég rosszul veszi ki magát, h a magyarok félnek, "nehogy náluk robbantsanak".

2015. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Lehet rá nemet mondani"


Ez a lényeg.

2015. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Majd amikor már a fél bolygón ezek az elmebetegek fognak uralkodni és minket is veszélyeztetnek majd, akkor sírjatok, hogy még az elején kellett volna őket megállítani.
2015. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

Elég nehéz kérdés az ügy. Személy szerint nem igazán tudom megmondani mi a jó megoldás. Két oldala van a mérlegnek:


Pragmatikus szempontból jó dolog kiküldeni 150 katonát. Ahhoz képest, hogy mennyibe kerül elég sok haszna van az országnak belőle, diplomáciailag növeli más esetekben a vitaképességünket, lehet rá hivatkozni külpolitikai ügyekben. Gazdaságilag valószínűleg jóval több bevételt fogunk kapni mint amennyit költünk rá, a költségeket általában az US meg más országok mindenféle természetbeni és pénzbeni támogatással sokszorosan megtérítik. Sokszor kapunk ingyen felszereléseket, haditechnikai eszközöket, amelyek hozzájárulnak a honvédség eszközállományának fejlődéséhez. Illetve sok tapasztalatot jelent egy ilyen misszió levezénylése.

Az sem hiszem, hogy ez jelentősen növelné a terrorfenyegetettségünket. Nem hiszem, hogy az ISIS nagyon foglakozik azzal, hogy valahol a hátországban a több tucat országból jövő katonák, milyen színekben játszanak. Szerintem azt se tudják, hogy létezik olyan ország hogy Magyarország. A teljes nyugati civilizáció ellenségük, függetlenül attól hogy hol mit csinálnak. Ha Magyarországon terrorcselekményt fognak végrehajtani, szerintem azt 150 fős kontingenstől függetlenül is meg fogják tenni, nem eszerint hajtanak végre terrorcselekményeket hogy ki mit küld.


Morális szempontból, egyrészt tényleg barbár bagázs, ami alapvető civilizációs normákat sért, írtja a keresztényeket, rombolja a kulturális emlékeket, szóval ellene fellépni egyáltalán nem "független" tőlünk, és ezért szerintem még elfogadható katonákat küldeni.

Én inkább a morális problémát hosszú távon és szélesebben szemlélve látom. Ha közvetlenül nemes cselekedet is kiirtani a barbárokat, viszont a valós kép az, hogy most pont azok szervezik a nagy fellépést ellenük, akik az egész problémát előidézték. Én úgy látom, hogy az egész ISIS-es dolog az US meg Izrael, Szaud-Arábia együttes szüleménye illetve tevékenységének az eredménye, még ha mostanra feltehetően ki is esett a kezükből az irányítás.

Szóval ha kiküldünk 150 főt, azzal ha közvetlenül is legitimálható célokért küldjük, közvetetten meg elismerjük azt a szemétséget, amit az US-csinál, hogy először destabilizál egy régiót, felfegyverez mindenféle csoportokat, összevissza manipulálja a világot, utána meg segítségért sír, hogy a gonosz barbárok ellen itt a nemes fellépés ideje, és utána mondhatja hogy milyen igaza volt. Szóval másrészt meg ha ehhez a játékhoz naivan asszisztálunk, akkor a történelemben a végtelenségig ezek a manipulációk fognak lezajlani szerintem.

2015. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem az első ok de azért legitim érvelésnek tartom azt is.
2015. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

A katonáknak ez a dolguk, nem értem, miért vagytok kiakadva, hogy a katonák meghalhatnak harccselekményben. Mi közötök van hozzá? Miért nem tudtok a saját életetekkel foglalkozni? Mit kell mindig más sorsáért aggódni? Önként vállalta, önként megy oda, így is túljelentkezés van. Annyira szánalmas, mikor fotelből okoskodtok... Felnőtt emberek a katonák, és nem úgy vannak odaküldve.


Megnő a terrorveszély Magyarországon - tipikus gyáva duma. A terroristák akarják azt elérni, hogy ne küldjenek hozzájuk katonákat, és ez nálatok célt ért rendesen, mert már most meg vagytok ijedve. Ha rajtatok múlna, nem is menne senki ellenük. Gondolom, ha itt nálunk lenne ilyesmi, akkor si azt mondanátok, hogy nem kell nyugati segítség, semmi közük hozzánk. Jellemző, hogy az ilyen emberek szoktak a leginkább sírni, hogy jajj mert a Nyugat nem segített sohasem.. és akkor mi van? semmivel nem vagy jobb te sem

2015. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ebben a modern században élünk, ahol ha a gyógyszergyárak vezetőinek éppen valami új szigetecske kell valahol, akkor gyorsan összekennek valami új kis víruskával valami tömegközlekedési eszközt vagy a repülőtereket. Létrehozták az AIDS vírusát csak a poén kedvéért, az ellenszerén meg ott ücsörögnek mert ez egy óriási poén nekik. Az ISIS embereire meg nem tudnak küldeni valamit amitől megrohadnának, helyette meg a híroldalak naponta tele vannak olyan hírekkel, hogy már megint levágták egy csomó élő ember fejét ,vagy fejbe lövöldöztek ártatlan gyerekeket stb. Ez érthetetlen.
2015. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a második sorig olvastam az írásod
2015. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!