Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért próbálják egyesek...

Miért próbálják egyesek bemagyarázni, hogy manapság a nagyhatalmak azért nem vívhatnak egymás ellen háborút mert az"atomjaikkal"elpusztítanák egymást?

Figyelt kérdés

Van aki elhiszi, hogy az atomháború úgy működik, hogy Szergej(vagy Mike)ül a vezérlőtoronyban és ha érkezik"föntről"az utasítás akkor megnyom egy gombot és a másik fél felrobban?


Már 45-ben is simán lehetett úgy"atomot"robbantani hogy"csak"Hiroshimát érte és nem egész Japánt!


Manapság tehát nyugodtan lehet egy-egy jól körülhatárolt területet is robbantani.


Hogy akkor miért nem tört ki még az atomháború?


Az amerikaiaknak több a vesztenivalójuk és félnek az oroszoktól míg az oroszoknak egyszerűen nem éri meg.


Az oroszok mindig tudják hogy nekik éppen mi éri meg és mikor.


56-ban bevonultak és 68-ban is mert megérte míg 91-ben kivonultak mert megérte.


Majd jönnek megint HA megéri.


Hagyományos értelmű háborút pedig nem is kérdés hogy ki nyerné...megintcsak az oroszok.


2015. ápr. 9. 15:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Ráadásul(és ehhez ismerni kell az orosz léleket...)az orosz embernek mindig kell egy ellenségkép.


Ott vannak ugye a nácik(május 9.-én is óriási ünnepség lesz a Vörös téren a Győzelem napján)de azok már ugye a múlt.


Egyszerűen kell az orosz léleknek valaki vagy valami akire vagy amire jó haragudni, akit lehet szídni akire lehet hivatkozni...stb.


Tehát rossz magyarsággal az oroszoknak KELLENEK az amerikaiak.


Ezért sem pusztították MÉG el őket.

2015. ápr. 9. 15:36
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

91-ben nem azért takarodtak el innen, mert "megérte" nekik, hanem mert olyan szinten összeomlott az államuk, hogy etetni nem tudták már a katonáikat.


Bármiféle háborút Európa vagy a NATO ellen csak akkor tudnának megnyerni, ha mindenhol annyi muszkavezető lenne, mint nálunk. Szerencsére ettől messze vagyunk.

2015. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon rossz a Hirosimás hasonlatod. Eleve ott csak az egyik félnek volt atomfegyvere, az amerikaiaknak, a japánok így nem lőhettek vissza egy másik atombombával. Ez már teljesen más helyzetet jelent játékelméleti alapon. Aztán az a kettő atombomba, amit japánra dobtak, töredék erejű volt, mint amik ma vannak az oroszoknál és az amerikaiaknál, ráadásul ma több ezer robbanófej van, a célba juttatás is gyorsabb, hiszen interkontinentális rakétáik vannak.


Manapság is lehetne egy-egy körülhatárolt területet robbantani, de miért tennék, ha a másik fél bármikor kilőhet annál többet, arra ők többet és így tovább. Annak nulla esélye, hogy a két nagy atomhatalom csak korlátozott atomháborút vív egymással, vagy nincs atomháború, vagy korlátlan. Voltak korábban elméletek a korlátozott harmadik világháborúról, atomfegyverek nélkül, vagy korlátozott atomfegyver használattal, de mindegyik ilyen elmélet megbukik azon a ponton, mikor az egyik fél határozottan vesztésre áll, és nincs veszteni valója, akkor bizony megnyomná a piros gombot.


"Hagyományos értelmű háborút pedig nem is kérdés hogy ki nyerné...megintcsak az oroszok."


Az amerikaiak hagyományos haderőben sokkal erősebbek manapság, ez az Oroszország már nem a Szovjetunió, a fegyvereik elavulttá váltak, a gazdasági erejük is töredéke az amerikaiakénak, azon belül pedig sokkal kevesebbet költenek a hadseregre, mint anno a szovjet időkben.


Hagyományos háborúban kb. a britek + franciák együtt lennének egy súlyban az oroszokkal, pedig ők is harmatgyengék az amerikaiakhoz képest.

2015. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert szerinted ha háborús helyzetre kerül a sor, majd szépen úgy állnak hozzá, hogy a 6000 töltetből most 2-t eldurrantunk és annyi elég lesz? A háború azért háború mert a végsőkig elmennek, ami haderő van azt addig használják amíg a céljaikat el nem érik. Mivel mindkét oldalnak van több ezer töltete, addig durrogtatnak, amíg az egyiknek el nem fogy.
2015. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha az oroszoknak nem kellene sem atomfegyverektől, sem hagyományos NATO erőktől, akkor teljesen nyíltan vonulnának be Kelet-Ukrajnába. Vagy fordítva, ha a NATO-nak nem kellene tartania az orosz atomfegyverektől, akkor nyíltan beavatkoznának Ukrajnában, mert nyilván meggyőző bizonyítékaik lehetnek, hogy Kelet-Ukrajnában reguláris orosz erők is ott vannak a szeparatisták oldalán, de inkább elkenik, mert nem akarnak atomháborút.
2015. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fejtegetesed a korlatozott atomfegyver bevetesrol nagyon mokas volt, jot rohogtem, koszonom :)


Gondolom ugy kepzeled el az atomrobbanast mint egy bazinagy petardat, pukkan egy nagyot, aztan kesz is :) Sugarzas, radioaktiv hamu es por gondolom neked nem mond semmit.

2015. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Leginkább azért, mert egy nyílt hadsereg hadsereg elleni küzdelemnek nincs semmi realitása, sem értelme.


Elvégre még egy USA szintű országnak is nehézséget jelent fenntartani a rendet egy kisebb, jelentéktelen országban, vagy harmadik világbeli országban, nem hogy Oroszországot legyőzni és uralni. Dűlőre jutni ilyen szinten csak úgy lehet ha elkerülik egymást vagy elpusztítják a másik felet, tekintve hogy egy nyílt egymás elleni harc mindkét országot csődbe vinné.

2015. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

Olvasgatva a"professzor urakat"(szerintem ők sem okosabbak mint a kérdező)én azt nem értem hogy ha a korlátozott atomháborúnak nincs értelme és csak a"piros gomb"megnyomásának van akkor...


Most ha Szergej az utasításra megnyomja azt a gombot az abban a pillanatban hat(tehát abban a pillanatban felrobbantja az amerikaiakat)vagy csak idővel?


Mert ha rögtön akkor nincs idejük az amerikaiaknak a válaszra!


És akkor az oroszok miért nem nyomták már meg a gombot?!


Vagy pedig egy meghatározott idő múlva robban?


Így mondjuk érthető hogy nem nyomja meg egyik fél sem hiszen így a másik tudna válaszolni.


Szóval azt tudja-e valaki hogy a"piros gomb"megnyomása rögtön hat-e vagy csak idő múltán?

2015. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szóval azt tudja-e valaki hogy a"piros gomb"megnyomása rögtön hat-e vagy csak idő múltán?"


Igen tudjuk. Nem azonnal "hat". Az ellenseg mar a keszulodest is erzekeli muholdakkal, pl. megallnak a folyamatosan uton levo raketahordozok, az atomtengeralattjarok kilovesi pozicioba allnak, a raketasilok ajtajai kinyilnak.


Ezutan sorra erzekelik a raketainditasokat, a szamitogepek kiszamitjak a roppalyakat es a varhato becsapodasi helyeket. Ezutan meg rengeteg ido van a sajat raketak elinditasara, a valaszcsapasok elrendelesere.

2015. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A második világháborúban résztvevő nemzetek közül csak nagyon kevés mondhatja el magáról, hogy erkölcsileg feddhetetlen maradt, ha lehet így fogalmazni egy háborúban részt vállaló nemzetről. Egyáltalán nincs arra garancia, hogy ha ma kitörne egy világháború, mindegyik fél, aki rendelkezik atombombával pusztán morális és erkölcsi indokok miatt nem vetné be az atombombát. Ugyanúgy ledobná bármelyik nemzet a másikra, ha azzal célt érhet, vagy elérhetőbbé teheti a célt. Az, hogy 10 ezrével halnak meg civilek, nos: kit érdekel?
2015. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!