Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik volt a rosszabb a II....

Melyik volt a rosszabb a II. világháborúban, ha lelőnek, vagy ha elfognak, és évekig hadifogolytáborba kerültél?

Figyelt kérdés
De túl élted mondjuk a tábort, és elmesélhetted az unokáidnak a szörnyűségeket.

2014. dec. 30. 20:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

:D

Persze, akit az amerikaiak fogtak el az repjegyet kapott Miami-ba, de végül mindenkit a NY-i járatra pakoltak fel, h a Hotel Plaza-ba vigyenek, sőt kis kulcsot is kaptak, sőt hitelkártyával??!!Hát persze!!!


Az amerikaiak kb úgy álltak a háborúhoz, mint a Becstelen Brigantykban, h egyesével verték ki annak a fogát, akit értek.

Gondolom nagyon örült neki Bobby, h kirángatják a farmról...

Az év hazugsága díjat pedig szeretném kiosztani, kicsit megkésve, de csak megérkezett az év legnagyobb kajlija:D

Szakdolgozatot nem írt a két rokon :D

2014. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Azért elég sok ember futott be utána sikeres és boldog életpályát aki hazatért a fogolytáborból szóval nem egyértelmű.
2014. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

"Az amerikaiaknál a mai napig bevett szokás a fogolykínzás. El tudjátok képzelni miket műveltek akkoriban, háborús körülmények közt? Nem kívánkoznátok ti oda..."


Ne legyünk álszentek. Háborús helyzetben a világon mindenhol, ha vallatnak, akkor bizony letépkedik a körmeidet, és szétverik a töködet.


Komolyan, megint ide jöttek a náci gyerekek játszani? A német, orosz és japán haditáborokban már csak azért is rossz volt lenni, mert a saját hadseregüket nem tudták a háború nagy részében normálisan ellátni, nemhogy a hadifoglyokkal törődjenek. Ráadásul a genfi egyezményekre magasról tojva ezeket a hadifoglyokkal kb rabszolgamunkát végeztettek, vagy csak szimplán megindították őket az egyik irányba egy ezer km-es sétára, aztán hulljon a férgese.


Biztos vagyok benne, hogy a jenkiknél is voltak túlkapások, de náluk sz..rásig volt ellátmány, legalább nem döglött senki sem éhen.


Csak hasraütésre példák:

Japán hadifogoly szeretet:

[link]


Orosz hadifoglyok:

[link]

Nagyapámat úgy rángatták el az oroszok hadifogságba, hogy egy büdös percet nem volt katona, még gyerek volt, az utcán biciklizett és szimplán elvitték. És ahogy olvasgattam itt a gyk-n egyáltalán nem volt ezzel egyedül.


A nácik civil lakossággal való viselkedéséről meg úgy gondolom nem kell prédikálni.


A kis 12 éves taknyok meg gondolkodjanak már el azon, hogy miért volt az, hogy az összes német főtiszt és tábornok igyekezett nyugati fogságba esni és nem oroszba. Biztos direkt rosszat akartak maguknak, nem? Vagy csak sejtették, hogy ott nem fogják már a bírósági tárgyalás előtt leverni a veséjüket is.

2014. dec. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Neked meg azon kellene elgondolkodni, bár nem hiszen, h fog menni:

Azért, mert azt írom, h nem voltak marha nagy különbségek a táborban azért még nem vagyok se 12 éves, se náci.

Egyébként nézz utána a 17-es fogolytábor című filmnek, h miért is készült el a háború után Paramount Pic. rendezésében(igen-igen, a nagy hegy a csillagokkal)

Ott is leírják, h oldaltól függetlenül minden táborban ezerrel ment a kínzás, annyi, h esetleg egy fenti orosz táborban meg is fagytál, míg egy nyugatiban elhédereztél a +5 fokban.

2014. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

"Az amerikaikra egyik sem panaszkodott."


Hát az biztos, hogy azokra senki sem mert.

2014. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

"Ott is leírják, h oldaltól függetlenül minden táborban ezerrel ment a kínzás, annyi, h esetleg egy fenti orosz táborban meg is fagytál, míg egy nyugatiban elhédereztél a +5 fokban."


Értem én mire gondolsz, de a nagyságrendekkel még mindig nincs tisztában a 12 éves fejed. Le merném fogadni, hogy semmilyen szakkönyvet vagy cikket nem olvastál és egyik ismertebb katonai vagy történelmi blogot sem olvasod. Egyébként az is számít, hogy -30 fokban vagy be a segged vagy +5-ben héderezel.

Egyébként még mindig nem kaptam egyetlen forrást sem.

Amúgy: a 17-es fogolytábor egy film, nem dokumentum film, hanem egy sima film, ráadásul egy német fogolytáborról szól, szóval nem tudom mit szeretnél vele aranyapám.

2014. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Na de te most tedd szívedre a kezed: átlag német katonaként orosz vagy amerikai hadifogságba akartál volna kerülni?
2014. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

Amerikaiba, de nem azért, mert ott lazacot szolgáltak fel, hanem mert egy fokkal jobb volt és nem jó.

De látom te teljesen bele vagy ebbe hülyülve, hogy már pedig az amerikaiaknál olyan jó volt, hogy a Kandó Kolesz hozzá képest egy lepratelep.

2014. dec. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom,hogy jó volt. Komolyan nem tudsz olvasni? Leírtam, hogy a németek, japánok és oroszok jóformán a saját hadseregüket nem tudták ellátni élelemmel, az USA meg annak ellenére is dugig volt ellátmánnyal, hogy egy tucat országot pumpált hadianyaggal meg élelemmel. NEM VOLT JÓ EGYIK HADIFOGSÁG SEM, de az amerikai a volt hadifoglyok beszámolói alapján élhetőbb volt mint a többi. És azt is leírtam, hogy az USA részéről is voltak háborús túlkapások, de arányaiban kevesebb mint máshol. Nem fogok statisztikákat keresgetni, de a rozsdát bökőt a nyakamhoz merném tenni, hogy a hadifoglyok túlélési aránya messze a legjobb a brit és amerikai hadifogoly táborokban volt a legjobb, az oroszokban és japánokban pedig a legrosszabb. Amíg nem állt rosszul a németek szénája, addig ők is kulturáltan tartották a foglyokat (a szlávokat leszámítva).
2014. dec. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyival volt jobb a helyzet az Amerikaiknál , hogy mi előtt hadbíróság elé állították a fógjokat az előtt az amerikaiak nem verték agyon őket ,de az szovjettek , japánok az előtt ütőtték őket , meg erőszakolták , az amerikaik valamennyivel kultúráltabbak voltak .
2014. dec. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!