Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Régen sorozáskor nagyon...

Régen sorozáskor nagyon komolyan vették az alkalmasságit? Engem például engedtek volna bevinulni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk engem régen sorozásnál nem találtak volna alkalmasnak katonának (5-ös dioptriájú szemüvegem van), de mondtam volna, hogy nagyon szeretnék az lenni, és vállalom magamért a felelősséget akkor engedtek volna bevonulni? Vagy legalább hogy az alapkiképzést letegyem?
2015. márc. 1. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Régen általános sorkatonaság volt a férfiak körében, vagyis hacsak nem volt olyan hatalmas problémája az illetőnek, besorozták. Nem tudom, hogy az 5-ös szemüveg mennyire lett volna probléma, de el tudom képzelni, hogy ha esetleg leesik a fejedről, akkor ott fogsz vakoskodni a kiképzésen, háború esetén meg aztán végképp ciki, ha szerencsétlenkedsz.


Szóval nem hiszem, hogy akkor bevettek volna, de a fene tudja.

2015. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
0%
besoroztak volna.az ukránokhoz most is csatlakozhatsz,nem fognak akadékoskodni hidd el.kapsz egy gyorstalpalót és irány Donyeck.
2015. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsővetettek volna, ukránba ma is golyófogónak.
2015. márc. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Koronként és helyzetenként változott. Egy biztos nem volt soha: Saját felelősségedre nem lehettél katona.

A harctéren nem egyedül vagy. Ki biztosítja a többieket arról, hogy nem a bajtársaidat lövöldözöd le, hanem az ellenséget?

2015. márc. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a dolog nem úgy nézett ki, hogy alkalmas/alkalmatlan.

az egészségügyi alkalmassági besorolásnak több kategóriája volt. A-tól legalább E-ig (nekem ez volt, onnan tudom).

kötelező sorkatonai szolgálatra még a D-t is elvitték.

bizonyos feladatok, beosztások megköveteltek egy minimum besorolást, de gyakorlatilag mindenkinek lehet feladatot adni, főleg ha valami képzettsége is van. pl. a te 5D szemed nem feltétlenül akadály ha pl. orvos is vagy közben.

2015. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, besoroztak volna. A szemüveg nem akadály, nekem is van/volt. Ez a sorozó bizottságtól függőt, nehéz volt kibújni az alkalmasság alól. (max. Eü kategóriát kaptál)

Esetleg nem lövész, hanem rádiós vagy valami hasonló lettél volna.

(anno, nálunk a kiképzésen volt bent még egy csipőficamos srác is, igaz őt a kiképzés után gyorsan leszerelték)

2015. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 11. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!