Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ma már van minden egyes...

Ma már van minden egyes katonának oldalfegyvere? Vagy régen nem volt mindegyiknek? Régen miért nem volt pisztolya minden egyes katonának?

Figyelt kérdés

Ma úgy tudom gyakorlatilag minden katonának van pisztolya, azoknak is akiknek valamilyen nagyobb, kétkezes fegyvere (gépkarabélya, stb.) is van. Régen úgy tudom csak 10-ből mondjuk 1-2 katonának volt (pl. tiszteknek). Javítsatok ki bármelyikben ha tévedek.


Ez miért változott meg?


2015. márc. 3. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katona, de úgy tudom, hogy ez a Honvédségben most sincs így.


Nekem van egy kmz-s ismerősöm, nekik van maroklőfegyverük. Azonban úgy tudom, hogy a lövészeknek nincs, csak a gépkarabély vagy a géppuska. Biztos vagyok abban, hogy ez függ attól is, hogy misszión vannak-e vagy gyakrolaton, és milyen feladatot kell végrehajtani (épületharcnál tuti kell, hogy legyen).


Van egy oldal, regia militia hungarorum. Ez frankón bemutatja, hogy a világháborúban egy-egy csatár hogy volt felfegyverezve. Most ez teljesen nevetségesnek tűnik.


Valószínű, hogy a háborús tapasztalatok okozták a maroklőfegyver elterjedését, mint ahogy pl. a szurony használatának elkopását.

2015. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs,minden katonának oldal fegyvere,sem pisztoly,sem PDW.

A tiszteknek és rangtól függetlenül a missziós szolgálatban lévőknek van csak.Illetve egyéb,speciális egységeknek,pl.:katonai rendészet.

2015. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 FarCry506 ***** válasza:

Az első kommentelőnek:

Igen, a KMZ-eknek van oldalfegyverük gyakorlaton, és gyakorlaton kívül..Egy Glock 17-es.

A 2. világháborúban nem minden katonának volt oldalfegyverük..Az amerikai katonák előszeretettel gyűjtötték a Német Lugert vagy a Japán Nambu-t. (Elöbbit lásd.: ELit alakulat Bastogne c, rész).Az oldalfegyver lehet kard(kisebb),kés vagy maroklőfegyver..Bár vágóeszközök(kardok) inkább csak az I.VH ra jellemző, úgyszintén az első világháborúban jöttek rá a pisztolyok fontosságára és elrejthetőségére...csizma szár, belső zseb..stb..Amit feljebb is említettem nem minden katonának volt...tiszteknek, vagy tiszteseknek...és annak aki harácsolt...Remélem kielégítő választ adtam..:)

2015. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Valahogy az élt a fejemben, hogy ma már minden katonának van oldalfegyvere is. Talán a filmek miatt.


Viszont eszembe jutott valami. Ugye régen a tömeghadseregek korát éltük, amikor X országnak volt mondjuk 1 millió katonája. Ma már inkább a kisebb, hivatásos hadseregek kora van, amikor ugyanennek az X országnak van mondjuk 100 ezer katonája, de azok nagyon ütőképesek. Tehát régen nem tudtak felfegyverezni pisztollyal minden katonát, mert egyszerűen túl sok katona volt, de ma már ezt megtehetik, mert kevesebb a katona és nekik könnyebb pisztolyt gyártani.

2015. márc. 14. 18:46
 5/5 FarCry506 ***** válasza:
Igen megtehetnék, de mivel ezek a katonák nem mennek harcba ,se itthon, se külföldön ezért ők nem kapnak, csak akik mennek pl.: iraq stb...De láthatod mi van manapság, az ÖMT is csak arra kell, hogy zsákokat pakoljanak...:/
2015. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!