Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják egyesek, hogy a...

Miért mondják egyesek, hogy a sorkatonaság hasznos?

Figyelt kérdés

Én a dolgot ellenzem több okból is:


1. Nincs elég pénz még a hivatásos állomány NATO szintű felfegyverzésére a géppark modernizálására, nemhogy több százezer fiatal felszerelésére.


2. Miből fogják etetni ezt a rengeteg embert. Még arra sincs pénz, hogy a kórházakban és az általános iskolákban, vagy a szociálisan lecsúszottakon segítsünk. Magyarországon állítólag több, mint 200 ezer éhező gyermek van.


3. Azt mondják fegyelmet és alázatot tanítana a mai fiataloknak. Ezzel egyet tudnék érteni, de akkor mellette valami haszna is legyen pl tanítsák meg, hogy kell a másikon segíteni, ha eltalálják, vagy szedjünk szemetet, vagy építsünk utat, hogy társadalmi haszna is legyen, vagy legyen lehetőség jogsit csinálni, ha valaki egy gépkocsis alakulatba kerül, stb.


Kérdem én erre van pénz?


És tegyük fel, ha bevezetjük a sorkatonaságot, akkor a szomszédos országok, akik zöme nem kedvel minket szintén bevezeti majd így arányaiban ugyanakkorák maradnának az erőviszonyok. Nem kerülnék előnybe.


4. Ha elmérgesedik az ukrán konfliktus a sorkatonák harci értéke és morálja nem egyenértékű a a milliós orosz hadsereg jól kiképzett és fegyelmezett katonáival (akik nem mellesleg "vademberek": ez csak az én véleményem)

Magyarország lakossága így is fogy, a fiatalok mennek el. Mi lesz ha a maradékot a húsdarálóba küldik?



2014. okt. 21. 12:08
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Ne haragudjatok meg, de olyanról beszéltek amiről fogalmatok nincs! 5 hétig volt katona,bocsi ezen csak röhögni tudok, ahogyan az amerikai szuper katonákon, 11hét .

Alapvetően meg kellene különböztetni egy védelmi, és egy támadó hadsereget, egy harcoló alakulatot és egy építöt. Az ami az támadó, és hány győzelmet aratott, egyet sem. Az én korosztályom még kötelezően megnézte a Patyomkij páncélost meg más hasonló image filmeket. Ma minden csatornán ez megy a beetetés. Ezen nőtök fel és így is gondolkodtok. Nem a Ti hibátok, de lehet gondolkodni, még nem tilos. Mondjátok már meg, hogy hányszor védett meg a nyugat, ez most a nato. Amikor baj volt mindig magára maradt a magyar, védje magát ezzel hol keletet hol nyugatot. Szerintem a sorkatonaság egy szükséges rossz.

Még annyit, hogy ha a Brezsnyev idei sorkatonaság lenne, azokkal a körülményekkel, biztos nem kellene annyi börtön. Lenne tartása az embereknek, nem pofázó zombik szaladgálnának. Még anno amikor megkaptam a behívót, én is úgy gondoltam, hogy itt a világ vége.

2014. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

Ahogy a 13-as írja,amikor kimarcsira értsd:kimaradásra,értsd:általában 16 órától 21:30-ig,éjfélig,csókosoknak/közelben lakóknak reggel 05-ig kint levésre mentünk,elég állat módon viselkedtünk.

A rendőrök jobban utálták a katonákat mint az indiánokat.Miért?Mert mindig velünk volt a probléma.Képzeljetek el egy Tata szintű kisvárost ahová addot esetben több száz idióta beképzelt tizenéves vagy éppenhogy huszonéves,magát férfinak képzelő kis p*cs kinyomult...

Hogy üvöltözzenek a Honvéd utcában este kilenkor,hányjanak,belekössenek minden civil barátnőjébe.

"Ez az embertelen hely emberi szörnyetegeket szül"

Van egy rossz hírem azoknak akik a MH. valamelyik alakulatától várják hogy páwa,drogozó,becstelen gyermeke kefehajú,becsületes,atletikus alkatú,tapasztalt férfi váljon.

Ez nem megy.

Amikor bekerültem,már ott megvoltak a jófejek,az aljasok,azok akik ellopták a gyakorlónadrágot apunak,és a becsületesek.

Csak annyi változás történt,hogy a végén már a becsületes is feltört egy szekrény hátlapot,mert ezt tanulta!

2016. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!