A kumulatív töltet sem éget át minden páncélt, azért ne essünk túlzásokba... főleg, hogy a mai korban minden második páncéltörő lövedék kumulatív. Amint írtad is, megvan ellene a védekezés módja, pl a reaktív páncélzat, vagy a harckocsikra szerelt plusz védőrács. Aztán akkor jönnek a dupla kumulatív töltetek, majd tripla, stb, ameddig nem találnak ki valami hatékonyabb módszert.
2014. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
12/19 anonim válasza:
A védőrács inkább az rpg-k ellen van, a legtöbb töltet nincs olyan finomra állítva, hogy a rács beindítsa a gyújtófejet.
2014. dec. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
13/19 anonim válasza:
Igaz... a védőrácsot még egyszerű ballisztikával is átütik az ágyúból kilőtt lövedékek. Ellenben az RPG gránátjai nem, csak kumulatív módon, amivel "el is használódnak".
A kumulatív töltet a 2. vh alatt a "páncéltörő csoda" volt, azonban azóta jó néhány megoldás született, ami csökkenti a hatását.
Azóta már született jó néhány páncéltörő megoldás. Ennek következménye, hogy egy modern páncéltörő ágyúhuz (harckcsi ágyú is) minimum négy különböző lőszer van fejlesztve a célok leküzdéséhez. (ha az egyik nem jön be, jön a másik)
2014. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
15/19 anonim válasza:
Igen, elég ritka is volt azidőtájt, Kurt Rieder könyvei szerint egy Panzerkampfwagen VI Tiger lőszerkészletéhez hivatalosan négy kumulatív páncéltörő lövedék tartozott, amit az igazán kemény célokra tartogattak...
2014. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
16/19 anonim válasza:
Ma az intelligens lövedék akkora szám, mint a második vh-ban a kumulatív.
2014. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
17/19 anonim válasza:
ma már nem a vastagság a lényeg
az összetétel számít
kerámia, kevlár, szegényített urán, stb a lényeg hogy milyen sorrendben vannak és mivel lőnek rá
ami az egyik lövedéket kivédi a másik tipus átmegy rakjta mint a szél
2014. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
18/19 anonim válasza:
Ma már a frontrészre koncentrálnak, akkora az átlag átütés, hogy nem lehet csak a frontot bevédeni sabot lőszer ellen valamelyest. Ugye kumulatív ellen még efektív a reaktív páncél. Legtöbb esetben effektív értékeket lehet találni, a szakirodalomban RHA-nak szokták ezt rövidíteni, vagyis hogy hány mm hagyományos tömör acéllemeznek felel meg az adott páncél, ez a rétegelés és döntöttség miatt igen magas. Amit tudok, például a T-72-nek összesen 280 mili erősen döntött frontja van, ami talán 600 mili effektívnek felel meg? lehet hülyeséget mondok. De az oldalát a btr80 30 milise lazán szakítja, és ez kb a többi járgányra is igaz, oldalról-hátulról átviszi egy komolyabb gépágyú is őket. A leopardoknak is van simán 800-900 mili effektvív védelme. Ugye ezek rétegelt páncélok, különböző rétegekből, és anyagokból, az abramsnél pl gyengitett urániumot és raknak a páncélba, de gyakori a kerámiaréteg is a heat lőszerek ellen. Egy érdekességet olvastam még, hogy a mai tankotk gyenge pontja szemből pont a löveg, amik 300-400 mili nek felelnek csak meg, a giroszkópos lövegstabi miatt ott nem tudnak olyan nagy tömegű páncélt használni.
2014. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
19/19 anonim válasza:
mármint csak a frontot lehet bevédeni. Ezt rosszul fogalmaztam. Egyébbként én se vagyok szakértő, de tudok egy jó forumot, ahol nagyon profi arcok vannak, sg haditechnika fórumát ajánlom, ott olyan rajzokat tudnak mutatni, amit google kereséssel nem könnyen találsz meg.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!